Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kyblik
Sigilan
Příspěvky: 146
Registrován: 4.10.2005 22:50
Bydliště: cože?
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Kyblik »

anticlovek píše:PostTrauma: ale tak zákonitě by to zase nemuselo bejt špatný... určitě bych to vyzkoušel ale samozřejmě kdyby to udělali "po staru" tak by to bylo nej :) ách jo, až dojedu Baldura tak si dám Icewind Dale a pak si seženu Neverwinter 2 a pak... spáchám sebevraždu
minulej rok sem dal od zari do letosniho brezna IwD2, BG, BGII, BGII, IwD, ToEE. v patek sem zacal IwD2, pak dam konecne zase NwN a pak se uvidi :)
'I Wish I Had My Old Tabacco Pipe'

'Aaaaahhh, the flail of many heads it is. Ouch! Oooh, wrong head'
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Také jsem v posledním roce vrátil po letech k izometrickým RPG. Zatím jsem hrál oba Fallouty, BG1 a teď IWD1 (konečně vše v angličtině) a vůbec ty hry nezestárly, ba IWD1 se mi líbí možná víc než tehdy poprvé, podruhé a potřetí. :-)
Uživatelský avatar
Kyblik
Sigilan
Příspěvky: 146
Registrován: 4.10.2005 22:50
Bydliště: cože?
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Kyblik »

kdyz sem hral IwD1 prvne, tak sem byl totalne mimo reality, dal sem jej 2x zasebou. a jak rikas, po tech letech na sem puvabu nic neztratil, bozska hra :)
'I Wish I Had My Old Tabacco Pipe'

'Aaaaahhh, the flail of many heads it is. Ouch! Oooh, wrong head'
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

Všechno jsou to super hry (BG, IWD, NWN, Fallout, PS:T), taky jsem je všechny dohrál tak tucetkrát : ) Jenže po zkušenostech s Morrowindem a Gothicem II(?) ta 3D nějak nemusím (ne že bych dřív musel). Až budu mít mašinu, co to zvládne, tak zkusím Witchera, ale moc velkou šanci tomu nedávám : )

Stejně by bylo nejlepší zahrát papírové D&D, jenže v mém okolí tomu bohužel moc lidí neholduje.

Teď se rozhoduju, jestli hrát IWD2 na HoF, Fallouty nebo NWN, tak jsem začal všechno najednou : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
anticlovek
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 12.8.2009 2:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od anticlovek »

nooo a Planescape jsem hrál na začátku prázdnin.... ALE tedka mě napadá že jsem nikdy nehrál Icewind 1 a vlastně dvojku nikdy nedohrál :shock: sakra sakra to musim napravit :) a ještě datadisk k BG1 se ke mě nedostal... musim si v tom udělat pořádek :) ale i tak by nebylo na škodu kdyby vznikla nějaká nová gejmsa...
Uživatelský avatar
Kyblik
Sigilan
Příspěvky: 146
Registrován: 4.10.2005 22:50
Bydliště: cože?
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Kyblik »

anticlovek píše:nooo a Planescape jsem hrál na začátku prázdnin.... ALE tedka mě napadá že jsem nikdy nehrál Icewind 1 a vlastně dvojku nikdy nedohrál :shock: sakra sakra to musim napravit :) a ještě datadisk k BG1 se ke mě nedostal... musim si v tom udělat pořádek :) ale i tak by nebylo na škodu kdyby vznikla nějaká nová gejmsa...
nehral Icewind Dale a Tales of the Sword Coast a nedohral Icewind Dale 2?!? jako bys ani nezil... :)
'I Wish I Had My Old Tabacco Pipe'

'Aaaaahhh, the flail of many heads it is. Ouch! Oooh, wrong head'
Uživatelský avatar
anticlovek
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 12.8.2009 2:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od anticlovek »

hned to napravým :X ale v poslední době nebylo moc času na paření a když jo tak první co jsem čapnul byl Planescape a NWN 1... btw ze všech RPGček na světě si troufám říct že Planescape je nejlepší...:)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

anticlovek: S tím souhlasím : ) PS:T má geniální příběh, který většinu knih strčí hravě do kapsy.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od 90210 »

me zas prijde torment z her na infinity nejslabsi a narozdil od falloutu, bg nebo iwd bych ho uz podruhe hrat nechtel. svet ty hry me nesedl a nicim nenadchl. v neposledni rade ma z vyse zminenych her i nejslabsi grafiku (zajimavych lokaci je asi tak 5, zbytek se utapi v hnedce) a hudbu. je to dobra hra, ale pro me nic specialniho.

