BG2: Tactics (mod)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

S Tactics i Ascension jsem hrál a můj závěr je ten, že Korgana neumíš vhodně používat. Dle mého skromného názoru je účelem bojovníků přežít. Je to charakter do party a tedy ho musíš partou vhodně podporovat.
Btw pokud je mi známo, tak další z HLA bojovníků je i resistence na magii. Byť by mohla být i vyšší...
To, že se schopnosti berserka lehce dají simulovat záchranými hody, jest výborný vtip. Hlavně bych chtěl vidět ten hod na záchranu proti uvěznění.
ADHW (atp.) je sice moc pěkné a silné kouzlo, jenže je jich třeba více pro rychlé vyřazení Korgana. Kór když má ty správné předměty (viz. nějaký ten opasek z Trademeetu atp.). Btw dává 1D8 zranění za úroveň sesilatele. Při záchraně za polovic (která se charakterům na vysokých úrovních daří až podezřele často) + připočítej onen opasek. Čili i pokud by dostal maximální zranění (což je značně nepravděpodobné), tak mu to sebere pár desítek životů (bez záchrany třebas 120).
Cloak of Mirroring je pokud vím sehnatelný normálně ve městě Sahuiginů. Pročež nevím, proč jej označuješ za "cheatovací" vybavení, jakobys ho snad musel do hry dostávat přes konzoli.
Time Stop je přirozeně úžasné kouzlo. Bohužel většině nepřátel nějak chybí dostatečná imaginace, jak onu dobu "pro sebe" vhodně využít.
Ještě mi tady vypočítej, jak se dostaneš k těm deseti útokům za kolo. U každé postavy máš Belm?
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Já fakt nevím, mě Korgan skoro vůbec neumíral :) hned ze začátku mu seženu tu krutou plátovku od džina a jedem...na 11 lvlu s ním dávám improved TorGala a to je slušnej masák...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Mike Freeman
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 24.7.2007 21:01

Příspěvek od Mike Freeman »

Tak jsem se s mým M/C dostal až do pekla, kde na mě čekal Irenicus s jeho ďábelskou čtyřkou. Meč, beholder a s trochou štěstí ani drak nejsou problém, ovšem Sarevok a hlavně Joneleth už problémem jsou. Může mi někdo pls poradit?

edit: Mám nainstalované Ascension (ten to ale myslím neovlivňuje), Tactics, Refinements, QP, UB, teleport (ten je mi na nic...) a to je myslím vše...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jestli máš HLA, tak jsi za vodou. Pokud ne, tak zkus staré dobré kombo Mordenkainen's Sword a Improved Haste.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Mike Freeman
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 24.7.2007 21:01

Příspěvek od Mike Freeman »

sevencreature píše:Jestli máš HLA, tak jsi za vodou. Pokud ne, tak zkus staré dobré kombo Mordenkainen's Sword a Improved Haste.
Asi po půl hodinové bitvě se mi podařilo sundat všech pět, ovšem pak se objevím bez vybavení před Jonem, který se přeměnil ve Slayera a ten mě zabíjí dřív než se dostanu k vybavení...:/
Už mě to docela přestává bavit... Škoda, jinak se mi Tactics zdál dost dobrý...
edit: Šlo by nějak postavu přesunout do WK, kde jsem ještě nebyl ? Teleport tam bohužel nefachá...:(
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Mike Freeman: No, zkus na sebe zakouzlit nějakou rychlost a dostat se k vybavení dřív :think:

Jab: Á, teprve teď jsem si všiml tvého komentáře :-) :wink:

Ad úkolem bojovníků přežít - no, úkolem celé družiny je přežít - jen je tu rozdíl, že někomu to jde lépe, někomu hůř.

CoM považuji za "cheatovací" vybavení, protože jsou s ní boje lehké jako když cheatuješ :lol: Jak jsem psal (doufám, že to bylo srozumitelné) - pokud je Korgan hlavní bojovník - tj. má všechno nejlepší vybavení ve hře, tak mu tyhle problémy zas tak extrémně nehrozí. A tím, že je chcípák neříkám, že neustále umíra - ale že se o něj musím starat.

A imunita proti Uvěznění? :lol: To je spíš specializovaná záležitost, než věc, která by byla užitečná - pokud vím, tak se to hodí maximálně u Kangaxxe, u demi lichů a u Abazigala. Spell Imunity je užitečnější. Navíc k čemu ti je ochrana před uvězněním u jedné postavy - nepřítel stejně kouzlí na ty postavy, které chráněny nejsou :-?

