Zloděj

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Myslim, že je kupuje i Roger překupník ve stokách pod chrámovkou, jestli si dobře pamatuju.
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Syneth
Sigilan
Příspěvky: 118
Registrován: 21.10.2006 16:56
Bydliště: Out ov thy sight...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syneth »

akurat som zacal hrat za asassina a je to fakt dobry kit... ten jed je dobry na magov... zaujimave ze ma backstab 7x...
Obrázek
Jiry
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 19.8.2006 17:42

Re: Zloděj

Příspěvek od Jiry »

Pečlivě jsem hledal na foru, nicmene nic jsem nenasel, tak se na me, prosim, nezlobte za stupidni dotaz. K cemu konkretne je schopnost Tichy pohyb? A je k necemu u schopnosti hodnota vyssi nez 99%?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Carlos »

Jiry píše:Pečlivě jsem hledal na foru, nicmene nic jsem nenasel, tak se na me, prosim, nezlobte za stupidni dotaz. K cemu konkretne je schopnost Tichy pohyb? A je k necemu u schopnosti hodnota vyssi nez 99%?
Měl by ovlivňovat schopnost zaútočit zezadu. Tzn. - jakmile se dostaneš nepříteli na záda a budeš mít zloděje s vynikajícím tichým pohybem, neměl by tě odhalit. Také by ti měl zvyšovat úspěšnost zmizení...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Re: Zloděj

Příspěvek od Danča »

Chci hrát za zlého zloděje. Dá se Bodhi nějak obalamutit, aby mě vzala do svých služeb, i když jsem zloděj?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od sevencreature »

Carlos píše:
Jiry píše:Pečlivě jsem hledal na foru, nicmene nic jsem nenasel, tak se na me, prosim, nezlobte za stupidni dotaz. K cemu konkretne je schopnost Tichy pohyb? A je k necemu u schopnosti hodnota vyssi nez 99%?
Měl by ovlivňovat schopnost zaútočit zezadu. Tzn. - jakmile se dostaneš nepříteli na záda a budeš mít zloděje s vynikajícím tichým pohybem, neměl by tě odhalit. Také by ti měl zvyšovat úspěšnost zmizení...
Hodnota vyšší než 100% je tu proto, že (alespoň by to tak mělo fungovat) se vyskytují různé další modifikátory, které výslednou hodnotu snižují (např. když se pohybuješ "ve stínu" ve dne, nebo se pohybuješ po hlučném povrchu). Tj. příklad (úplně náhodný a neodpovídající skutečnosti): jsi skrytý ve stínu, máš skill 110%, je to ve dne (dejme tomu -40%), tvoje výsledná šance, že tě nepřítel neodhalí = 70%.

Tichý pohyb je tu pro tu zvukouvou část (tj. nepřítel tě nevídí, ale může tě uslyšet). Jak je tohle všechno ovšem implementované v BG II jsem nikdy neměl potřebu zjišťovat - navíc mi tam chybí nějaký feedback - u zlodějů obvykle zvedám hlavně skilly pro skrytí a není problém tam mít třeba 200%...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Zloděj

Příspěvek od dodo »

co sa tyka toho skillu, neviem mozno je to len nahoda ale ja ked som mal vela bodov v "ukriti" a malo bodov v "tichom pohibe" tak kontrola toho ci zostanem nadalej skrity sa robila pomerne dost casto, z toho som si aj vyvozdoval ze tichi pohib je len na to abi som mohol zostat dlhsie ukriti (co ciste technicky vzato aj pravda je), i ked presny zmysel ticheho pohybu je mi aj nadalej skryti :( . No a co do zlodeja povedat? tak ja osobne som za K/T , ale to je asi skor preto lebo Kensai je pre mna srdcova zalezitost, tak ci onak kebi so ho dualnul az po tom 13lvl, bol by si slusny bojovnik a este lepsi zlodej, zlodej postupuje relativne rychlo takze v tom cakani az taky problem nevidim, dovtedy by tvoju "neschopnost" vynahradzovali ostatny clenovia druziny.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Pokud se budeme bavit trošlu více RP a ne PWG, tak je imho nejzajímavější kombinace zloděje s mágem :dancing:
(má asi nejoblíbenější postava - nejen v BG - je gnóm Waaxquie Mi/Z)
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Lucates »

