Smrti najblizsie...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Field Mouse »

díky, jestli je to opravdu tak, tak vůbec nechápu, jak jsem mohl ty vykopávky pokaždé minout. ale zajímavé je, že na Brageho jsem už párkrát narazil.. asi sem se pak pokaždý vydal rovnou dokončit jeho quest..
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

Hm, práve som sa dočítal zaujímavú vec - ten prekliaty idol z archeologického náleziska sa dá použiť na výrobu vampirického meča! Artefakt treba odovzdať duchovi v Ulcastere, spoločne so zvyškami pradávneho brnenia. Brnenie sa dá nájsť v troskách Firewine (je to podzemná lokácia, do ktorej sa vchádza cez dedinku Gullykin a aj cez Firewinský most). Má to ale háčik, treba zabiť toho démona, ktorý sa objaví v nálezisku, inak duch predmety nespojí.

Toto nemám odskúšané, doteraz som o tom nevedel. Predpokladám ale, že aj vyrobený meč bude prekliaty.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Field Mouse »

cool! podle SK by to měl být meč, který při zásahu zraňuje nositele a léčí oběť
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Carlos »

A ten meč je tedy reálně k čemu? Vzhledem k energii, kterou do jeho sestavení vložíš je to dost velká kravina.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

Je to tak. Ak meč zraňuje nositeľa, potom je naozaj k ničomu - nedá sa využiť ani na "liečenie" spolubojovníkov. Škoda..
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Field Mouse »

Právěže na léčení spolubojovníků se využít dá, jen zraňuje nositele. Byl by úplně skvělý, kdyby nebyl prokletý a dal se střídat s normálníma zbraněma.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

No, sú situácie, keď sa taký meč naozaj hodí - napríklad ak po boji zostanú mágovi dva životy a družina si nemôže práve v tej chvíli odpočinúť. Vtedy stačí, aby zdravý bojovník sekol do mága. :-P

Väčšinou sa ale také "liečenie" nevyplatí, pretože v BG majú postavy málo životov a ak po "liečbe" zostane poranený nositeľ meča, nie je to žiadna sláva. (lepší meč bol v IWD - ten nezraňoval, iba liečil)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od PostTrauma »

Ten meč v IWD je skoro cheat. Když se před každým soubojem uzdraví celá družina, hra je dost jednoduchá.

Mimochodem se mi stalo, že tím mečem v IWD se mi postavy zraňovaly. Každý zásah zároveň ranil a léčil. Podivný bug.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Girtmen »

no tak muj problém za celou hru byl drakonis taky mi dávaj zabrat moskomorové jinak k tomu stínovímu drakovi stačí do nej rezat bojovníkama a metak magama melfovi meteority a házet kouzelný strely a zeslab odolnost a zlom cervenej drak je nejlehčí tomu hodí te nekolikrát kiselinovej mrak nebo co ma to takový oranžový mraky a nejaký jedový bouře a je ponem jinak ten irenikuv drak v sureneru nebo tak nějak ten je snadnej jako ten cervenej drak staci hodit park tech mraku snad vod 8 nebo vod 7 urovne asi dva nebo 1 a nekolik mracku od 5 levlu kouzel a drak de pod kytky ale ten drakonis mi dával sakra fušku jsem vlastne donej vlastne me zabil nedal jsem mu snad ani važný zranení tak jsem se na tu hru vybod
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

To mi pripomenulo jeden zo súbojov proti Tieňovému drakovi - napochodoval som tam v plnej paráde, pripravil som sa na ukrutný zápas a Minscovi sa podaril hneď pri prvom údere vorpal hit; skolil draka na jediný zásah Githyanským strieborným obojručákom.
A bolo po boji. :-)
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Girtmen »

to je jasny já vim ze to ten mec umí to neni zadná novinka já jsem stínoví ho draka dal asi na 12 možná 8 urovni prostě začátek nemel jsem ani kouzla 6tý úrovně ale na poprvé když jsem ho zabíjel mi lítaly všechny postavy ale zabila ho tušim bud aeri nebo nalia nebo jaheira jinak aerí je slušná clasa nevim proc jí lidi dali jen 5/10 hodnocení nebo kolik já sní v pohodě prošel celej soa a trochu taky tob takže je to slušná clasa no sní jsem se dostal až k draconisovi bez problému jsem sní udělal sandei toho obra jak nici to mesto v tob vlasne je to jak clerik tak mag a to je slušná kombinace dejte jí nejaky itemi atd a mate snad lepšího mága než je ten edvin jo a ze svim figterem bych našeho korgana poslal pod kytky a nemusim používat zabijáka ho usekam stříbrnym mečem ale drakonise nedam jinak jsem čarodějobijec vlastně byl dochvíle než jsem s tím seknul zpomínam si jak jsem irenikuse ubil stříbrnym mečem myslim tu část kde získáváte svojí duši jak se rozprsk ale nejvíce mě srali jeho démoni jinak irenicus je lehkej jinak ten meč co získáte v tob je hodně dobrej proti těm moskomorům menuje se psycho tušim .
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

Zistil som, že Demogorgon nie je až taký tuhý protivník, ak hráte základnú hru bez modov.
Tentokrát som k nemu napochodoval ešte v SoA, s trojčlennou družinou a porazil som ho pomerne jednoducho, na prvý pokus. Stačilo vyvolať pár ilúzií (Dvojník ap.) a pár elementálov, ktorí zamestnali Demogorgonovych pomocníkov. Medzitým dvaja mágovia zoslali na Demogorgona kúzlo na zníženie magickej odolnosti a potom stačilo Vadnutí. Vtedy už mu zostalo len pár bodov života a celú bitku zavŕšil jediný vírivý útok (HLCA). Keď padne Demogorgon, jeho pomocníci už sú hračka.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od PostTrauma »

Po vylezení z Irenicova dungeonu jsem byl smrti nejblíže. A celkem mě překvapilo, když Irenicus po odrovnání zlodějů vypustil asi pět ohnivých šípů do mojí hlavní postavy, čímž pádem bylo hotovo. Tohoto jevu jsem si nikdy předtím nevšiml, tudíž ho spojuji buď s nějakými mody nebo se zvýšenou obtížností (tu jsem pak snížil a postava to přežila téměř bez ubrání životů).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

..to bude práca nejakého modu, alebo snáď tweaks. Irenicus na mňa, na promenáde, nikdy neútočil! :-)


Mno, momentálne je pre mňa najťažším súbojom bitka proti strážcom pečatí, v najnižšom podlaží Strážcovej tvrze.
Pečať strážia tri skupiny, ktoré sa dajú vyvolávať postupne. Keď sa objaví tlupa vedená beholderom, v ktorej sú i dvaja démoni, vtedy ide do tuhého; dostal som tam parádne na frak. Skúšal som rôzne "hrdinské" taktiky, ale nakoniec som musel väčšinu družiny ukryť za jednými z dverí a postupne tam lákať jednotlivých nepriateľov, aby som si s nimi vôbec poradil.
Pozíciu som nahrával približne päťkrát, kým som ich udolal. :-?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od PostTrauma »

Tahle pečeť je rozhodně ta nejtěžší. Zbylé dvě jsou v porovnání směšně primitivní. Tuším, že mi na ně ani moc nefungovaly pasti, když jsem to zkoušel.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“