BG Trilogy

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Re: BG Trilogy

Příspěvek od Kalach »

Cawte..Prosim vas ako je to v BGT pri prechode z BG1 do BG 2 s postavami a vecami? Veci my ostanu ci sa neexpertoju? Diki za odpowede...
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: BG Trilogy

Příspěvek od Lyrick »

Hmmm.. Im teh Necrooo!

Dnes ráno jsem přemýšlel proč se tu stále mluví jen o BGTutu/EasyTutu a přitom tu je krásný 2 roky starý BGT topic.

Mně osobně, celé mé newbie existenci, přijde jako BGT přirozený krok kupředu, mimo jiné kvůli tomu že je WeiDU based, že se dá hrát s čenglištinou (anyone up for some BGT Czech translation works?), že je velmi kompatibilní co se týče ostatních WeiDU módů a že vlastně umožňuje to co EasyTutu, tedy hrát jakoukoliv z her, přičemž navíc se to dá hrát jako jedna hra za sebou.

Dost mě to zaujalo a tak mě zajímal názor váš po 2 letech, kdy máme BGT 1.08 a Compatibility list 1.08 s mraky módů.

Mimochodem, nikoho jsem tu neviděl zmiňoval při instalačním procesu že PŘED instalací BGT je dobré hodit si tam G3 BG2 Fixpack / Baldurdash-WeiDU Fixpack, který fixne BG2 abychom ho po dohrání BG1 měli opravené a připravené na přechod. Když se tam hodí po instalaci BGT, je pak nějaký problém s mapou či co.

Tak, a co řeknete vy? Máme rok 2010 - BGT, EasyTutu nebo BGTutu?
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG Trilogy

Příspěvek od PostTrauma »

Momentálně hraju BGT, zatím jsem v páté kapitole BGI. Je to skoro stejné jako EasyTuTu.

EasyTuTu má výhodu v kompatibilitě, že neinstaluješ mody na oba díly do jedné hry. Tudíž si můžeš BGII užít se všemi mody na BGII, zatímco v BGT tohle nejde (třeba Subrace mod mi tam chybí). Jenže BGT má zase hromadu výhod v tom, že spojuje obě hry, takže to je konečně trochu navazující a smysluplné.

Jinak určitě nedoporučuju DSotSC a NTotSC - neoficiální datadisky do BGI, TuTu a BGT. Autoři asi nepřemýšleli, když tam dávali ty předměty. Krom toho půl-elfí klerička ze Skotska je jak dostat drátem do oka.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: BG Trilogy

Příspěvek od Lyrick »

PostTrauma píše: EasyTuTu má výhodu v kompatibilitě, že neinstaluješ mody na oba díly do jedné hry. Tudíž si můžeš BGII užít se všemi mody na BGII, zatímco v BGT tohle nejde (třeba Subrace mod mi tam chybí).
Tohle moc nechápu. Myslíš jakože když nainstaluješ EasyTutu (komplet nová složka), že si pak můžeš do původní složky BG2 dát jakýkoliv BG2 mód abys s ním mohl hrát, přičemž to neovlivní tvojí EasyTutu instalaci?

Pokud jsi to myslel tak a já správně chápu celou věc, přece by neměl být problém čistou instalaci BG2 s fixpackem zazálohovat do jiné složky, a z té původní si pak udělat BGT, ne? Výsledek by snad měl být stejný, pokud se nemýlím.

Mimo to, EasyTutu je stále jen kompletně v anglicky, kdežto BGT funguje podobně jako BGTutu a anglicky budou jen ty věci opravené / změněné / přidané, right?

Navíc, díky tomu že BGT je WeiDU, neměl by právě v kompatibilitě mít výhodu právě tenhle, ať už teď, nebo hlavně do budoucna?
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG Trilogy

Příspěvek od PostTrauma »

U EasyTuTu jsem se s žádným problémem s kompatibilitou nesetkal.

Myslel jsem to tak, že EasyTuTu je jenom BGI a dáváš na něj speciální mody pro TuTu a některé pro BGII. BGII si s TuTu nezahraješ, na to musíš mít čisté BGII, a to je kompatibilní se všemi mody. V BGT jsi omezen na speciální mody pro BGT a některé mody pro BGII na oba dva díly BG (tzn. i v BGII máš omezení, zatímco s TuTu máš BGII nedotčené).

Například ten Subrace můžeš mít i v TuTu i v BGII, ale na seznamu kompatibilních s BGT není (ačkoli možná kompatibilní je, někdy to zkusím).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: BG Trilogy

Příspěvek od Lyrick »

Jo ták. Já měl zato že po instalaci BGT máš BG2 rovněž nedotčené (už jen kvůli tomu že můžeš hrát SoA i ToB z menu i po instalaci BGT), že to jen automaticky dělá ten přechod a import z BG1 do BG2, včetně party, pokud chceš.

Mimochodem, co ti vlastně BGT změní v BG2? Nebo tím dotčené máš na mysli že soubory mají jinou strukturu (spojení s BG1), tudíž s klasickými BG2 módy jsou nekompatibilní, ale i přesto je vlastně BG2 nedotčené co se týká hry samotné?

A co takhle zazálohovat BG2 předtím než nainstaluješ BGT, a až dohraješ BG1 tak export + import do čistýho BG2? Nebo ty exportované postavy z BGT části BG1 jdou exportovat zase jen do BGT části BG2?

