BG2: Kangaxx

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Bellian
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 3.6.2010 6:59

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Bellian »

Ne, zadne kouzlo na me nehodil, zkousel jsem to nekolikrat a Knax na me hazi jen ten labyrint.
Ak na seba hodíš ochranu proti škole Veštenia/Divination, ...
- tak to me vubec nenapadlo diky.

Nevis zda se da nejak zabranit omráčení? Proti tomu zaim nic nemam, ale predpokladam, ze na to kouzlo neni, ze to bude asi fyzicke :doh: .
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od valcik »

Hm, kúzlo "Mocné slovo: Omrač" funguje na základe HP, myslím. Záchranný hod proti nemu neexistuje, treba mať vysoký počet životov - minimum je tuším 90. Momentálne BG nehrám, ale presne je to uvedené v popise kúzla.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od alibaba »

Podařílo se mi zabít Demi-licha Kangaxxe docela vtipným způsobem. 1. formu licha jsem se svým solo zaklínačem level 20 nějak ustál. Pak na lebku byl plán zakouzlit zastavení času a pak ho nějak dorazit energetickýma čepelema. Asi na něj nefungují, a sakra :-( . Když mi zbylo poslední kouzlo level 9, napadlo mě zahrát řetězovou eventualitu na 3x vytvoř obraz a použít prsten beranidla, celkem 3 náboje. Hned ležel na zemi. Btw byl to vylepšený Gankaxx na prostřední obtížnost.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Nj,přes Vhailorovu přilbu naklonovat postavu se dvěma prsteny beranidla (či bez podvodu s jedním) a zbytek dorazit případnými melfovými meteory je taktika, kterou zvládne i mág na docela pidiúrovni, který má dvě kouzla páté úrovně na odolnost proti kouzlu (ochrana). Jako třeba Aerie hned po začátku hry - horší je spíš na nízké úrovni zabíjet ty lichy, co ke Kangaxxxxxovi němu vedou :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od alibaba »

Měl jsem 1x prten beranidla, podvádět nemá cenu, i když 3x project image. 1 bojovníkem se ta lebka nedá moc umlátit, má moc rychlou regeneraci. Tactics má nějakej bug, protože lichové si dělají pekelný démony, tak stačilo jen na sebe hodit ochranu před zlem a někam se zašít :D. Nebo se dá očarovat pláštěm nymfy, lol.

Sice mimo téma, ale jak na licha v přístavu ve skladu zlodějskýho cechu? Má tam asi 4 kostry a jednou jsem ji sundal náhodou ani nevím jak. Na všechno odolná, nemá ten život skovanej v jedný z koster? (Jak si lichové dělaj nesmrtelnost uloženim duše do artefaktu? :D )
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Ukrást prsten Tolgeraisovi ve vládní čtvrti a pak jej vzít i při questu mi nepřijde jako úplný podvod, vzhledem k tomu, že Tolgerias mohl mít prostě náhradní prsten doma v šuplíku a když zjistil při návratu k ženě, že mu jeden prsten přes den zmizel, vzal si před svým posledním výletem v životě ten náhradní. -> Není to tak strašný podvod, jako xcap (nejhorší cheat vůbec, se kterým je blbost hrát cokoli jiného než multipovolání :-) ) nebo získání dvou prstenů Gaxxxe (třetí nejhorší cheat vůbec. Druhý nejhorší cheat je hůl mágů, který se sice získává normálním způsobem, ale celý ten předmět je oficiální cheat). Prsten beranidla navíc není takový odvaz, aby na světě nemohlo existovat víc exemplářů. Je to jen takový pidipodvod.
Démoni vyvolávaní v Tacticsech jsou super, ovšem na lichy neútočí, alespoň co si vzpomínám :think: Spíš na lichovy kamarády - mumie, stíny a tak. A jsou skvělí hlavně v tom, že démona nezabije slabá skupina - lich jde obejít posíláním summoned potvor a dalším cheatěním, ale démon, co si před smrtí vyvolá kamaráda ne. Taky je skvělý právě to, že se v Tacticsech nejde před lichem zašít, protože pak přivolá družinu k sobě a vyvolá teleportační pole, což dělá z boje docela pakárnu.
Na speciální strategii na licha v docích si nepamatuju, takže by asi měl jít zabít poměrně obvyklým způsobem - sejmout miniony, odstranit ochrany, umlátit, oživit padlé. Četl jsem někde, že lich v docích by měl být super silný, ale třeba patro nad Gaxxxxovým doupětem mi bez lezení ven přijde horší :think:
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Sbyvoj
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 2.9.2010 10:42

