Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Carlos »

A mimochodem - pokud by už BG3 mělo vzniknout a bylo to o potomkovi potomka, tak předpokládám, že autoři se zvládnou vykleštit sami dříve, než to udělá dav riotujících fanoušků původní série a dobrý příběhů.

Ačkoli pochybuju, protože DA:O údajně taky disponuje strašně super příběhem.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Kail
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 4.4.2012 14:20

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Kail »

Já Vám lidičky stejně nerozumím. Zprávu o další aktivitě ohledně BG očekávám já a všichni moji blízcí, stejně stižení fanatici kolik let. A když se konečně nějaká iniciativa objeví, na fanouškovském(!) fóru se objevují příspěvky, že být já vývojářem nebo investorem tak se jdu ihned po jejich přečtění radši pověsit.

Vždyť přeci jsou jenom dvě varianty:
1) Bude to dobrý a to je dobrá zpráva.
2) Bude to špatný ale pořád tady zůstávají nepřekonatelné BG1 a BG2 a to je taky dobrá zpráva.

Jestli bude Jaheira ukazovat kozy (koneckonců, pokud mám mluvit za sebe tak proč ne?), jestli se budou kydlit červený vykřičníky, jestli to bude mít moderní kabátek a bude to přijatelný pro masy, jestli se autoři (ať už Petr nebo Pavel, Sarevok nebo Irenicus) budou kleštit za pomocí Bhallova vnoučka, to jsou přece všechno věci, který nám můžou vadit až v tý hře opravdu budou.

Teď je doba dobrá na těšení a bezbřehý optimismus. Jediný co může člověka trápit, je že si v roce vydání BG3 nejspíš nezajede na dovolenou, protože úspory padnou na nový železo :-(
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Edvin »

Kail píše:Teď je doba dobrá na těšení a bezbřehý optimismus. Jediný co může člověka trápit, je že si v roce vydání BG3 nejspíš nezajede na dovolenou, protože úspory padnou na nový železo :-(
Ty jsi to zřejmě nepochopil.

Jestli BG3 vyjde ( jako že by docela dobře vyjít mohl, protože náklady na toto " drobné " upravení BG1 a BG2 nebudou nijak vysoké a určitě se najde hodně hráčů kteří si tyto serie [ třeba jen z nostalgie ] koupí, takže zisk by mohl být relativně slušný ) tak nepočítej s žádnou HD 3D grafikou. BG3 bude vypadat při nejmenším na 95% stejně jako předchozí dva díly. Žádný nový počítač na to fakt potřebovat nebudeš ( tedy pokud stále nepaříš na tři osm šestce :mrgreen: ).

Na druhou stranu, byla instalace BGT docela otravná. Trvalo to dlouho, bylo to ( relativně ) složité, zabíralo to hodně místa a bylo tam pár ne příliš dobře vyladěných částí. Jestli vydají BG1 znovu, vyladěnější s novým obsahem, Questy a předměty + samozřejmě s předělávkou grafiky ( a jak už jsem říkal, bodlo by nové intro a animované videa u měst ) tak budu docela spokojený.

Tedy pokud si za to nebudou chtít účtovat tradičních českých 999,- Kč.
To bych je pak poslal do hájen a dál hrál BGT :mrgreen:
Kail
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 4.4.2012 14:20

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Kail »

Edvin píše:
Kail píše:Teď je doba dobrá na těšení a bezbřehý optimismus. Jediný co může člověka trápit, je že si v roce vydání BG3 nejspíš nezajede na dovolenou, protože úspory padnou na nový železo :-(
Ty jsi to zřejmě nepochopil.

