Zloděj

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Carlos »

Luc: Nevím, ale možná tím, že se nebrání, tak se mu nepočítá bonus obratnosti. Ale to už jen hloupě teoretizuju.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od sevencreature »

Lucates: Když je postava neviditelná, tak má, pokud se nepletu, bonus +4 k útoku a +4 k obraně (resp. nepřítel má -4 penalizaci k útoku - což je prakticky to samé).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Lucates »

7c: asi to tak bude, vysvetluje to potom to, ze sa lahsie trafim ukryty...
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Lucates »

ked hrate za F/T, ako si rozdelujete body medzi zlodejske schopnosti? vsetko rovnomerne alebo sa specializujete len na niektore schopnosti?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od sevencreature »

Půl na půl ukrývání ve stínech a tichý pohyb. Nebo detekování pastí na co nejvíc. Záleží na preferencích a na modech.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od Lucates »

takze asi by som nemal dost bodov na to, aby som zlepsoval schopnosti tichy pohyb, ukryvanie, hladanie pasci a kladenie pasci, co?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zloděj

Příspěvek od sevencreature »

Ani ne.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
marek sklenka
Sigilan
Příspěvky: 20
Registrován: 2.6.2009 19:43

zlodeji v bg2

Příspěvek od marek sklenka »

spravil som si z yoshima bojovnika/zlodeja a neskor som si vsimol ze kym nedobehnem s bojovnikom uroven zlodeja nemozem hladat pasti otvarat zamky atd.

a kedze som bojovnika na 1 urovni nepotreboval vyhodil som ho.

neviete kde by som nasiel zlodeja ktory je aspon trochu schopny? nalia je slaba a rozvyja sa ako mag takze cim dalej by bola slabsia a okrem toho mag som aj ja.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: zlodeji v bg2

Příspěvek od dodo »

Imoen s nejakimi timi predmetmi co bi jej zvysili jej zlodejske schopnosti je celkom fajn, ale kedze k nej prides az neskor, tak mozes skusit Jana Jansena, skveli mag/zlodej. Mimo tychto postav tu ziadny iny zlodej nieje , avsak mozes sa popozerat po NPC modoch kde by si istotne nejakeho zlodeja nasiel (ak by ti teda ti povodny zlodeji nevyhovovali).
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: zlodeji v bg2

Příspěvek od Field Mouse »

Jan Jansen je naprosto dokonalý, pokud chceš se zlodějem používat všechny vlastnosti. Kvůli němu nikdy nehraju charname za zloděje :-)
Pokud ti stačí hledání pastí a odemykání, pak dobře poslouží Imoen a i Nalia - prsten citlivosti na nebezpečí a odemykání, případně lektvar zlodějiny a jsou v pohodě.

Pro superzlou partu je hezký mód Valen - mega silný upíří bojovník - zloděj.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: zlodeji v bg2

Příspěvek od Razfallow »

Seznam NPC modů, je tam uvedeno i povolání.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

A jako poslední možnost je tu samozřejmě Nalia coby slabší odvar Imoen a Jana, ale chceš-li tuto otravnou aristokratku do týmu, můžeš tak učinit v Měděné Čelence. Je s ní spojen quest k získání bojovníkovy tvrze.

EDIT: Nevšiml jsem si, že Myšák už Nalii zmínil...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: zlodeji v bg2

Příspěvek od Field Mouse »

A úplně poslední možnost je pak kouzlit pořád s knězem najdi pasti a mágovi dát kouzla zaklep. Válečník s Crom Faeyrem pak taky nějaký ten zámek vyrazí. Žel bohu pokud si dobře pamatuju, tak zaklep neodstraňuje pasti, takže se okolo nich bude třeba proplížit - okolo většiny to jde - což na druhou stranu jen umocní RPG prožitek :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re: Zloděj

Příspěvek od ЇЯMA »

Vejtaha / bojovník (dualclass) je nejlepší a moje jediná volba, na konci (lvl 49 a 50, vlastnosti skz luma a párkrát dokončená hra kvuli slzám v pekle) mam OČ -26 (s předměty) a THAC0 -24 a -22. Ta postava je pak vážně zabiják. Vlastnosti nahazuju nejvíc na skrytí ve stínu, odhalení iluze (i když jsem nezjistil přesně na co to je, zní to dobře), najdi pasti a odemykání. Nikdy jsem nepokládal pasti no. A kapsářství ještě nakládam, potom třeba nemusim zabíjet draconise, skryju se ve stínu a ukradnu mu z kapsy hlavu :lol: škoda že mu nemůžu ukrást i chrániče, ty vždycky shánim a jsou až u mrtvoly.
Garmangr
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 17.6.2010 19:41

BG2: Thief - Climb walls, detect noise, read language

Příspěvek od Garmangr »

Zdravím všechny Baldurany,
Po delší době (asi po pěti letech) jsem si opět nainstaloval Baldur's Gate 2 a pro osvěžení paměti jsem si pročetl pár stránek manuálu. U zloděje jsem objevil schopnosti jako jsou "Climb walls", "Read language" a "Detect noise". Podrobnější popis u nich není, a protože nevím co si pod tím mám představit, jak je používat a jaký jsou k nim bonusy/postihy, tak doufám, že mi někdo z Vás poradí...

Další otázka se týká Ukrytí a Tichýho pohybu. I když jsem tu už četl, že je to víceméně totéž, tak se mi párkrát nepodařilo ve stínu zůstat když jsem byl poblíž nepřátel. Je tedy nutnost zvyšovat obě schopnosti? Teď mám 260 ukrytí (maximum můžu mít 265) a chci začít vylepšovat pasti ale nechci udělat chybu...

Když začnu opouštět stíny, kolik mám času, než si mě nepřátelé všimnou? Ptám se, protože jsem začal hrát za Kensaie, na 12 jsem ho respecializoval na zloděje (předpokládám, že to nebude nic originálního a napadlo to již tucty lidí přede mnou) a teď přemýšlím, jestli je možný stihnout Kai před tím, než dám Backstab.

Pokud to nevadí, tak sem napíšu ještě nějaký otázky, který se netýkaj zlodějě ale ať nemusím zakládat další topic.
Mám problém s Jaheirou - v jednom anglickym návodu jsem četl, že po odmítnutí úkolu od Xzara v přístavní čtvrti se vyskytne bug a já s ní nemůžu mít romanci. Bohužel jsem ten úkol poprvý odmítl a protože se mnou Jaheira 50 dní nepromluvila, mám takovej pocit, že je to pravda :-). Je nějaká možnost, jak to opravit? Přijmout úkol, vyhodit jí z party a zase nabrat, zabít a oživit...?

<spoiler>Poté, co mě Yoshimo zradí, seberu jeho srdce a asi za čtvrt milionu zkušeností ho můžu očistit ALE to ho musím mít v partě. Bude možnost nabrat do party Jana ještě než se dostanu do Underdarku?</spoiler>
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“