Sorry, mám v tom stále docela guláš, ani jsem pomalu nezačal hrát BG1 a už se v tom šťourám..
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG Trilogy

Příspěvek od PostTrauma »

Můžeš sice hrát samotné BGII, ale jak říkáš, soubory jsou změněné, i když samotná hra probíhá asi téměř stejně.

Obyčejný Export+Import můžeš udělat i teď se samostatným BGI a BGII, ale v BGT navážeš automaticky a tvá družina z BGI se přenese do BGII (BGT je jediný způsob, jak mít v BGII Corana a jiné NPC z jedničky), navíc postavám zůstanou vlastnosti z BGI (v BGII nepotkáš BGII Minsca ale Minsca, jakého jsi měl v BGI). Předpokládám, že kvůli těmhle poutům mezi BGI a BGII můžou některé mody dělat problém.

(Exportovat se dají jen PC.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: BG Trilogy

Příspěvek od Lyrick »

Dobrá tedy, díky za info.

Vzhledem k tomu že v současnosti neplánuju nic jinýho než G3 BG2 Fixpack, BGT, G3 BG2 Tweakpack, abych si původní BG zahrál co nejvíc tak, jak autoři zamýšleli, alespoň teď poprvé, rozhodl jsem se pro BGT, které mi přišlo z těch tří jako nejlepší řešení pro mou situaci, a které se hlavně konečně stáhlo! Takže to jdu zkusit rozhýbat. Jedu teď přes 32kbps EDGE a někdy je o nervy i otevřít fórum, natož pak stáhnout 13MB, což trvalo asi 1h47min (omg!).

A ještě jedna věc. Teď při pročítání readme jsem koukal, že BGT je krásně připravené pro překlad, stačí jen upravit příslušné .tra textové soubory a readme html stránky. Máte / znáte někoho kdo plánuje / začal pracovat na překladu? Věřím, že tenhle ultimátní mód by za to stál, a ikdyž nejsem přesvědčen že zrovna já jsem ten pravý pro překlad některých dialogů, protože ani nevím odkud pochází a BG jsem zatím nedohrál, určitě bych byl schopný korektně přeložit spoustu věcí. Případně navrátit původní české překlady od Adama jen s příslušnými úpravami. Takže jestli někoho znáte / chcete se podílet na překladu, určitě dejte věděť, já bych do toho šel!
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: BG Trilogy

Příspěvek od Lyrick »

Mazec. Tipuju sice že to dávno znáte, ale stejně to řeknu :)

Díky BGT jsem objevil totiž projekt BiG World [odkaz na instalátor], který slučuje BGT, fixy, tweaky a přes 300 dalších módů do jednoho velkýho, dá se říct. Jeho cílem je vytvořit stabilní instalaci, bez chyb, a proto se stará o veškeré pořadí instalací a zabývá se možnými problémy a jejich řešením.

Údajně jde o instalátor, který při instalaci (asi 4 přednastavené módy tuším) dá na výběr jaké módy stáhnout, stáhne jejich nejnovější verze a pak se postará o jejich správné pořadí a instalaci. Pro někoho jako já to zní naprosto úžasně.

Fórum pro více informací.

Právě jsem si stáhl BiG World Manual 8.3 [anglicky] a po jeho přečtení můžu udělat jen :dancing: :applause:

Neviděl jsem to tu nikoho probírat, proto to píšu, kdyby se tu našel někdo kdo o tom nevěděl, jako já dodnes.
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: BG Trilogy

Příspěvek od Lyrick »

Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG Trilogy

Příspěvek od PostTrauma »

Díky BGT jsem poprvé viděl jakési úvodní video k BGII, kde je vyobrazen Chateau Irenicus 3D. Zajímalo by mě, jak je možné, že tohle video v BGII není (přijde mi nemožné, že bych ho přehlédl při prvním hraní).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
vavr
Sigilan
Příspěvky: 26
Registrován: 30.10.2006 9:54
Kontaktovat uživatele:

Re: BG Trilogy

Příspěvek od vavr »

No tak jsem si to nainstaloval - BGT - ale bohuzel mi nejak nechcou jet zvuky, ani zvuky kroku, postav, hudba, proste nic. Jeste jsem nezkousel hrat BG2, jen jednicku... Nevi nekdo v cem by mohl byt problem? Minule mi to vse fungovalo, tak mozna jsem nekde udelal v instalaci chybu, ale kde?....
8-)
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: BG Trilogy

Příspěvek od Tarreb »

Minule mi to vse fungovalo, tak mozna jsem nekde udelal v instalaci chybu, ale kde?....
Máš nainstalované i jiné mody, než BGT?
Uživatelský avatar
vavr
Sigilan
Příspěvky: 26
Registrován: 30.10.2006 9:54
Kontaktovat uživatele:

Re: BG Trilogy

Příspěvek od vavr »

Tarreb píše:
Minule mi to vse fungovalo, tak mozna jsem nekde udelal v instalaci chybu, ale kde?....
Máš nainstalované i jiné mody, než BGT?
prave ze i dalsi... ale predtim mi to vsechno fungovalo.... :)
8-)
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: BG Trilogy

Příspěvek od Tarreb »

vavr: Myslím, že to nějak souvisí s pořadím ve kterém ti jiné mody instaluješ. V readme o tom určitě cosi bude.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“