Zloděj

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Eles
Sigilan
Příspěvky: 42
Registrován: 20.7.2006 13:41

Zloděj

Příspěvek od Eles »

Hrajete někdo rád za zloděje? Mě v poslední době dost chytly jeho schopnosti a rád bych se podělil o zkušenosti a tipy před nadcházejícím multiplayerem...
Nejdřív musim říct, že jsem našel skvělý návod na hraní se zlodějem http://www.sorcerers.net/Games/dl.php?s ... _thief.zip a celý ho přečetl, ale přecijen mi chybí variabilnější pohled.
Plánuji hrát za maximálně dvoj-multi. B/M/Z je sice ultimátní, ale do multiplayeru se moc nehodí. V tom návodu víceméně doporučuje jako nejlepší variantu Kensai - dual - Zloděj. Nevim, mně se zdá lepší multi B/Z. Jednak kvůli THAC0, který klesá až na jedna, jednak kvůli brnění a rukavicím. Nejsem si jist, jestli K-Z nebude v ToB kvůli vysokému THAC0 a AC nepoužitelnej. Co vy na to?
Otázka u B/Z je brnění. Nikde se moc neřeší Lidská kůže +5, ale mě přijde dokonalá. Že by to bylo jenom kvůli tomu zlému přesvědčení? Odolnost na magii + bonus k záchr. hodům - to za nějaké 2-3AC u lepších brnění zdá se mi stojí.
Jakou se zlodějem používáte výzbroj? Já chci hlavně probodávat a líbilo by se mi to stžídat s lukostřelbou (Gesen). Hmm, a tady je problém, že na to se hodí nejvíc jen jedna zbraň, aby se dalo přepínat. +2 AC bonus za specializaci je pěkný, ale nevim nevim. Kdybych nestřílel, zase si nejsem jist, jestli se vyplatí spíš dvě zbraně (belm/kundane - útok navíc) nebo meč a štít (pro nízké AC). Zajímá mě taky jestli +4 zbraně projdou skrz vylepšený plášť a ochranu před magickými zbraněmi nebo jenom to první nebo si to úplně pletu...
A jak to vypadá se zlodějem s tactics a ascension? Neni pak třeba v ToB už úplně plonkovej? Četl jsem totiž, že hromada příšer jsou imunní na backstabbing a další hromada vidí skrz neviditelnost + ty improved jsou na všechno odolný. Když se to sečte s nic moc AC, nemožností kouzelných ochran, abych nebyl akorát krmelec, který si občas položí nějakou past... Jasný, že zloděj je hlavně dobrá podpora, ale rád bych i něco předvedl v boji (proto ten b/z. Mimochodem nechápu, jak může čistý zloděj někoho v pozdějších fázích hry probodnout. Vždyť se se svým THAC0em nemá skoro šanci trefit...
Uvítám jakékoli postřehy, tipy, rady apod.
nekrotyrael
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 13.8.2006 15:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od nekrotyrael »

Eles:
ad kensai/thief - na mel se svym dualem base thac0 2, to zas nijak drasticky rozdil neni (to jako wizslayer, kensai ma bonusy k thac0). rukavice a brneni maji stejny - uai. z meho pohledu jde jen o vyber mezi critical strike a kai.
jestli chces prepinat mezi melee a ranged - staff of ram (navic je to nejlepsi zbran pro backstabovani).
imo zlodej neni tank, tak nevidim potrebu stitu :).
jestli se nepletu, tak +4 zbrane pres improved mantle projdou, pres pfmw ne
v tobu ani s mody jsem nemel problemy, radovi humanoidi imunni nebyvaji :)
thief s 8m xp ma base thac0 1 zatimco fighter 0, ne? tak to snad neni zas tak spatne thac0 :). mimo to dostavas pri backstabu bonus k thac0, 5 myslim. cili to co netrefis je beztak i na en backstab imunni :lol:

doufam, ze me nekdo doplni a opravi, uz jsem ospale :)
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Jinak o5 záleží, jestli má Eles Refinements, pak totiž zloděj nemá UAI(jen Bard), místo toho maj některý jeho kity use scrolls. Jinak s modama má problém kyždá postava bez SS/IS a PfMW. Na backstab je tam dost potvor imunních na backstab/iluze, takový mozkožrouti, coby oblíbený cíl backstabu, padaj. Pro backstab je ideální řešení spleť, případně s SI:divination. Obecně jako cíl backstabu jsou možná některý undead, krom lichů, a pak možná Imp. Fire gianti, ikdyž... :evil: . No a u F/T je ale zajmavá kombinace - Belm(Kundane), něco v mainu + Imp. haste + Assassination, případně doplnit svitkem Timestopu.
Jiinak Lidská kůže je fajn, v SoA jsou jen 2 konkurenti - Zbroj ze stínového draka a kůže Aegara.
Já jinak upřednostňuju 2 zbraně(počet útoků je skoro nejdůležitější parametr...), ale když chceš střílet, tak by to dost prudilo...
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
nekrotyrael
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 13.8.2006 15:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nekrotyrael »

jelikoz psal jen tactics a ascention, tak jsem predpokladal dalsi hru zasadne menici mody nema :). jinak pri dualwieldu je s uai velmi pekne do offhandu scarlet ninja-to.
Uživatelský avatar
Eles
Sigilan
Příspěvky: 42
Registrován: 20.7.2006 13:41

Příspěvek od Eles »