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Sbyvoj »

Zdravim, nevšim sem si estli to tu je, ale Kang se dá dá zabít velice lehce i na pidiúrovni. Hrál sem čistou hru na nejtěžší obtížnost. Teď zkouším mody, tak uvidíme jak se to změní. Prostě si skočim do dobrodruhova krámku. Tam koupím dva svitky odolnosti proti magii. Zaběhnu za Kangem, hodim na svého bojovníka jeden svitek a ten ho umlátí. Těsně před jeho první smrtí vykouzlím ohnivého elementála a hodím na něj odolnost na magii (je jedno jakej ohnivej to je). Po přeměně pustím na Kanga ohnivého elma a já du na kafe. Po příchodu je mrtvej. De to udělat i bez té odolnosti na magii co se hodí na bojovníka a stačí jenom ten elementál.... To je dle chuti (jo a elma mi kouzlí Jaheira).
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od alibaba »

V tactics modu nevím, má hodně rychlou regeneraci :-x . Jinak původně verze elementálem určitě půjde sundat. S tím "zajít si na kafe mě napadlo", jak v bg 1 kouzelník level 1 zabil Drizzta. Obklopený 3 neutrálníma postavama, za hodinu ho ten mág holí přece jenom sundal, rofl.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Právě jsem zjistil, že na Kangaxxxxe účinkuje meč plamenný jazyk či jak se jmenuje, ten, který je +1 na normální protivníky a až +4 na nemrtvé a zraňuje tak demilicha za 2-3 životy/rána, což z něj dělá asi nejdostupnější protikangaxovskou zbraň vzhledem k tomu, že se dá pořídit hned po výlezu od Irenica a zadarmo (tuším v druidském hájku).
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od valcik »

To je šikovný tip, Field Mouse, doteraz mi to nenapadlo. :-)
Hm, možno by teda zabral aj meč "Daystar/Hvězda dne", ktorý je ukrytý u licha, v krčme pod Mestskými bránami. Ten má očarovanie +4 proti zlým postavám, predpokladám, že Kangaxx je zlý. (okrem toho dokáže Daystar zosielať kúzlo "Sunray/Sluneční paprsek", ktoré likviduje nemŕtvych. Kangaxx má ale veľkú magickú odolnosť, netuším, či naňho kúzlo "Sunray" zaberie. overím to pri najbližšej hre.)
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Ralen »

Zdravim, chci se zeptat jestli existuje nějakej způsob jak vůbec dokončit tenhle quest, když jsem vyvraždil celý stoky a tudíž nemůžu získat klíč k příslušný části stok, kde bych měl získat část těla toho liche. Díky. (beru i cheat, pokud nějakej existuje)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Field Mouse »

Nevypadl-li klíč z Gaala, pak asi jen cheat - zkus si stáhnout Shadowkeeper, tam si lze snadno přidávat předměty a dělat různé podobné triky.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Ralen »

Pokud jsem ten klíč vůbec někdy měl, tak jsem ho nejspíš asi zahodil. :-? Každopádně dík, vyřešil jsem to s pomocí Shadowkeeperu.
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od Balduran »

Jak jste o něco výše psali o Daystar a o tom, že ji má Lich v krčmě v Městskejch Branách. Před pár měsíci mě napadlo, že si zase zahraju. Vylezl jsem z Irenicova dungeonu, poplnil pár questů a napadlo mě, že ho pudu zabít. Furt mi to nešlo a tak jsem se jednou nasral. Vlezl jsem dovnitř a ještě předtím než začal vykládat, stopl jsem hru, seslal asi 10 kouzel, odpauznul hru a hned bylo napsaný, Lich a řádek pod tím Téměř Mrtev. To potom stihl sotva seslat takovou tu ochranou kouli na sebe a byl death. :D Kéž by tak rychle šel zabít i KannGaxx. :D
A glory for Amn.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Kangaxx

Příspěvek od valcik »

..to je zbytočné, pretože ak zosielaš kúzla v priebehu pauzy, po odpauzovaní hry sa zošle iba kúzlo, ktoré si zadal ako posledné. Desať kúziel sa teda zoslať nedá, maximálne šesť - jedno od každého člena družiny.

edit:
Keď sme pri tom, dobré je nastaviť si autopauzu tak, aby sa hra zastavila v okamihu, keď zbadáš nepriateľa. Vtedy máš všetko pekne pod kontrolou a nemusíš sa plašiť. (Nastavujem si autopauzu aj pre prípad, keď niektorá postava zbadá pascu.)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“