Reputace a družiníci

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
JeKo
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 2.7.2006 19:28
Bydliště: Slovensko

Reputace a družiníci

Příspěvek od JeKo »

Mám jeden menší problém. V partii mám Misca, Yoshima, Valygara a Korgana. Mám už dosť veľa questov spravených a práve som robil questy v Trhove. Keď som vyriešil questy s džinmi a druidmi tak som zašiel za starostom a ten ma samozrejme odmenil a zvýšila sa popularita (alebo ako sa to vola) mojej partie. Hneď ako sa to stane, tak Korgan mi jednoducho povie že odchádza a odíde mi z partie aj s predmetmi a že sa možno stretneme ale len v boji. Je to môj najlepší bojovník a nechcem o neho prijísť. Pomôžte mi.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Vysoka reputacia... zle postavy pri reputacii vyssej ako 18 odidu...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

JeKo: přesně jak píše Elessar. Jenom přidám drobnou radu, jak celé situaci předcházet.

Pokud chceš, aby Korgan v partě zůstal, udržuj reputaci na přijatelné hranici (16-17). Jsou k tomu dvě cesty:
A) budeš se vyhýbat plnění questů odměněných zvýšením reputace
B) občas stačí (např.) zavraždit nějakého zloděje v Chudinské čtvrti a reputace o pár bodíků tak klesne, úkoly můžeš plnit vesele dál bez obav z nárůstu reputace :twisted:
Uživatelský avatar
Graveddigazz
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 11.7.2006 18:21
Bydliště: Biovolt Corporation

Příspěvek od Graveddigazz »

Geralt píše:JeKo: přesně jak píše Elessar. Jenom přidám drobnou radu, jak celé situaci předcházet.

Pokud chceš, aby Korgan v partě zůstal, udržuj reputaci na přijatelné hranici (16-17). Jsou k tomu dvě cesty:
A) budeš se vyhýbat plnění questů odměněných zvýšením reputace
B) občas stačí (např.) zavraždit nějakého zloděje v Chudinské čtvrti a reputace o pár bodíků tak klesne, úkoly můžeš plnit vesele dál bez obav z nárůstu reputace :twisted:
a neslo by snižit si reputaci a pak ho znovu nabrat v měděné čelence? :idea:
How pitiful.You don´t understand anything at all.
There´s nothing that isn´t important to me!
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Po takomto odchode sa k Tebe už znovu nepridá...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Pockat- tusim rep. 18 je este prijatelna, aspon tak mi to tusim hovoril drake...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Graveddigazz
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 11.7.2006 18:21
Bydliště: Biovolt Corporation

Příspěvek od Graveddigazz »

Yachiko píše:Po takomto odchode sa k Tebe už znovu nepridá...
a kdyby se setkal tak by se mi snažil vrazit sekyru do palice 8-)
How pitiful.You don´t understand anything at all.
There´s nothing that isn´t important to me!
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Graveddigazz: Pokud se nepletu, tak postavy, které z družiny odejdou (nejsou propuštěny) kvůli svému přesvědčení, se už v základní hře nikde znovu neobjeví (možná se ale dají vyvolat v ToB :think: )..
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Jak píše Elessar, že píšu já. Při reputaci 18 ještě remcají, ale neodejdou.
Pokud vám reputace stoupne na 19 a výše, je třeba si ji rychle snížit, nebo zlé postavy odejdou. Cest je několik (já však preferuji poslední):
a) zabít civilistu na nějakém odlehlém místě, aby se celá mapa neobrátila proti tobě,
b) přeměna ve Slayera (Zabijáka), dostupná ale až po návratu ze Spellholdu (Léčebny),
c) tlačítko v hostinci v Ust Nasthe vám za 100 zlatých sníží reputaci o 1 (uvádím spíše pro zajímavost, praktické použití při tomto problému není velké),
d) využít drowa v partě. Vzpomeňte si, že když jste nabírali Viconii, ztratili jste kvůli ní 2 body reputace. A když ji propustíte, dva body zase získáte. Jenže 19 + 2 = 20, protože vyšší reputaci mít nemůžete. No a když ji naberete zase zpátky, tak 20 - 2 = 18. A máte vyhráno. Reálně použitelné jen v případě, že máte Viconii na stálo,
e) chovat se zle. Copak jste čekali, že by s vámi někdo zlý vydržel, když se chováte jako svatoušek?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Nejméně bolestná je ta proměna ve Slayera. Takto lze mít i s hodnou skupinou Korgana...(mimochodem nevím, co by měl Korgan proti hodné skupině, kdyby mu to vynášelo...a v mé skupině by mu to vynášelo, težko by jinak získal třeba i dva miliony zlatých (tedy děleno počtem člěnů skupiny, někdo by se asi ale podílu vzdal)...podobně i Edwin, i když tomu by nešlo o prachy).
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Mne sa ale zdá, že Je_Ko sa ešte na slayera premeniť nemôže... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Sir James 1
Sigilan
Příspěvky: 96
Registrován: 19.6.2006 17:16
Bydliště: ??!!!!!!!?? (přesně tam)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sir James 1 »

JeKo píše:Mám jeden menší problém. V partii mám Misca, Yoshima, Valygara a Korgana. Mám už dosť veľa questov spravených a práve som robil questy v Trhove. Keď som vyriešil questy s džinmi a druidmi tak som zašiel za starostom a ten ma samozrejme odmenil a zvýšila sa popularita (alebo ako sa to vola) mojej partie. Hneď ako sa to stane, tak Korgan mi jednoducho povie že odchádza a odíde mi z partie aj s predmetmi a že sa možno stretneme ale len v boji. Je to môj najlepší bojovník a nechcem o neho prijísť. Pomôžte mi.
Nebo si mužeš ukládat hru a když ti odejde tak ji zase naloadovat a on odejde o něco pozdějc. Možná taky vůbec.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Já tedy nemám se snižováním reputace problém: Najdu si nějakého osamělého obchodníka, co má na skladě velký prd a okradu ho. Jakmile mě chytí, sníží se reputace o dva... Voilá!
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
JeKo
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 2.7.2006 19:28
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JeKo »

Díky moc za odpovede, ale už som to spravil tak, že som Korgana pred začiatkom questu vyhodil z mojej party a potom som ho nabral späť, ale musel som mu zaplatiť 500 zlatých (alebo čo sú to za peniaze). Nevadí to? :idea:
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

JeKo píše:Díky moc za odpovede, ale už som to spravil tak, že som Korgana pred začiatkom questu vyhodil z mojej party a potom som ho nabral späť, ale musel som mu zaplatiť 500 zlatých (alebo čo sú to za peniaze). Nevadí to? :idea:
Je to Korgan, čekal jsi něco jinýho?
Žralok, který štěká, nekouše.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“