BG1: Problém s nadviazaním na TotSC

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Kiljaeden
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 29.8.2006 16:54
Bydliště: Zatemnělý pokoj s počítačem

BG1: Problém s nadviazaním na TotSC

Příspěvek od Kiljaeden »

Mám malý problem a doufám že mi v něm pomužete.Dohral jsem BG1,teda skoro dohral vešel jsem do chramu kde na mě už netrpělivě čeká Sarevok a jeho nohsledi,final save se uložil sarevoka a jeho kohortu jsem zmasil ale když chci rozehrát Datadisk TotSC tak mě to plivne do uložených pozic.Hra sice řiká že datadisk lze spustit když kliknu na final save ale místo toho stojím znova před sarevokem,kohortou a zapastěným chrámem.Prosím o radu v importu postav nejsem moc zkušený a nechtěl bych tam něco posrat.Mám BG1+Datadisk. :-(
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Doufám, že jsem pochopil tvojí situaci dobře:

Datadisk přináší do hry pouze nové lokace, takže pokud jsi již vyřídil Sarevoka, hru jsi tímto úspěšně dohrál. The Tales of The Sword Coast je spíše takový doplněk, než-li nějaké prodloužení původní hry, jak tomu bývá u jiných datadisků, např. Throne of Bhaal.
Chceš-li si datadisk užít, nezbývá ti než si najít save, kde máš možnost ještě cestovat po mapě Pobřeží. Myslím, že to jde před tím než vstoupíš do bludiště pod gildou. Můžeš se vrátit zpět a dodatečně si projít nové lokace - ty jsou přístupné přímo ze hry. Jak je u BG zvykem, prakticky záleží jen na tobě, v jakém pořadí chceš mapy projít.
Možná ještě lepší řešení je zahrát si celou hru znovu i datadiskem :-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Nahrej si pozici těsně předtím než vlezeš do chrámu se Sarevokem, odtud se ještě můžeš vrátit na povrch. Datadisk nenavazuje na příběh BG, ale přidává několik rozsáhlých subquestů a tedy se nemá hrát až po dohrání BG1, ale přímo v jeho průběhu. Nové lokace jsou Durlagova věž, dva ostrovy a malá vesnice na severu, ze které se na tyto místa dostaneš. Do vesnice se dostaneš ze severního okraje lokace s mostem do Baldurovy Brány.
Uživatelský avatar
Kiljaeden
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 29.8.2006 16:54
Bydliště: Zatemnělý pokoj s počítačem

Příspěvek od Kiljaeden »

Dík za rady,už jsem to tak udělal !
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

No ja tedka resim ten samy problem. A to co tu pisete sice jde, ale proc potom hra pise (kdyz kliknu na "datadisk") toto :

"""Pokud chces zacit hrat datadisk, nahrej konecnou ulozenou hru(Final Save). Tak se tva druzina prenese do Ulgothova vousu."""

Tohle me prave mate. Jedine ze by byla chyba v prekladu, protoze to hraju s cestinou.

ADD: Jo a jeste jedna vec. Kdyz pouziju ten mission-pack-save, tak se mi prehraje takovy ten bezici text podobny treba tomu, kdyz mela hlavni postava v BG sen a pak ziskala nejakou novou schopnost. Ale kdyz do te vesnice dojdu normalne po mape, tenhle text pojednavajici o "nove kapitole" tam nemam :(( Je to normal ?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

fuzzi:
Není to myšleno tak, že ji máš nahrát při spuštění BG z úvodního menu po vybrání možnosti "hrát datadisk"? A potom Tě to tam přenese?
Autoři ve chvíli vydání logicky předpokládali, že jej budou hrát lidé, kteří už BG dokončili. Pokud by to bylo tak, jak říkáš - muselo by ono přenesení do Ulgothova Vousu nastat po nahrání kterékoliv hry - "Final save" je save jako každý jiný, jen se jinak jmenuje - a to by při doinstalování datadisku během rozehrané hry bylo naprd -> nemohl bys v ní kontinuálně pokračovat.

(Pokud nějak mystifikujiu, omlouvám se, jen fabuluji a nemám to nainstalované, abych vyzkoušel.)
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Jo a jeste jedna vec. Asi jsem slepy ale nemuzu najit v te vesnici obchod. Resp. pokud je to ta budova na zapade jak se musi vyjit po takovych schodech tak v ni potom neni prodavajici. Nejaky bug ne ?
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

V Ulgothově vousu je obchodníkem hostinský.
Naposledy upravil(a) Razfallow dne 9.9.2006 16:57, celkem upraveno 1 x.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Jj dik. Jeste vez a datadisk mam projety.)
Marko
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 16.7.2006 23:22

Příspěvek od Marko »

po rozhovore s ikem mi hra vypise tvoja mapa byla doplnena.nech cumim na tu mapu kolko chcem,ziadne nove miesto tam nie je...ako sa mam preboha teraz dostat do durlagovej veze???!kde sa ma vlastne ta veza nachadzat?dufam ze niekto pomoze ,budem vdacny :-(
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Myslím, že by sa tam malo dať dostať aj muanuálne z niektorej oblasti blízko Firewine Bridge
Marko
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 16.7.2006 23:22

Příspěvek od Marko »

aha nejaky mam problem,som sa na to trochu mrkol,ked som v ulgothovom vouse,na mape nemam ani ten,na mape som prosto ostal v bg,tomu nechapem normalne som pouzil final save.neviete ao si teraz opravim tu nestastnu mapu?skusim to este raz,ale ked to nepomoze...

EDIT
ani preinstalacia hry nepomohla,tak toto je pruser...na mape som prosto ostal v povodnej hre.UV sa mi zjavi na mape len pri pouziti auto-mission packu.to je teda odpis,co teraz???
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ja by som skúsil niekoho, kto má save z BG1+ToTSC a odhalené všetky lokácie skúsil požiadať o súbor worldmap a týmto súborom prepísať ten vlastný vo svojom Bg save ;-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

http://yenn.sigil.cz/files/worldmap.wmp - ze savu po projití TotSC, těsně před vstupem do podzemního města.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Marko
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 16.7.2006 23:22

Příspěvek od Marko »

diky hosi vyskusam :-P
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“