BG2: Kangaxx

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Mecker »

Myslíš přímo Kangaxe, nebo jen leeche co hlídá jeho ostatky? Zkus na něj použít Hůlku zázraků, pokud zorvna padne zkamenění je po něm a Prsten zůstane celý.
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Balduran »

No ja myslim jen teho co hlida ty ostatky v docich, a zkusim to diky za radu. Kdyby jeste nekdo vedel jak ho porazit toho v docich tak mi pls poradte. Diky.
A glory for Amn.
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Jak zabít demi liche

Příspěvek od Chmur »

Zdárek. Zabil jsem v Baldurs gate lecjaké potvory, od draků po Irenica atd. Nicméně je tu jedna potvůrka a to demi lich, která si mě celkem s přehledem dává. Jeden je v BGII (v přístavní čtvrti) a druhého jsem potkal v TOB...Jak jste je dali..a dali jste je vůbec? :-D
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Jak zabít demi liche

Příspěvek od Borg »

Je to v pohodě, návodů jsou tu stovky, stačí hledat, ale nejrozšířenější způsoby jsou třeba:
1.) Pokud máš dračí dech, tak je to na jednu ránu absolutně bez problému
2.) Svitek ochrana před nemrtvými, demi-lich tě poté nevidí a ignoruje
3.) Férová taktika, to je těžké a chce to dlouho zkoušet a myslet, ale nakonec se z toho člověk naučí hodně, přece jen demi-lich nesmí být potvora na jednoduché expování
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Jak zabít demi liche

Příspěvek od PostTrauma »

Na demi liche potřebuješ zbraně s velkým očarováním (+5 fungují dobře, snad i +4 - Carsomyr, Everardův prak, Hůl Rhynnu...) a svitek ochrany před magií nebo svitek ochrany před nemrtvými.

U Kangaxxe zakouzli na nejlepšího bojovníka s nejlepší zbraní ochranu proti magii a pošli ho rubat na blízko. Z dálky pak můžeš střílet třeba Everardovým prakem +5. Kangaxx kouzlí jen na nejbližší postavu (která je imunní). Ještě si to můžeš usnadnit Prstenem beranidla od Tolgeriase (dá se mu ukrást už ve vládní čtvrti), kterým demi lichovi ubereš kolem 30 životů, což je půlka : ) Ochrana před nemrtvými je tu neefektivní, protože bys ji musel dát na všechny členy družiny.

Druhý demi lich je ve Strážcově tvrzi ve 4. patře. Do jeho kobky můžeš vstoupit jen s jednou postavou ochráněnou před nemrtvými. Demi lich si jí nebude vůbec všímat a bude jen tak stát na místě. Občas se mu spustí nějaká spoušť s ochranami, ale ty za chvíly vyprchají. Nakonec ho umlátíš jako Kangaxxe. Můžeš si dát ochranu na nemrtvé na víc postav, aby to bylo rychlejší. Pozor: nechoď k němu s nikým, kdo není chráněn před nemrtvými nebo před magií, jinak se do něj hned pustí s tím jeho 100 % úspěšným Uvězněním.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Jak zabít demi liche

Příspěvek od Borg »

Rád bych dodal, že ochrana proti nemrtvým efektivní je i na začátkuu, já osobně mám skoro za hodinu hraní v 2. kapitole spousty peněz, a sehnat třeba i 6 svitků je bezproblémové... (každý chrám v chrámové čtvrti, obchod s kouzly a dobrodruhův krámek na promenádě)
A eště dodatek k Strážcově tvrzi, mám ozkoušeno, že pokud jedna postava s dračím dechem vejde ( musí mít róbu vecny a ten amulet co zvyšuje rychlost kouzlení) okamžitě zakouzlí, odejde, a za vteřinu přijde, demi-lich leží mrtev, pokud se mu nepovedla záchrana... Je to jednodušší jak shánět v tvrzi svitek (pokud na to zapomenete).
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Jak zabít demi liche

Příspěvek od PostTrauma »

Dračí dech jsem na demi liche nezkoušel, ale je zbytečné na něj čekat, když není potřeba. Kangaxxův prsten se hodí mít co nejdřív : ) Ať už použiješ šest ochran před nemrtvými nebo jednu ochranu před magií. Peníze se dají dycky sehnat snadno (zvlášť s dobrým kapsářem).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

U Kangaxxe nemusíš dávat ochranu před nemrtvými na všechny postavy - na bijce, kterého vyšleš na zteč, bohatě stačí - Kangaxx útočí jen na postavu, která stojí poblíž sarkofágu. Ostatní postavy můžeš zašít do výklenku nebo co nejdál od sarkofágu, aby nebyly zasaženy silnými kouzly. Až (ještě coby lich) vyvolá démony apod. vytáhneš postavy ven, aby mohly bojovat. Když nepoběžíš jako pošuk na démony, ale počkáš si na ně, máš to v kapse.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Kangaxxe vždycky odpinknu prstenem beranidla od ostatních postav a zabiju melfovými meteory někým chráněným před školou ochrany - bez tacticsů to zvládne Aerie skoro hned, jak vyjde ze stanu.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Tarreb »

