BG2: Kangaxx

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Balduran »

No díky s tou radou s autopauzama. No a těch kozel se dá seslat víc, když například vyvoláš dvojníka tak můžeš kouzlit taky jedno kouzlo navíc. No a když hru stihneš zapauzovat 2x tak 10 kouzel není žádnej problém.
A glory for Amn.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Mirorich »

Můj příspěvek k zabití Kangaxxe

Kangaxx lich - ihned po započnutí souboje mu Keldorn a moje postava (mnich) šoupnou pár ran (ještě než lich stihne nahodit ochrany). Jakmile má Lich ochrany, tak na něj Keldorn zakouzlí "rozptyl magii" = ochrany odstraněny a následně je lich zabit (btw. tento postup fungoval na všechny liche z předchozích hrobek, takže jejich likvidace se stala velmi jednoduchou záležitostí).

Kangaxx demilich - tady je postup ještě jednodužší. Stačí se změnit v "Zabijáka" a Kangaxx nemá šanci, neboť jeho uvěznění na mě nefunguje. Po chvilce je Kangax umlácen.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od alibaba »

Pěkně funguje dračí dech, jeden zásah a je mrkev. Možná bude podobně fungovat i zpožděná výbušnina (ten fireball na 7. úrovni).
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od ElVen_Lore »

Na Imprisonment funguje snadno Spell Immunity - Abjuration (bohužel neznám český překlad). Improved Kangaxx je lepší, jelikož není tak předvídatelný.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Mecker »

Abjuration se překládá jako "ochrana". Mimo to se dá proti Uvěznění chránit i dalšími kouzly (odvrácení, odražení kouzel, Past na kouzla).
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od ElVen_Lore »

To jsem nikdy ani nezkoušel, neb tato kouzla odvrátí jen určitý kombinovaný level nepřátelských kouzel. A vzhledem k tomu, že Imprisonment je 9. level, tak stačí seslat dvě a vyruší ochranu, krom Spell Trapu, který vydrží o něco déle. Nicméně i tak docela risk.
Bobesh
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 4.2.2012 11:11

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Bobesh »

ahoj, pls mám problém. Mám nainstalovaný bug fixy, mody tatics, UB, reinfeinsment, ascension a gaxx mi buguje. Mlátím do něj jako nevím co, a když se naštve a že se chce proměnit, tak se prostě nepromění. rubu jak chce a nic. jde to nějak vyřešit? díky
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od sevencreature »

Zkus přestat "rubat" :) Tj. neklikej na něj v době, kdy se má přeměnit.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
hadioci
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 20.9.2013 20:29

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od hadioci »

valcik píše:Hm, kúzlo "Mocné slovo: Omrač" funguje na základe HP, myslím. Záchranný hod proti nemu neexistuje, treba mať vysoký počet životov - minimum je tuším 90. Momentálne BG nehrám, ale presne je to uvedené v popise kúzla.
no ti nevim muj Paladim ma momentalne 160 HP a omracil mne taky tak lehce :-)
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Razfallow »

hadioci: Jsi si jist, že nebyl v té chvíli zraněn? Kouzlo počítá s HP, které postava v zrovna má a ne s maximem, které může mít.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
milhaus007
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 15.2.2015 12:56

Zlatá Lebka

Příspěvek od milhaus007 »

Zdarec nějak tip a trik, jak zabít tu hnusnou, zku..ou, zlatou lebku. To je voprus s ní. :-? 1000 díky.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

milhaus007: Proti uvěznění pomůže Ochrana před kouzly: Ochrana (Spell Immunity: Abjuration). Další tipy viz zde: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?f=3&t=1926
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
milhaus007
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 15.2.2015 12:56

Re: Zlatá Lebka

Příspěvek od milhaus007 »

1000 díky. Mne jde o jedno. Licha vykostím snad, ale pak přijde ta hnusná lebka :-P a je po srandě. Neumlátím ji. mám Rhyn +4, měc od draka +5, celkem rychlého mnicha s mečem od licha od hospody a prd. :-P

Ovšem tady to jde snadno. :-D Ovšem to kouzlo (nemohu si nyní vzpomenout jak se kouzlo jmenuje), co můžeš selat s oním mečem od licha z hospody mám jen jednou a prsten beranidla vyplácám před lebkou.

https://www.youtube.com/watch?v=0jewTDiI_Lw
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlatá Lebka

Příspěvek od Mecker »

Kouzlo z meče je: Sluneční paprsek (je to kněžské kouzlo 7. úrovně), to je silnější varianta Falešného svítání 6. lvl.

Má taktika často byla Liche nechat zkamenět. Nejlépe pomocí Hůlky zázraků z doupěte Mozkožroutů pod městem.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zlatá Lebka

Příspěvek od PostTrauma »

Stačí používat zbraně s očarovaním + 4 a vyšším, nejlépe tupé - takže hůl Rynnu, Everardův prak. Prsten beranidla do začátku dost pomůže. A na ochranu je nejlépe použít Ochranu před nemrtvými.

Každopádně už tady na fóru existuje vlákno, které se zabití Kangaxe věnuje, tam najdeš různé rady.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“