Vlastnosti

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Lyrick »

Dobrá, takže prakticky jsou INT a WIS pro bojovníka v BG1 k ničemu.

Teď ale vyvstala otázka, pokud pak budu chtít s postavou pokračovat a importovat si jí do BG2, bude to stále bez problémů nebo se díky tomu objeví nějaké další komplikace. Nebo to zkrátka zase můžu obejít přes ostatní NPC co tyto vlastnosti mají?

A vůbec, když jí pak importuju, zůstanou jí například ty upgrady z knížek z BG1? Nebo něco jiného zvláštního co získám jen v BG1? Z jakéhosi Walkthrough znám jen základní info o těch knihách. Pokud ne, tak bych eventuálně mohl prostě začít v BG2 s postavou novou bez nějakých postihů?
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Tarreb »

Lyrick: Upgrady zůstanou, až budeš na konci ToB, tak můžeš zase importovat postavu zpět na začátek a dát druhou rundu :twisted: .

Ano, int, wis a char jsou pro bojovníka k ničemu( ostatně i nejen jemu :roll: ). Jsem divný :roll:. Navíc na začátku SoA najdeš prstýnek Ovlivnění osoby :-| :wall: .
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Field Mouse »

Int a Wis jsou skoro na nic - Int trochu využiješ v BG2 v boji proti mozkožroutům (ale jen trochu), Wis pak asi vůbec (alespoň její vliv na záchranné hody není vědecky ověřen). Je to prostě jen o pocitu, že postava není idiot či pitomec.
Z modů napoprvé doporučuju jen TuTu pokud chceš, nic jiného nepotřebuješ - mody jsou k tomu, když už hru hodně znáš a chceš si ji nějak ozvláštnit.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Tarreb »

FM: Krásně jsi to vystihl, přesně o tento pocit jde :applause:

Z modů napoprvé doporučuji Unfinished Bussines a u BG1 NPC project.
Naposledy upravil(a) Tarreb dne 18.2.2010 21:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Dremoran »

A já ti ten BG1NPCProject doporučuju už k prvnímu hraní. Mimo oživení npc totiž přináší i některé další možnosti řešení questů. Třeba v cloakwoodu najdeš hned dvě taková dilemata (ale musíš mít v partě to správné npc). Ale to se už dostáváme úplně do jiného tématu :-D

btw, několik (velmi málo) rozhovorů je založeno na nějaké základní vlastnosti. Ty se určují podle osoby, která rozhovor vede. Kromě charisma, kde záleží vždy na charisma vůdce (horního portrétu). Aspoň je něco takové napsáno v manuálu :)
Life is so hollow
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vlastnosti

Příspěvek od PostTrauma »

Jo, jeden z mála rozhovorů, kde je potřeba vlastnost (wis), je ve městě Sahuaginů u truhly. Ale stačí na to možná i vysoká Int nebo jiná charakteristika (povolání, rasa...).

Nevím, napoprvé je dobré hrát s co nejméně mody, protože to člověku nechybí a postupně může mody přidávat. Když rovnou začne s modem, tak už se mu asi těžko bude chtít vracet k nemodované hře (aspoň já to tak mám) : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Lyrick »

No s těma modama jak říkáš, taková byla zhruba moje představa, zahrát si to co nejvíc tak jak to vytvořili autoři, alespoň napoprvé. Proto se taky tvrdohlavě vyhýbám BGTuTu, no nový engine si prostě počkám do BG2, a ikdyž to teď možná budu mít těžší a ošklivější a bůhvícoještě, věřím, že o to víc ten nový engine následně ocením :)

Nakonec jsem ale kromě základního komba v podobě Official Patch + Baldurdash fixpack ještě přihodil Tweak Pack od Gibberlings, ale jen pár vybraných věcí. Například max. přírůstek HP za level. Moje první D&D hra v životě byla NWN 2, a proto mi tohle už přišlo trošku moc. Kdyby to nešlo obejít tím loadováním tak si to tam nechám ať je to fér, ale tohle mi zkrátka přijde jako kravina, nahrávat to dokola a je mi jasný že bych každý stejně loadoval, kór když po těch prvních 10 levelech v tom mohou být tak velké rozdíly. Nechci mít bojovníka s prťavým HP. Stačí že už je tupej :D

A kromě Max HP/lvl jsem ještě přihodil:
- Icon Improvements, abych na zemi z těch pár pixelů alespoň trošku poznal
- Force All Dialogs to Pause, už se vidím jak si dávám půlhoďky afk během pokecu, mezitím umřu, a následně zjistím, že jsem neměl uloženo
- Stores Sell Larger Stacks of Items, jen lenost nic víc
- Unlimited Ammo Stacks, netuším zda jsou v BG bágly jako v NWN2, ale něco mi říká že ne..

