Nejsilnější zážitky v sérii BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Sonny
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 3.1.2009 23:14
Bydliště: Lorien
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejemotivnější zážitky v sérii BG

Příspěvek od Sonny »

BG 1
Candlekeep (jedine mesto ktore ma dokazalo dojat vzdy ked som sa vratil a neskor ked som sa uz nemohol vratit)

BG II SoA
Mrtvy Khalid
Yoshimova zrada a smrt
Vztah s Aeriou
a najviac asi Umarina vrchovina a situacia okolo Madulfa

BG II ToB
Pribeh Minsca, Imoen a Jana
ЇЯMA

Re: Nejemotivnější zážitky v sérii BG

Příspěvek od ЇЯMA »

Dohrání SoA.. Tak epický příběh zanechá následky v každém, je to jako když dočtete knihu.. A co bude s mojí oblíbenou postavou (Imoen) dál..?! Je to krása.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Nejemotivnější zážitky v sérii BG

Příspěvek od Tarreb »

1. Když jsem poprvé zaslechl Shadows of Amn: Menu them ;-)
2.Když jsem se dostal ven z Irenicova Dungeonu.
3.Romance s Jahierou
4.Zamrznutí romance z Jaheirou
5.Restart hry
6.Zjištění, že hra za rangera mě nebaví.
7.Nový restart hry
8.Romance s Viconií
9.Zjištění, že zkamenění romanci přeruší.
10.Nový restart hry :roll:
11.Dohrání BG 2.
12.Objev modů
13.Vyvolávání démona v podtemnu :lol:
14.Nostalgický návrat "ke kořenům"(tj na začátek dvojky)-součanost.
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Nejlepší část

Příspěvek od Schleitr »

Která část BG2 se vám nejvíc líbila?Mě osobně první dvě kapitoly(Irenicův dungeon a Ankathla).Irenicovo podzemí je nejlepší ze všech podzemí za celou hru, má atmosféru a přijde "příběhově nejnšlapanější".
A pak ten okamžik kdy z něj vyjdu a otevře se předemnou celá obrovská Ankathla se desítkami úkolů, všemi obchody, stovky postav se, kterými můžu pokecat.
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: Nejsilnější zážitky v sérii BG

Příspěvek od Miros »

Tak pro mě příchod do Baldurovi Brány. Ale ty chceš BG2. Tak to pro mě cesta do léčebny, utěk, podtemno a pak do konce zabití Irenica. Je to sice linearní, ale příběh dostane tu správnou štávu :)
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: Nejsilnější zážitky v sérii BG

Příspěvek od Dremoran »

Začnu od dvojky, protože jsem ji hrál první
BG2:
Zjištění, že božstva jsou skutečná v momentě, kdy mě Talos sejmul bleskem uvnitř budovy, když jsem se vydával za jeho kněze (ale že jsem jeho kněžce šlohnul amulet, to mu nevadilo. Asi se mu taky nelíbil).
Neustálé přepadávání v Ankathle.
Nejatmosféričtější byl určitě quest na Umařině Vrchovině a když jsem poprvé slyšel o Pánovi Přízraků, tak jsem si říkal, že to bude zase nějaká lama vydávající se za Saurona. A když jsem k němu došel a on takovým medovým, až teplouškým hlasem povídá: "Came to join my dark army?"...
Boj s upíry na Větrných Vršcích a na Hřbitově, zvláště když postava zůstala se stavem HP 1/3.
Celá dějová linie od ostrova s Čarotvrzí až k útěku z Podtemna, kdy družina vysloveně skáče z bláta do louže a z louže do propasti, nicméně nad to vyčnívá ještě několik dalších okamžiků:
Stlačovací past v podzemí Čarotvrze. A on tam pořád někdo musel lézt (hlavně Imoen a Valygar).
Hádanky, konečně oddech od toho neustálého bojování, stejně jako sochy.
Město Sahuaginů, plnění úkolu pro kněžku z důvodu posílení rasy a nakonec jich to přežije jen pár.
Impové co hrajou "škatulata, hejbejte se skrz charname" a beholder pesimista hlídající truhlu.
Podtemno
Zjištění, že ne všichni v Podtemnu mě chtějí mermomocí zabít, jak se říká nahoře.
Hledání Nejtemnější Jeskyně (na tom jsem strávil fakt dlouho dobu).
Můj pobyt v převleku v Ust Natha, plnění úkolu pro Solufaina s Phere, kterou jsem začal pomalu nenávidět.
Zjištění, že mozkožrouti si neumí otevřít dveře, pokud jsou pod efektem hůlky smrtícího mraku.
A konečně Grand Finale s vyvoláváním démona a falešnými vejci, komentář impa od Adalon ("Sledoval jsem tě. Zrada, zrada, zrada.") a následný útěk, jak drowové za mnou měnili modrá kolečka za červená :-D
Zjištění, že Adalon mě teleportovala na místo, kam bych se dostal i bez její pomoci.
A dál už to bylo zase jako při staru až do elfího města, ale to mě nenadchlo tolik jako to drowí. A pak přišlo peklo.

Zjištění, že po instalici z recommanded na full+TOB mi zmizely všechny sejvy, a ty co jsem si zálohoval se bugly.
Zjištění, že jsem si při TOB nahodil sice lepší postavu, ale překlik jsem se ve skillech a místo do obouručáku všechno naházel do dlouhý meč a boj s obouruční zbraní.
Hudba v Kapesní Sféře
Když mi něco v Saradushi spadlo do oka. Byl to kámen z katapultu.
Atmosféra v Saradushi.
Zjištění, že Imoen už neodemkne všechny dveře a neodstraní všechny pasti. A dál jsem to nehrál.

BG1
Zjištění, že hra se v inventáři fakt odpauzuje, a jedinej způsob jak se toho zbavit je TuTu
Zjištění, že EasyTuTu nepodporuje češtinu.
Melicamp (Ještě pár ran do hlavy a budu slyšet mluvit i křečky).
Nález Xana
Nález mrtvé kočky po hraní IWD2, kde jsem našel dvě a následné zvolání: Ježíšmarjá, vona je tu zase!
Interakce Doomsayera a Xana na vykopávkách (BG1NPCpack)

No a bylo by tu toho víc, kdybych teď místo psaní tohoto příspěvku pařil BG1 :)
Life is so hollow
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“