Jestli BG3 vyjde (... ) tak nepočítej s žádnou HD 3D grafikou. BG3 bude vypadat při nejmenším na 95% stejně jako předchozí dva díly. :mrgreen:
Samozřejmě jsem mohl celou řadu věcí nepochopit. Mohl bys mi tedy prosím pomoci a odcitovat zdroj výše uvedeného názoru, případně zdůraznit, že se jedná pouze o hypotézu? Já se bohužel spokojil pouze se dvěma články psaných českými autory a v nich se dovídám:

"Baldur's Gate 3 je naším dlouhodobým cílem.", "Momentálně ... takový projekt neexistuje, ..."
http://bonusweb.idnes.cz/muze-vzniknout ... ovinky_anb

"Momentálně se ale tým soustředí na úspěšný launch zmíněné vylepšené edice..."
http://games.tiscali.cz/tema/beamdog-by ... rter-58847
Uživatelský avatar
liuk
Sigilan
Příspěvky: 29
Registrován: 24.7.2007 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od liuk »

Já bych měl jinou otázku, na ty, kdo se věnovali modifikacím pro BG.
Zajímal by mne jejich odhad modifikovatelnosti této konverze. Či spíše, zda půjdou předělat současné modifikace tak, aby se daly nahrát do BG:EE. Nebo, zda je bude třeba stvořit celé znova. To vše za ředpokladu, že noví autoři do hry nevloží nějaké ochrany proti úpravám.
Pokud bude zachován engin, jen se změnami, dalo by se vacházet možná ze zkušeností třeba BG I vs. IWD II. Taktéž stejný engine, ale jinak udělaná hra.
Carlos píše:S předěláním BG do 3,5 bych plně uvítal se všemi náležitými poctami (včetně obětování panen temným bohům a orgiemi s obyvatelkami Gomory v nejlepší tradici otrokářů z Gor - to vše autorům k službám). Konečně by hraní Trilogy nabralo pořádné obrátky.
Snad i okřesaná verze z IWD II by se dala, ale to jim snad došlo. S 2e se obávám, že nové hráče nenatáhnou (čímž nezpocybňuji její zábavnost a kvality) a doufám, že jim to došlo a zvýšení verze se dočkáme :)
Uživatelský avatar
Thorleif
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 27.4.2011 11:28

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Thorleif »

Po zvýšení edice nijak moc netoužím. Pravidla DnD 3. edice v IWD II byla jedním z důvodů, proč jsem tuhle hru ještě nedohrál i když její originální kopii vlastním téměř stejně dlouho jako BG2. Ale to je moje věc a můj subjektivní názor.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Mirorich »

Za sebe mohu říci, že pokud zvonuvydají sérii BG + upravené módy v nějakém kompaktním celku, aby to nainstaloval i dřevák, tak budu spokojený. Samozřejmě nějaké questy navíc nebo rozšířené zápletky bych také kvitoval s velkým povděkem.

Pokud vydají BG3 ve stejném kabátě jako původní hry jak tu někdo psal, tak budu skákat radostí. Nicméně, nevěřím tomu příliš. Mám podobný názor jako tuším Carlos, že dnes už nemůže hra podobných kvalit jako původní BG, nebo PT vzniknout. Takže BG3 v infinity engine by bylo super, ale pravděpodobnost vidím na nule. Ve 3D už to bude alespoň pro mě, o ničem. Jediná věc co se mi ve 3D i přes různé mušky líbila byla Vampire the Masquerade: Bloodlines. Tím výčet končí.

Co se týče edice, tak mi je to svým způsobem jedno. Je teda pravda, že 3. edice poskytuje mnohem více možností ve vývoji postavy, ale pro neznalého je zase těžší do ní proniknout a správně všeho využít. V tomto je zase dvojka jednodužší a méně komplikovaná, že se hráč může soustředit hlavně na hraní a příběh a tou tvorbou postavy se nemusí zas až tolik zaobírat (kor když jde si při vytváření postavy narollovat opravdu zajímavá čísla :-) ). Pro mě je to win-win.
Uživatelský avatar
beo
Sigilan
Příspěvky: 31
Registrován: 6.6.2007 17:04

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od beo »

Pravidla ostanu rovnake ako u povodnej hry.
Nejake z modov by mali byt sucastou hry, podla slov autorov idu mod komunite v ustrety a potencionalne by mohol uz v hre byt implementovany nejaky lepsi system pre pouzivanie modov (podla autorov).
Bohuzial to vypada ze sa nebude jednat o nieco na sposob BGT, ale dve samostatne vylepsene verzie hry (BG1/2).

