BG2: Tactics (mod)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Mike Freeman
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 24.7.2007 21:01

Příspěvek od Mike Freeman »

Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s hraním sólo na modu Tactics ? Já to teď zkouším za M/C a zatím jsem z těch těžších zabil jen MaeVara a TorGala... Bodhi jsem si musel nechat na později... Takže je to vůbec hratelné? Hlavně s ohledem na pozdější fázi hry...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Když máš standardní skupinu tvořenou NPC, tak je velký problém udržet některé chcípáky naživu.

V případě solo hry nebo vlastní omezené družiny (2 až 3 postavy) tento problém odpadá.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Mike Freeman
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 24.7.2007 21:01

Příspěvek od Mike Freeman »

sevencreature píše:Když máš standardní skupinu tvořenou NPC, tak je velký problém udržet některé chcípáky naživu.

V případě solo hry nebo vlastní omezené družiny (2 až 3 postavy) tento problém odpadá.
Takže mám šanci to s C/M dohrát? :)
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nuž po obdržaní dostatčného množstva expov, ktoré ti umožnia mať time-stop a z klerikových kúziel harm + s výbavou znižujúcou casting time sa pred tebou bude triasť každý nepriateľ, ktorý na sebe nemá PfMW alebo SS. :lol:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

sevencreature píše:Když máš standardní skupinu tvořenou NPC, tak je velký problém udržet některé chcípáky naživu.

V případě solo hry nebo vlastní omezené družiny (2 až 3 postavy) tento problém odpadá.
Standartně mám sebe (jedno co), Korgana, Vici a Edwina... takže žádnej problém...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

CrowX píše:Nuž po obdržaní dostatčného množstva expov, ktoré ti umožnia mať time-stop a z klerikových kúziel harm + s výbavou znižujúcou casting time sa pred tebou bude triasť každý nepriateľ, ktorý na sebe nemá PfMW alebo SS. :lol:
Hmm, proč by měli vadit nepřátelé s PfMW nebo SS? Jsou i jiná kouzla než Harm.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Bhaall píše:Standartně mám sebe (jedno co), Korgana, Vici
To jsou ti chcípáci :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Korgan a Vici chcípáci? :shock: Si vypil dneska asi moc džusu ne? :twisted:
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Bhaal: Ne, proč? :shock:

Korgan JE chcípák - jakožto čistý fighter je absolutně nesamostatný a v podstatě ani na vyšších levelech nemá žádnou zajímavou vlastnost/výhodu.

Viconie - lol - u té mě nenapadá žádná dobrá vlastnost - jo, vlastně má tu pochybnou resistenci na magii, která ji ovšem nějak zvlášť nepomůže. Bohužel hps má mnohem, mnohem méně než výše uvedený Korgan.

Mluvím samozřejmě čistě z PG hlediska, jinak proti nim (celkem) nic nemám...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Korgan JE chcípák - jakožto čistý fighter je absolutně nesamostatný a v podstatě ani na vyšších levelech nemá žádnou zajímavou vlastnost/výhodu.
Korgan není čistý Fighter, ale Berserk. Což třebas pro takového Kangaxxe znamená celkem smutnou zprávu. Nadto zuřivost Berserka v podstatě eliminuje i většinu kouzel útočících na psychiku či pohyb. Na vyšších úrovních pak má třebas lepší vířivý útok, který je v podstatě nejlepší HLA pro válečníky.
sevencreature píše:Viconie - lol - u té mě nenapadá žádná dobrá vlastnost - jo, vlastně má tu pochybnou resistenci na magii, která ji ovšem nějak zvlášť nepomůže. Bohužel hps má mnohem, mnohem méně než výše uvedený Korgan.
Její resistence je v tomto ohledu pochybná možná v prvním díle, ale ve druhém se hodí. Byť neříkám, že je Viconie nějak oslnivě silná postava. Jako čistý klerik holt slouží spíše svými kouzly pro podporu družiny atp.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: HLA ho bohužel nevytrhnou - konkrétně GWW je mnohem horší varianta IH. Tím "čistý" fighter mám na mysli to, že není kombinovaný s žádným kouzlícím povoláním. Tj. vadí mu prakticky cokoliv - backstab, magie, atd.

Narozdíl od Viconie má ale trochu nižší saving throws, to je zase fakt.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Nasadíš mu dobrej equip a ničí to krutě...a Vici?Mno ta je vzadu a sesílá GR...neumím si představit, že bych dával peklo, bez Vici(či samozřejmně jiného klerdy, ale to zas nevím, kterého bych vystál)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jab: HLA ho bohužel nevytrhnou - konkrétně GWW je mnohem horší varianta IH.
Na to si přišel prosím jak? :-D
Improved Haste možná vydrží déle, ale počet útoků na desíti se vždy počítá. Kór s obouručnou zbraní. S improved Haste se na těch deset nedostaneš ani se dvěma zbraněmi, které nadto budou dávat i tak menší zranění.
Ani nemluvě o tom, že po čase si z válečníkových HLA beru jen GWA, které je sesláno ihned a každé kolo dávat 10 zásahů Ravagerem +6, to už je málokdo přežije. Dokonce i kdyby měl IS či SS.
Btw Berserkovi jak již bylo řečeno nevadí zase každá magie. Ba naopak většina kouzel, která normální válečníky eliminuje, berserkovi nijak neublíží. A kouzla způsobující zranění zase celkem po dlouho dobu ustojí. Ani nemluvě o tom, že u válečníka není problém složit slušná resistence (Oheň, elektřina, Magické zranění atp.) z předmětů.
Proč to prostě neřekneš narovinu - nemáš rád Korgana. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab píše:Proč to prostě neřekneš narovinu - nemáš rád Korgana. :-)
:lol: Všechno, co platí o Korganovi platí i o Mazzy, Korgana mám celkem rád - jen ho nemám v družině moc často, protože není ničím výhodný (kromě dialogů :-) - i když ty jsou parádní).

Hrál jsi vůbec Tactics nebo Ascension? :shock:

S IM mám 10 útoků za kolo. Můžeš ho zakouzlit na cokoliv. Vydrží tak báječně dlouho (když už mám citovat reklamu :mrgreen:). Nemluvě o skrytých bonusech... :mrgreen: GWW - krátké, omezené, pouze na castera = zbytečné.

Ohledně Berserku - zíííííív. Je super, že je imunní vůči nějakým blbostem, proti kterým každý a jeho pes v ToBu s přehledem savuje.

A máš samozřejmě pravdu - ADHWs a Comets či další ubohosti přece každý bojovník po dlouhou dobu ustojí :mrgreen: Bohužel už tou dobou bude jeho mrtvola rozsekaná na kaši - aneb kouzla nejsou jediná hrozba.

Můj závěr - Korgan je chcípák, protože "chcípá". Nemyslím tím nic špatného - nemůže za to, že je to jen bojovník. A úděl bojovníků je obvykle zemřít.

Samozřejmě jsou tu výjimky - pokud má cheatovací vybavení jako Cloak of Mirroring, tak hodně kouzel ustojí. Ale i tak mu nedávám šanci na přežití Time Stopů, pokud se o něj nebudeš starat jak o kojence.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

sevencreature: A co Sarevok, to je taky chcipak, kdyz je jen fighter?
No urcite existuje spousta kouzel, ktere muzes s magem ci klerikem nahazet na fightera nejruznejsi ochrany, ci boosty. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“