Jen tak pro pro představu- co dělá Demilich, když je nainstalovaný mod Tactics? Už tak mi přišel dost těžký...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Tarreb píše:Jen tak pro pro představu- co dělá Demilich, když je nainstalovaný mod Tactics? Už tak mi přišel dost těžký...
V tactics mají všichni lichové několik super vlastností, díky kterým je jen tak nezabijí postavy na nízkých levelech, jako tomu bylo dříve:

- každý lich má u sebe pekelného démona (toho největšího), který háže firebaly, strachy (jelikož lich háže odstraňování magie, je třeba obnovovat ochranu před strachem), zneviditelňuje se a má docela dobré útoky a AC. Aby byla radost naprostá, tak ve chvíli, kdy je vážně zraněn, začne kouzlit Bránu - tedy vyvolává dalšího, úplně stejného démona. Tzn. pokud ho rychle nedorazíš, tak jsi zase na začátku.
- když není poblíž licha žádná postava (klasická taktika schovat se a posílat mu tam summony, než mu dojdou dobrý kouzla), tak lich zakouzlí teleportaci a portne celou družinu okolo sebe + nakouzlí teleportační pole
- když jdeš k lichovi s ochranou proti nemrtvým, začne kolem sebe kouzlit rozptyl magii a díky jeho vysokému lvlu ji velmi brzo zruší (což je super, ochrana proti nemrtvým by kvůli svojí síle a dostupnosti ve hře vůbec být neměla)
- stejně jako ostatní mágové, lichové konečně mezi kouzly hážou melfovy meteory

Sečteno a podtrženo - postavy na desátém levelu si můžou na těžších obtížnostech o zabíjení lichů nechat jen zdát. Gaxx má navíc v prvním patře svého domku kromě těch minotaurů ještě docela silnou ochranku.
Co přesně dělá demilich, to už si žel bohu úplně nevybavuju, myslím že zhruba to, co doposud, jen má trochu nepříjemnější smrtící kouzla - že jsem tedy na bojovou postavu kouzlil kromě odolnosti na magii:ochranu ještě odraz smrt. Těžší než zabít samotného demilicha mi přišly ty souboje, které k němu vedly (pokud člověk necheatuje, taktika polož-pasti,-rozestav-se-okolo-místa,-kde-se-lich-objeví-a-až-tak-učiní,-zmlať-ho-než-nahodí-ochrany-a-pak-už-zbývá-jen-démon pořád funguje)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Dremoran »

Tak jsem si řekl, že si taky jednu hru sejmu toho Kangaxxe, o kterým každý tak básní.

No po ukrutném boji (více jak 10 loadů) jsem ho konečně sundal, ale hned jak je mrtvej demi-lich, tak mi padne i charname (2x) :( Rubu ho přes Slayera, ale nezjistim, co se mu nakonec stane, když nevidim log...

No a ještě jedna otázka tak trochu související. Ve "sféře", kde je hůl mágů mi nějak zmizel Minsc. Jako úplně z party. V bitevní vřavě jsem si bohužel nevšiml, jestli náhodou nezkameněl a nějakej dobrák ho nerozmlátil (po skončení bitvy log tak daleko nesahal). Zkoušel jsem tam znovu jít se svitkem Svoboda, ale nic se nestalo...

Tak kdybyste někdo věděl... nebo tušil...
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Mecker »

Nezůstáváš v zabijákovi moc dlouho?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Dremoran píše:Tak jsem si řekl, že si taky jednu hru sejmu toho Kangaxxe, o kterým každý tak básní.

No po ukrutném boji (více jak 10 loadů) jsem ho konečně sundal, ale hned jak je mrtvej demi-lich, tak mi padne i charname (2x) :( Rubu ho přes Slayera, ale nezjistim, co se mu nakonec stane, když nevidim log...

No a ještě jedna otázka tak trochu související. Ve "sféře", kde je hůl mágů mi nějak zmizel Minsc. Jako úplně z party. V bitevní vřavě jsem si bohužel nevšiml, jestli náhodou nezkameněl a nějakej dobrák ho nerozmlátil (po skončení bitvy log tak daleko nesahal). Zkoušel jsem tam znovu jít se svitkem Svoboda, ale nic se nestalo...

Tak kdybyste někdo věděl... nebo tušil...
Slayer tě postupem času zraňuje - nejdřív trochu, pak zranění narůstá. Je pravděpodobné, že jsi se neproměnil zpátky do původní podoby a slayerova podoba tě prostě zabila.
Co se týče Minsca - nevadí, za chvíli dostaneš Sarevoka :) Jinak mohl být rozložen, zkameněn, "rozprsknut". Pokud nefunguje svoboda a moc ho chceš, tak load.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Dremoran »

Jop, zapomněl jsem se přeměnit zpátky, moje chyba, toho slayera jsem předtim nikdy nepoužil :oops: Už je po něm

Kdyby byl Minsc rozprsknut, tak by po něm někde zůstal equip, ale to nezůstal, takže možná rozložen (ač si nejsem jist, že se zrovna v BG hraje na rozložen i s věcmi) a že toho neměl málo. Palcát ničení, červené brnění, Lilarcor... no vlastně nic zas tak extra :)
Life is so hollow
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“