K tomu že "neumím Korgana vhodně používat" - no, docela vtipné :lol: Takže vlastně neumím "vhodně používat" žádného fightera... Hmm, vidím, že jsem to za ty roky hraní za fightery daleko nedotáhl, měl bych se asi propadnout do země :cry: :lol:

HLA ochrana proti magii - :lol: Wow, předpokládám, že není hry, kdy bys tuhle "skvělou" HLA nevzal :mrgreen:

Ad těch 10 útoků za kolo - proč bych měl mít každý Belm? Aha, moje chyba - pochopitelně všichni nemají 10 útoků za kolo - někdo 10, někdo 9, někdo 8, no. Na druhou stranu - Anomen bude mít stejně GWW jen těžko.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Mike Freeman
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 24.7.2007 21:01

Příspěvek od Mike Freeman »

sevencreature píše:Mike Freeman: No, zkus na sebe zakouzlit nějakou rychlost a dostat se k vybavení dřív :think:
Bohužel jsem již měl tyto kouzla vykouzlené a prsten Gaxxe, kde mi ještě jeden "náboj" improved haste zbýval, mi ukradl Irenicus... Tak snad příště...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

7c: Páni tolik lol smajlíků, to ses musel při psaní hodně bavit. Škoda, žes k tomu zapoměl přidat i nějaké ty argumenty. Třebas jak ses dostal k těm deseti útoků za kolo.
Či bys mi mohl konečně sdělit, kde že ti ten chudák Korgan tolik umíral. Koneckonců tohle je téma o Tactics, tak se neboj optat, jak na nějaký ten těžší souboj. Od toho tu jsou ti zkušenější. No a pak jsou ještě lidé, kteří se bojí na Tactics byť i podívat, aniž by měli nějakého F/M či F/T ideálně s UAI. To se pak holt člověk nemůže divit, že neumí využívat i normální charaktery a ty mu neustále umírají. Takový nezbedník si nikdy nevšimne, jaké že to má thac0 a jaké dává zranění Sarevok. Vždyť ani ubožák nemá Stone Skin (přirozeně dá se dual-classnout/zprznit na mága). To, že v jednom kole dokáže zabít téměř jakéhokoliv soupeře (gww a Ravagerem je to až neskutečně účinné) si už též každý nevšimne. Njn, zkus mu někdy udělat "cestu" pomocí nějaké té postavy s IS/SS (od toho tam ty mrchy jsou). Mít šest postav mixnutých s mágem mi nějak v základní hře nepřijde ani zábavné, ani rychlé a už vůbec ne možné (nějak si teď nevybavuji těch šest F/D či F/M příp. F/T). Pročež by mě zajímala i ta tvá über skupina. Respektive její složení.

P.S. V příštím příspěvku máš povoleny dohromady maximálně tři lol či mrgreen smajlíky. Úplně nejlíp to zkus napsat bez nich. Při čtení tvých výtvorů mám pocit, jako bych byl na Matějské. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Ok. Argumenty.

Sarevok má náhodný speciální útok. Ano, je to skvělá věc, silná, šikovná, atd. Dá se na ni spolehnout? Těžko říct. S Ravagerem je dobrá každá postava - resp. každý fighter - Mazzy, Korgan, PC. A každý má daná omezení.
Jab píše:Njn, zkus mu někdy udělat "cestu" pomocí nějaké té postavy s IS/SS (od toho tam ty mrchy jsou).
Po tom, co mu ta "mrcha" "udělá cestu" už nezbudou nepřátele na zabití...

K těm radám - ptal jsem se tu na taktiku docela často, ne? :wink:

Jinak, já jsem zmínil, že mluvím čistě z PG hlediska - tj. F/M či F/D či F/T je prostě silnější postava než čistý fighter. Nevím, proč sem teď taháš zábavu či roleplaying :think: Já měl za to, že se celou dobu bavíme o PG...

10 útoků za kolo - pokud máš standardně 4 útoky, tak přidej zbraň co přidává půl a rukavice na specializaci, pokud máš standardně 4,5 tak stačí přidat zbraň (ve hře jsou pokud vím 3 takové). 4,5 máš v případě, že používáš grand mastery stejně jako v BG1 - tj. že 5* přidává půl útoku za kolo.