No, z modu jenom tactics a ascension.
nekrotyrael: Jaktozes mel base thac0 2? V tabulkach jsem se koukal, ze se cisty zlodej zastavi na 11. Resp. na 3milionech zkusenosti je to 11, ale stagnuje to podlednich 5 levelu, tak jsem myslel, ze to je proste hranice. To se mu tech 9 pricte z toho kensaie nebo je s ToB zmena? Bojovnik jde az do minusu, ale v multi se zas tak strasne dolu nedostane, nanejvys cca na -3. To opravdu neni moc rozdil. Co utoky za kolo? Na 13. urovni je u bojovniku posledni pulutok bonus? No tak nevim, asi jsou dual i multi podobni, ale porad bych uprednostnil to brneni.
Hmm, ta staff of ram je teda opravdu monstrozni. Tu jsem si nepamatoval a nepovazoval ji ani za zbran k backstabu. To budou hodnoty :)
Kdyz bych pouzival tu hul a gesena, pro oboji plati skill obourucni zbran? Nebo se ta na luky nevztahuje? Jeste me napadl mag/zlodej jestli by nebyl zajimava varianta. Malo zivotu, ale ta kouzelna podpora by se moc hodila. Jenze tam bude THAC0 asi bidny, ze? A je vubec sance se u tehle postavy s poctem utoku dostat vys nez na 1 za kolo?
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

To Eles:Můžeš mít 3 útoky za kolo - 2 zbraně, v offhandu zbraň přidávající útok za kolo...případně se zdok. spěchem 6. Na trefování draků to není...ale ve spleti dává Jan upíry a mozkožrouty s přehledem, na 11. úrovni mága...
a později(6 Mexpů) pak v Timestopu se trefuje ještě líp...lze použít i vraždu...
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Eles
Sigilan
Příspěvky: 42
Registrován: 20.7.2006 13:41

Příspěvek od Eles »

Dik. Na nekolika mistech (i v tom navodu, co jsem linkoval) se pise, jak je staff of magi vhodna pro zlodeje a ze se s ni da backstabnout, okamzite stat zase neviditelny a znovu backstab. Jenze me to v klidu napise, ze tato zbran neni vhodna pro probodnuti. Tak zas nevim, jestli je to zpusobeno nekterym z modu, nebo ToB nebo jak to?
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Probodávat lze se zbraní použitelnou čistým zlodějem (nebo kitem zloděje). SoM není použitelná čistým zlodějem (UAI se nepočítá).

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Eles
Sigilan
Příspěvky: 42
Registrován: 20.7.2006 13:41

Příspěvek od Eles »

Ja si to myslel. V tom pripade nechapu, proc me na tolika mistech skandalne uvedli v omyl :)
Uživatelský avatar
Syneth
Sigilan
Příspěvky: 118
Registrován: 21.10.2006 16:56
Bydliště: Out ov thy sight...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Syneth »

zlodej je naj postava v hre uz len preto ze moze pouzivat vsetky veci...
Obrázek
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

Mohl by mi někdo doporučit, jak vést gildu? Je možný ji rozjet tak, aby se o ni nemusel člověk dýl starat?
Potřeboval bych jít za Imoen, ale zatim nejsou všichni s prací spokojeni (hlavně Varia, pro niž je všechno na h...., ostatní alespoň poraděj) a guesty mam všechny za sebou
Už dvě kontroly jsem už jen šel do Trhova a zpátky, aby uteklo pět dní, má to nějakej konec?
Nerad bych ji nechal bejt jen tak...
Uživatelský avatar
Challenger
Sigilan
Příspěvky: 80
Registrován: 29.9.2006 23:57
Bydliště: úpatí Hory Celestial

Příspěvek od Challenger »

Aby každý zloděj kterého máš pod sebou plnil své povinosti,chce to čas a zkoušet různé taktiky co kdo dokáže a nenechá se u toho chytit.No a co se týče toho odjezdu na Brynlaw za Imoen,já normálně odjel a nechal jsem to tam jak to leží a běží a nestaral jsem se.Po pár týdnech jsem se vrátil a gilda byla pořád moje jako bych procestoval čarotvrz,město sagushainu,podtemno za jeden den.Hmmm trochu podivné. :-(
Bojuj se smrtí jestli chceš,stejně jednou prohraješ.
Uživatelský avatar
Challenger
Sigilan
Příspěvky: 80
Registrován: 29.9.2006 23:57
Bydliště: úpatí Hory Celestial

Příspěvek od Challenger »

Mám dotaz lze probodávat se zlodějem všemi bodnými zbraněmi,jako třeba oštěpem ? :-(
Bojuj se smrtí jestli chceš,stejně jednou prohraješ.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

probodávat můžeš pouze zbraněmi pro zloděje (mám na mysli čistej kit)
vyjímka je nějakej mod (to ti řekne Raz)

abych řek pravdu s tou gildou, už mne to nebaví, zkoušet, kdo co vydrží

Hans už dvakrát seděl, a když neseděl, tak zas mluvil o tom, že trocha rizika je zpestřující záležitost, přitom změna byla ta nejmenší možná
Uživatelský avatar
Challenger
Sigilan
Příspěvky: 80
Registrován: 29.9.2006 23:57
Bydliště: úpatí Hory Celestial

Příspěvek od Challenger »

No mě se to povedlo fajn vyvážit takže gilda prosperovala a všichni byli spokojeni ale jak jsem to udělal to už fakt nevim,teď zrovna hraju Bg1 za zlého zloděje tak uvidím. 8-)
Bojuj se smrtí jestli chceš,stejně jednou prohraješ.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“