Mám za to že tyhle úpravy nenaruší samotný gameplay, tak jsem k nim nakonec přistoupil.

Mno a teď koukám že je půl pátý ráno, já se tu plácám kolem Beregostu (momentálně High Hedge) a vůbec mi to nepřijde. Bavím se, až mě to zaráží, jak mě bůhvíkolik let stará hra v 640x480 okouzlila ;)
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Tarreb »

Lyrick píše:...a ikdyž to teď možná budu mít těžší a ošklivější a bůhvícoještě, věřím, že o to víc ten nový engine následně ocením...
Já jsem ocenil zejména rychlejší pohyb a méně ,,křečovitý" boj. Přesto je BG1 na svou dobu výjmečná hra.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vlastnosti

Příspěvek od valcik »

Lyrick píše:no nový engine si prostě počkám do BG2, a ikdyž to teď možná budu mít těžší a ošklivější a bůhvícoještě, věřím, že o to víc ten nový engine následně ocením :)
Lyrick,
presne takto vnímam jednotku aj ja. Tiež som ju vždy odohral bez doplnkov, len s oficiálnym patchom a datadiskom. Je to nádherná hra a malé rozlíšenie ju nijako neoberá o skvelú atmosféru - v mnohých lokáciách je vďaka zvukom či hudbe neopakovateľná a parádna scenéria, na akú som v BG2 už nenarazil.

K vlastnostiam už všetko potrebné napísali ostatní, pridám teda len jeden postreh, a to je importovanie postavy do dvojky. Neviem, nakoľko si v CRPG skúsený, ale mne osobne pripadala pri hraní dvojky postava čistého bojovníka mierne nudná. Preto som nakoniec získal dojem, že importovanie postavy tam autori vložili najmä z jedného dôvodu, a tým je zmena povolania - dualclass.

Vysoká hodnota inteligencie či múdrosti sa teda oplatí len v prípade, ak chceš bez používania editora neskôr preškoliť svoju postavu na mága, alebo klerika - a to je v BG2 naozaj parádna voľba, ktorá úplne zmení a rozšíri herné možnosti a aj "silu" postavy.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Lyrick »

valcik píše: K vlastnostiam už všetko potrebné napísali ostatní, pridám teda len jeden postreh, a to je importovanie postavy do dvojky. Neviem, nakoľko si v CRPG skúsený, ale mne osobne pripadala pri hraní dvojky postava čistého bojovníka mierne nudná. Preto som nakoniec získal dojem, že importovanie postavy tam autori vložili najmä z jedného dôvodu, a tým je zmena povolania - dualclass.

Vysoká hodnota inteligencie či múdrosti sa teda oplatí len v prípade, ak chceš bez používania editora neskôr preškoliť svoju postavu na mága, alebo klerika - a to je v BG2 naozaj parádna voľba, ktorá úplne zmení a rozšíri herné možnosti a aj "silu" postavy.
Chápu tě, v NWN2 jsem si s mým "Battle Clericem" - Cleric 16 / Stormlord 10 / Fighter 2 / Rogue 2 užil kopu srandy :) Cleric šmrncnutej s bojovníkem je vlastně asi moje nejoblíbenější kombinace, a že těch odnoží je v NWN2 mraky, stačí se podívat na ultimátní NWN2 Character Builder, je neuvěřitelný kolik kombinací pro různý zaměření nebo konkrétní situace se dá vypiplat..

Na druhou stranu, možná na základě zkušenosti právě z NWN2, jsem chtěl v rámci zachování jednoduchosti, s přihlédnutím na to že se jedná o mou vubec první postavu ve světě BG, něco nenáročný. A obyč Fighter s pořádným HP a BAB (oops, teda THAC0) mi přišel jako nenáročná volba, přičemž jsem doufal že nemám moc co zkazit a zbytek se vyexperimentuju časem a s pomocí NPC. Možná toho bude litovat, čert ví. Třeba si prostě do BG2 udělám novou postavu.