ktory zlodej je podla vas najlepsi? Tak ma napadlo, ze si raz zahram za zlodeja, len neviem ci F/T, M/T alebo nejaky z jeho kitov...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Luc: Já měl nejraději čistého zloděje (v BG2 potom kit Vejtaha - swashbuckler v angl., myslím). V jedničce jsem ho používal neustále (backastab na protivné mágy jsem měl nejraději - obzvláště poté, co mi několikrát povraždili družinu). Ve dvojce se zvýšeným počtem nepřátel jsem nějak neměl potřebu backstabovat, a tak jsem přesídlil na Vejtahu a měl ze zloděje něco jako slabšího bojovníka-průzkumníka s pár dobrými vlastnostmi.
Jinak doporučuji čistého zloděje - kdyby byl Montaron pure thief, tak by ti odpadly potíže, které jsi musel řešit teď ;-)
Jo, a ke zloději v jedničce jedovou dýku, stínový komplet, do zásoby nějaký dobrý luk a dá se hra projet pohodlně sólo (i když trochu pomaleji). Což dokazuje, nakolik je zloděj fajn :-D Když nepočítám bardy, tak jsou zloději mé nejoblíbenější povolání (vyjma Bounty hunter, který mi absolutně nesedl).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Lucates »

Carlos: Tak lebo uvazujem, ze miesto toho F/M by som hral zlodeja, nakolko v BG2 je do zlej druziny problem so zlodejom...a uz ma nejak unavuje stale to kuzlenie/sekanie, troska by som hral BG tak viac stealth...ja som praveze uvazoval nad Body Hounterom, preco ti nesadol? Inac neviem, ten Vejtaha sa mne osobne zda najslabsi prave kvoli tomu, ze nema backstabe, lebo backstabe vie vyrazne ulahcit hru...ja som raz asi polku BG2 hral zo zabijakom, bolo to celkom fajn, ale body dovednosti som rozdeloval v podstate len do ukryvania a ticheho pohybu, teraz by som chcel takeho univerzalneho zlodeja na vsetko, nech nemusim tahat Jana so sebou navyse...inac k tomu ukryvaniu/tichemu pohybu...nestaci body rozdelovat len do jedneho? Lebo ja mam pocit, ze staci...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od sevencreature »

Nejlepší "zloděj" na backstab je (diskutabilně) Kensai/Thief dual class (specializace na hole :mrgreen:).

Mě vždycky lákal naopak Bounty Hunter, ale zatím jsem se k hraní za něj nedostal. Ty pasti, co používá jsou dost užitečné. Hlavně je prakticky možné je používat v bojích (pokud si teď dobře vzpomínám na hraní s Yoshimem).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Lucates »

7c: mna trosicka pri pasciach odradza to, ze sa nedaju nastavit, ked su nepriatelia v dosahu...alebo to plati len pre obycajne pasce a tie specialne sa pouzit daju?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od sevencreature »

Ty speciální se "pokládají" (nebo spíš hází) na dálku. A řekněme, že jakmile s Bounty Hunterem dosáhneš 21. levelu, začnou se dít opravdu zajímavé věci 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Lucates »

7c: tiez mam pocit, ze by ten body hounter nemusel byt na zahodenie...ale moznoze je lepsi ako nejake kity cisty zlodej, ktory je v podstate najuniverzalnejsi, nakolko ma spolu s vejtahom najviac bodov na rozdelenie, ale oproti vejtahovi moze prebodavat...zabijak je v podstate dobry len na prebodavanie, ja som ho na nic ine nepouzival, na ostatne som mal Jana...a este ten body hounter stoji za zmienku, ma celkom dost bodov na rozdelenie + tie specialne pasce...ide o to, ci su lepsie nejake body navyse alebo su tie jeho pasce az tak vyrazne dobre, ze by bola skoda zanho nehrat...v ToB budem ale aj tak pouzivat pasce vysokych urovni, takze neviem...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“