BG2: Kangaxx

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Spíš bych sázel na to zkamenění + ránu, přecijen je tam beholder a ti tyhle kejkle rádi dělají.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Dremoran »

A tak ho teda zpátky nedostanu? Někde se říkalo, že to jde kouzlem (omezené) přání, ale nenašel jsem to tam. :(
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Dremoran píše:A tak ho teda zpátky nedostanu? Někde se říkalo, že to jde kouzlem (omezené) přání, ale nenašel jsem to tam. :(
Hm, není v omezeném přání možnost chtít oživit mrtvé druhy? Pokud ji tam nemáš, pak tam: a) buť vůbec není, nevím, nikdy jsem přáním neoživoval; b) máš moc malou moudrost, při malé moudrosti se například při volbě jednorázového přání (u kouzla omezeného přání) objeví mnohem menší nabídka - zkus nejprve vypít nějaký lektvar na moudrost. Ale nejjednodušší bude jít a vzít Mazzy nebo jiného bojovníka, tak už to v dobrodruhově životě chodí.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Dremoran »

Lektvar jsem si samozřejmě vypil, s mojí moudrostí 3 (teď už zase 4) bych to jinak opravdu neriskoval :) No stejně už jsem v ToBu, takže Sarevok, kterého vyměním za Imoen. Páč složení grupy F/T/M, Korgan, Viconia, Nalia, Jan Jansen a Imoen... no je to celkem náročný korigovat čtvero kouzelníků :)
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Kouzelnické party jsou best. Od doby, kdy dokážeš vyvolávat Mordekainery, jsou čistí válečníci stejně jen pro hezký efekt, ale minimální užitek :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Bellian
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 3.6.2010 6:59

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Bellian »

Mam krapet problem s uveznenim. Hraji za 1 postavu (boj, mag, zlodej). Hodim na sebe kouzlo Ochrana pred kouzly. To vydrzi tak 3-4 seslani uvezneni, ale pak mi zmizi a nez stacm zakouzlit dalsi, tak me uvezni. Zbran mam Carsomyr +5 ale davam mu zrani 2 zbytek mi pise, ze je imuni, takze o nejakem rychlem umlaceni nemuze byt rec, i kdyz pouziji virivy utok.

Jde mi spise jak se mam branit proti uvezneni. demi licha nejak seknu, ale to uvezneni, pouziva vice nepratel :-(.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od PostTrauma »

Tak začni kouzlit další, než ti vyprchá to první. Nebo používej Spell immunity (uvěznění je myslím ochrana). Ale svitek Ochrana před magií (prodává Ribald) vydrží bohatě na celý souboj.

Na Kangaxxe působí výborně Prsten beranidla.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od valcik »

PostTrauma píše:Nebo používej Spell immunity (uvěznění je myslím ochrana).
Presne, toto je najúčinnejšie - Odolnost vůči kouzlu. Keď to vyčaruješ, vyber si odolnosť voči škole Ochrany, ako píše PostTrauma. Pri Kangaxxovi som zistil, že je zraniteľný strelami, ktoré pridávajú elementárne poškodenie, obzvlášť ohňom a elektrinou. Skús teda luk s ohnivými šípmi, prak so strelami z ohnivého kameňa alebo Gessenov luk, zaberá to lepšie než Carsomyr.

Hint:
Kangaxx zosiela uväznenie na najbližšiu postavu. Ak teda pomocou kúzla alebo hůlky privoláš pár slabších príšer, Kangaxx ich začne uväzňovať a medzitým ho môžeš pohodlne ostreľovať z diaľky. Niekedy ale zničí vyvolané príšery kúzlom smrti, vtedy musíš makať ako čert, aby ťa vzápätí neuväznil. :-)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od PostTrauma »

Jediný problém je, že Kangaxx se docela rychle regeneruje, takže kousání po 2 životech ho nemusí zabít.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od valcik »

Aha, to je fakt - pri hre s jednou postavou sú tie strely menej účinné, zvlášť ked ich prekladáš ešte čarovaním. Na regeneráciu (zrejme vďaka jeho prsteňu) som pozabudol; keď ho zasype strelami celá družina, je to účinnejšie.
Bellian
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 3.6.2010 6:59

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Bellian »

Jo hraju sam. Diky za tip na Odolnost vůči kouzlu, to me nenapadlo. Potvory jsem taky zkousel vyvolat, jenze jich muzu mit max 5 a ty on bez problemu uvezni. Prsten beranidla mam, zkusim vyvolat dvojnika a nacpat to do nej 2x.

Svitek odolnost vuci magii mam, ale rad bych to zvlanul bez nej ;-).
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od PostTrauma »

Dva prsteny beranidla fungují bezpečně. Taky můžeš použít svitek ochrany před nemrtvými.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Edvin »

2 prsteny beranidla jsou málo, ale 4....

4 prsteny krásně stačí na ukončení celého souboje.
Zhruba v 7 z 10 případů to Kangaxx neustojí a máte hotovo.

Jeden prstýnek si ukradnete ve vládní čtvrti a druhý prstýnek získáte v kouli.
Oba dáte jedné postavě a pak s ní použijetě Valeriovu přilbu. Bum a máte 4 rány :-)
Postup je 100 % a mnohokrát ozkoušený. ( Nezapomeňtě Kangaxxe okrást když je ještě
Lich, získáte 2 jeho prsteny ) Není to podvod, druhý si schovává v ponožce¨ ;-)

Pokud nemáte přilbu stačí kouzlo dvojník a pokud ho nedokážete seslat, stačí svitek,
pokud nejste čaroděj a zrovna žádného nemáte, tak stačí svitek a lektvar ( můj oblíbený bug :mrgreen: ).

Lektvar se přesune do inventáře, při jeho prohlížení se zvolí " vypít lektvar " ( sranda je že to jde i u oleje plamene,
mislím že je z toho pěkné pálení žáhy :mrgreen: ) a pak se prohodí pozice lektvaru s pozicí svitku. Po opuštění
inventáře postava zakouzlí kouzlo i kdyby byla barbar s inteligencí 3.
Bellian
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 3.6.2010 6:59

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Bellian »

Tak Odolnost vůči kouzlu me pred uveznenim moc neochranila :-(. (vybral jsem spravnou skolu).

4 prsteny me taky nepomohli, ale asi mam nejakyho modifikovanyho knagxxe, nejsem si jisty.
Nakonec jsem na sebo hodil odrazeni kouzla a jako zbran, palcat, co ma urcitou sanci na zniceni nemrtveho + zdokonalena rychlost a byl tuhej :).
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od valcik »

Hm, to je divné. :think:
Nezrušil ti Kangaxx "Odolnost" nejakým protikúzlom? Zaberá na to napríklad "Ruby Ray"/"Zpětný rubínový paprsek".
Hlavné ale je, že si ho nakoniec udolal.

"Odolnost vůči kouzlu" má však výborné využitie v každom magickom súboji. Ak na seba hodíš ochranu proti škole Veštenia/Divination, protivník nedokáže zrušiť tvoje iluzórne ochrany - Neviditelnost, Spleť, Zrcadlový obraz, Mihotání, či Rozdvojení. Tiež som toto kúzlo používal ako ochranu proti Nekromancii - zaručí imunitu na Prst Smrti, Mocné slovo: Zabij alebo Kvílení Bánší.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“