Spíš mě ale zaráží, že si postavy z BG1 prý zachovají ty vlastnosti z knížek, tudíž jestli to dobře chápu můžou mít až o 8 bodů v abilitách víc než ty co si vytvoříš nový v BG2 + výhody díky věcem atd.? Tohle mi zkrátka nějak nejde do hlavy, přijde mi to jako, bez prominutí, hovadina.
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vlastnosti

Příspěvek od PostTrauma »

Ale je to tak. Postavy importované z BGI mají výhodu oproti novým postavám v BGII. A to nejem v 8 abilitách navíc ale i ve zkušenostech (pokud máš TotSC). V BGI skončíš na 161 000, ale nové postavy v BGII začnou na 89 000. Osobně si u nové hry BGII cheatnu XP a knížky : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vlastnosti

Příspěvek od valcik »

Lyrick píše: Spíš mě ale zaráží, že si postavy z BG1 prý zachovají ty vlastnosti z knížek, tudíž jestli to dobře chápu můžou mít až o 8 bodů v abilitách víc než ty co si vytvoříš nový v BG2 + výhody díky věcem atd.? Tohle mi zkrátka nějak nejde do hlavy, přijde mi to jako, bez prominutí, hovadina.
Hm, mne sa práve toto zdá perfektným oživením. :- )
Beriem to ako bonus pre tých, ktorí si poctivo odohrajú prvú časť hry. Taká postava, ktorá na vlastnej koži prežila všetky dobrodružstvá ukryté v BG1, musí mať predsa nejakú hmatateľnú výhodu (v podobe abilít, či skúseností) oproti "anonymnému" dobrodruhovi, ktorý sa objaví v úvode dvojky bez predošlých znalostí a teda vôbec netuší, čo sa na Mečovom pobreží odohralo.

Bonusové ability sú myslím rozložené celkom rozumne - tých 8 bodov na začiatku dvojky nemôžeš prerozdeľovať, máš teda veľký bonus k múdrosti (myslím 3 knihy), a ostatné vlastnosti sú navýšené len o jeden bod. Čo sa týka prenášania predmetov z jednotky, to je ošetrené - importované postavy nie sú v tomto smere nijako zvýhodnené, ako zistíš neskôr sám. Skúsenostný bonus (XP) je myslím zaslúžený, veď kto pokoril legendárnu Durlagovu vežu, určite má pár hlbokých jaziev navyše.
PostTrauma píše: Osobně si u nové hry BGII cheatnu XP a knížky : )
..u mňa je to podobné - z BG1 mám uložené pôvodné postavy zlodeja a bojovníka, s ktorými som to poctivo odohral. Tie si podľa potreby poupravím (cez SK) pri spustení novej hry; buď odoberiem pár bodov inteligencie a vložím ich do múdrosti, alebo prípadne poupravím aj presvedčenie. Nič ale nenahradí ten skvelý pocit, keď som poctivo importoval pôvodnú postavičku a odohral som s ňou celú dvojku bez používania editora, to je pravá RP lahôdka.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Lyrick »

Ale no jo, asi máte pravdu :) Takhle odůvodněný mi to taky zní líp :)
Jen si prostě říkám, že chudácí ti, co se vrhnou rovnou na BG2 bez toho aniž by někdy dohráli BG1. Nemají zkušenosti, nejsou zběhlí, a ještě navíc mají postihy oproti těm zkušenejším.
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Vlastnosti

Příspěvek od Lyrick »

Jak to vlastně funguje se specializacema, když v BG jsou potom prakticky jiné? Když importuju postavu do BG2 a začnu hrát, dostanu body zpět na pře-rozdělení?
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vlastnosti

Příspěvek od valcik »

Áno, v dvojke je každé povolanie rozdelené na viaceré subkategórie, tzv. "kity"; po importovaní postavy si teda navolíš kit pre svoje povolanie a v ňom rozdelíš aj zbraňové schopnosti, podľa uváženia (a aj podľa obmedzení zvoleného kitu).
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“