A naposledy - to otravné umírání - tím mám na mysli to, že když mám celou družinu o 6ti lidech, tak některé boje některé postavy (čistí fighteři nebo Aerie) občas nepřežívají - prostě nejsou v bojích tak užiteční nebo odolní jako multi class nebo dual class postavy. To je, řekl bych, nezpochybnitelný fakt. Proto jim říkám "chcípáci" i když je mám rád (třeba Mazzy) - a vzhledem k tomu, že hraju bez umírání, tak to je load :wink:

P.S. V tom předchozím postu jsem dodatečně ještě hodně "lol" smajlíku promazal - z té původní verze by ti šla asi hlava kolem... :wink:

P.P.S. Jinak tahle diskuse mě celkem baví a neberu ji nějak - vlastně vůbec - vážně (tím jen ospravedlňuji to roztahování, počet postů a vůbec). Jo a navíc se tady (v Tactics) moc nových příspěvků neobjevuje :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:10 útoků za kolo - pokud máš standardně 4 útoky, tak přidej zbraň co přidává půl a rukavice na specializaci, pokud máš standardně 4,5 tak stačí přidat zbraň (ve hře jsou pokud vím 3 takové). 4,5 máš v případě, že používáš grand mastery stejně jako v BG1 - tj. že 5* přidává půl útoku za kolo.
S IH? Někdy vyzkouším. Dík za tip. :-)
sevencreature píše:A naposledy - to otravné umírání - tím mám na mysli to, že když mám celou družinu o 6ti lidech, tak některé boje některé postavy (čistí fighteři nebo Aerie) občas nepřežívají - prostě nejsou v bojích tak užiteční nebo odolní jako multi class nebo dual class postavy. To je, řekl bych, nezpochybnitelný fakt. Proto jim říkám "chcípáci" i když je mám rád (třeba Mazzy) - a vzhledem k tomu, že hraju bez umírání, tak to je load :wink:
Zrovna u Aerie je to spíše nedostatkem životů. Jináč je ale její M/C class docela silný. Už jen kvůli tomu, že do pořadačů si můžeš uložit i klerická kouzla. Což je minimálně docela zajímavé. V tactics se mi osvědčili i standartní bojovníci. Tedy pokud se je podaří ochránit před některými přímými útoky (hlavně elementálního charakteru či útoky většího počtu schopných válečníků). Tam se pak holt hodí nějaká postava s IS či SS (přičemž je ale třeba počítat s tím,že bude mít horší thac0 apod.). A obyčejný válečníky se má pustit do souboje teprva až po ní.
sevencreature píše:P.S. V tom předchozím postu jsem dodatečně ještě hodně "lol" smajlíku promazal - z té původní verze by ti šla asi hlava kolem... :wink:
Ještěže tak. ;-)
sevencreature píše:P.P.S. Jinak tahle diskuse mě celkem baví a neberu ji nějak - vlastně vůbec - vážně (tím jen ospravedlňuji to roztahování, počet postů a vůbec). Jo a navíc se tady (v Tactics) moc nových příspěvků neobjevuje :-?
Jo no. Já se taky neurazil. Po čase mi Tactics přišel jako dost trapný způsob, jak uměle natahovat "zábavu."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

xxx

Příspěvek od Vallun »

Mám dotaz - jak zvládnout improved Illyche z modu tactics bez ShadowKeeperu či konzole? Jde to vůbec?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Samozřejmě jde :-) Hmm, i když možná to je vůbec ta nejtěžší komponenta z Tactics - celý vylepšený úvodní dungeon :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Vallun »

7c - Jak? Zkoušels to?;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od sevencreature »

Pokud chceš nějaký hodně spolehlivý postup, tak se zeptej Raze - lokálního odborníka na Ilyicha :-) Já jsem hrál BG II naposledy někdy před rokem, takže detaily ti nepovím :-? Základ jsou různá ochromující kouzla (a ano, vyspat se je "docela" problém :mrgreen: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Jab »

Vallun: Naprostým základem však je umění zavírat dveře. Iljič má tuším nějakou dobrou zbraň, takže vypust jeho s nějakými těmi miniony a ostatním se snaž zabouchnout dveře před nosem. Po několika pokusech to půjde...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“