Osobne cakam a dufam vo vylepsenu (a neskazenu) verziu BG a nasledne k dokonalosti este vyladenu modderskou komunitou.. ale to sa uvidi.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Bhaall »

To máš z jakého zdroje o té edici prosimtě? Osobně bych taky uvítal 3. edici.
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
beo
Sigilan
Příspěvky: 31
Registrován: 6.6.2007 17:04

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od beo »

Trent Oster z Beamdog/Overhaul, ktory ma projekt na starosti to viac krat napisal.

Enhanced Edition is using the 2nd Edition D&D rules.

BGEE is 2nd Edition D&D. Our first rule is don't break the fun. Part of the appeal of BG was the depth of the rules system.

1st rule of #bgee Don't break the fun. We're using the 2nd Edition D&D rules.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Bhaall »

Aha, díky :)

Mno, sem zvědavej jak to dopadne.

Imho když už remake tak u PS:T. Tam bych opravdu ocenil přepracování UI, ale jen UI na příběh nesahat! Leda by chtěli rozvinout příběhy postav...spousty otázek zůstává nezodpovězených...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Mirorich »

Bhaall píše:Aha, díky :)

Mno, sem zvědavej jak to dopadne.

Imho když už remake tak u PS:T. Tam bych opravdu ocenil přepracování UI, ale jen UI na příběh nesahat! Leda by chtěli rozvinout příběhy postav...spousty otázek zůstává nezodpovězených...
Osobně bych byl raději za úplně novou a jinou hru z tohoto světa. Potenciál se tam skrývá obrovský a podle mě není třeba se vracek k Nameless One. A některé otázky je lepší nechat nezodpovězené, alespoň to otevírá dveře fantazii. Nevím čím to je, ale Torment jsem dohrál jen jednou a už nemám potřebu ani chuť ho hrát znovu. Ten zážitek byl prostě tak silný a jedinečný, že každé další zahrání by zbytečně otupilo ten feel, který ve mě zůstal z první hry. Ne nadarmo nejlepší hra co vznikla.
Uživatelský avatar
beo
Sigilan
Příspěvky: 31
Registrován: 6.6.2007 17:04

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od beo »

Bhaall píše:Imho když už remake tak u PS:T. Tam bych opravdu ocenil přepracování UI, ale jen UI na příběh nesahat!
Uz som to niekde pisal, po BG:EE zatial planuju prave PS:T. Z doterajsieho pristupu sa da povedat, ze by to urcite po obsahovej stranke (pribeh, zaklad hry,..) nemali zaujem menit. Ide hlavne o tie opravy chyb, technicke upravy, pripadne pridavny obsah ktory sa nestihol dostat do povodnej hry.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Mecker »

Uživatelský avatar
Thorleif
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 27.4.2011 11:28

Re: Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Thorleif »

Sleduji twitter Trenta Ostera a je fakt, že se to vcelku vyplatí. Nejsem si totiž jist, zda všechny informace, které vypouští do světa přes twitter píše také na diskusní fórum beamdogu.

Trent Oster ‏ @TrentOster

"Remastered is a tough label. The source assets were lost, but we are doing everything to make the game shine. New UI is a good start."

***

"As a company we've set isometric-view party-based games as our target niche. We're going to do everything in our power to be the best."

***

"If a #BG3 were to happen we would roll new technology. Infinity can do many things, but there are fundamental software design limitations."

***

"We followed the path laid out by the TuTu guys and ported the BG1 content into the #BG2 engine. We are based off the last ToB code. "

Jedná se o zkopírovaný text bez jakékoliv úpravy.
Na Trentově twitteru toho ale naleznete podstatně více, také napřílad, že pro BG3 (pokud na něj dojde) bude využita aktuálně nejčerstvější edice DnD.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“