jinak dost vazne premyslim o tom, ze bych znovu rozjel bg. to je vylozene moje srdcova zalezitost, dokonce jsem si vcera sehnal i sountrack, coz jsem jeste u zadny hry neudelal.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Cesare »

Zajímavý...
Nehrála jsem IWD, ale v porovnání s Falloutem nebo Baldurama u mě Torment na celý čáře a o několik koňskejch délek vyhrává po stránce výtvarný i hudební...
Sféry jsou IMHO o dost zajímavější než třeba Forgotten Realms... A příběh, to je už úplně jiná (lepší) liga... O interakci s NPC a dialozích nemluvě.
Ale to each their own, samozřejmě...:-)
Každej to máme nastavený jinak.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

90210: Holt každému sedí něco jiného. U mě je na pomyslné špici PS:T a Fallout, protože se mi líbí, že vlastnosti postavy ovlivňují možnosti dialogu a možnosti dialogu pak ve hře i něco změní (i.e.: Fallout se dá dohrát jen kecáním). V BG (o IWD nemluvě) mi tohle chybí, přesto jsem je ale hrál (a dohrál) určitě víckrát. BG je pro mě spíš taková odpočinková hra, na kterou se člověk nemusí soustředit, PS:T mi přijde komplikovanější.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Kyblik
Sigilan
Příspěvky: 146
Registrován: 4.10.2005 22:50
Bydliště: cože?
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Kyblik »

90210 píše:me zas prijde torment z her na infinity nejslabsi a narozdil od falloutu, bg nebo iwd bych ho uz podruhe hrat nechtel. svet ty hry me nesedl a nicim nenadchl. v neposledni rade ma z vyse zminenych her i nejslabsi grafiku (zajimavych lokaci je asi tak 5, zbytek se utapi v hnedce) a hudbu. je to dobra hra, ale pro me nic specialniho.

jinak dost vazne premyslim o tom, ze bych znovu rozjel bg. to je vylozene moje srdcova zalezitost, dokonce jsem si vcera sehnal i sountrack, coz jsem jeste u zadny hry neudelal.
sice kazdej to ma hozeny jinak, ale s tvoji kritikou Tormentu zcela nesouhlasim. je to anti-klasicky RPG s ponurou a morbidni atmosferou, ale to prave dela Torment tim, cim se stal pro vsechny nejgenialnejsi RPG hrou vsech dob. vsak se pravidelne umistuje mezi top10 na takovych proflaknutych serverch jako je IGN, Gemspot nebo Gamespy, a to i pres to, ze volici z rad jak hracu, tak redaktoru, nehrali/nehrajou Torment tak casto, jako lidi, ktery na IE hrach a starych RPG porad ujizdi. zahrali si treba i jednou jedinkrat a proste s nim do top10 pocitaji, coz je vserikajici...
a grafika je vymazlena a hudba jakbysmet! :)
'I Wish I Had My Old Tabacco Pipe'

'Aaaaahhh, the flail of many heads it is. Ouch! Oooh, wrong head'
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od MCZ »

PostTrauma píše:anticlovek: S tím souhlasím : ) PS:T má geniální příběh, který většinu knih strčí hravě do kapsy.
WTF? (Ok, podstatnou část vydaných knih tvoří braky, ale i tak mi to přijde jako hodně smělé, nebo spíše neuvědomělé, trvzení.)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

MCZ: 1) Samozřejmě je řeč jen o knihách, které jsem četl, nebo o kterých jsem toho dost slyšel.

2) Je to hodně subjektivní. Ale PS:T překoná i některé z mých oblíbených knih a zařadil bych ho vedle Hitchhiker's guide to the galaxy a Neverwhere. Nad ním by se už umístil asi jen Malý Princ a Muž, který sázel stromy.

3) Není třeba to brát 100% doslova.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Carlos »

PT: Nemůžeš srovnávat žádnou knihu s žádnou videohrou, je to až příliš odlišný zážitek. Ano, Planespace dominuje na poli scénářů, ale kouzlo je hlavně v tom, že ten příběh jistým způsobem prožíváš. Knihy jsou o něčem jiném, navíc u nich úplně jinak pracuje fantazie (well, u starých her jsi ji mohl taky hodně zapojit, ale pokud nepočítáš textovky, je to nesrovnatelné).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“