Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gorath of Anorien
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 7.3.2006 15:12

Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Příspěvek od Gorath of Anorien »

Neviem ci tu uz padla otazka pokracovania. Ale uz nejaku dobu som sa zaujimal o to ci bude nieco, dalej nieco viac. Doviedla ma k tomu hlavne terajsia kriticka situacia na trhu s RPG. Osobne ma klikacia akcia tipu Diablo II a jemu podobne nebavi, NWN bolo obrovske sklamanie a stadnalone RPG ako The Elderscrolls proste nieje ono.

Otazka ci bude dalsie pokracovanie BG, nieje jasna. Jedny hovoria tak, druhy onak.
Nasiel som vsak viacero odkazov na to ze BG bude pokracovaj a dokonca je vraj vo vyvoji.
napr.

http://en.wikipedia.org/wiki/Baldur's_Gate_series

(dalsie citanie) http://www.gamebanshee.com/forums/archi ... /f-79.html

Ma sa jedna o prequel, jednoznacne k dvojke a mozno aj k jednotke. Teda, vraj, sa planuje ze hra sa bude odohravat bud v case BGI alebo dokonca prednou. Kedze era syna/dcery, Bhaala bola ukoncena v ToB. Avsak podla mna nieje vylucene ze sa bude jednat aj o pokracovanie(mozno ako dieta hrdinu a niekoho zo stvorice Aerie, Jaheria, Viconia, Amoen?)

Tak ci onak podla informacii, ktore su dostupne, hra je minimalne planovana, ak uz nieje vo vyvoji. Ja osobne dufam ze sa dockame pokracovania, aspon hry a herneho stylu, ked uz nie pribehu. Dufam ze sa nejedna len o projekt ktory sa nikdy neuskutocni.
Avsak momentalne je vsetko na neoficialne urovni.

Ja si teda myslim ze nejaky ten Baldur's Gate III by bodol, ci nie? Ake su vase nazory...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Gorath of Anorien: Žádná z těch informací/linků, které uvedls, mi nepřijde seriozní ani relevantní, spíš se mi to jeví jako něčí zbožné přání, nadto více než 2 roky staré.

O BG3 samozřejmě nestojím, ale to už bylo v posledních letech probráno tolikrát...
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Podla mna to je kravina. Bg seria je takmer dokonala a akekolvek pokusy o nadviazanie na starsiu tradiciu by mohli dopadnut len velkym sklamanim.
Ja osobne si BG v modernejsom style ani len neviem predstavit. A asi by ma to uz tak nebavilo. A ako Ajantis povedal, to je asi len zbozne prianie a nie seriozna informacia.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Ono by i pokračování BG už ani tak nemělo být ani ADnD, jako spíše něco na způsob Black and White nebo Populus :-)

Ale hru tvořenou spíše více než méně stejným tvůrčím týmem bych uvítal.
Feed your head
Uživatelský avatar
Challenger
Sigilan
Příspěvky: 80
Registrován: 29.9.2006 23:57
Bydliště: úpatí Hory Celestial

Příspěvek od Challenger »

No taková trojka by nebyla zas až tak špatná,mrknout se do měst o kterých se v Bg serii mluví ale nikdy nevstoupí :!:
Bojuj se smrtí jestli chceš,stejně jednou prohraješ.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Challenger: Od jsou tu jiné série, třeba NWN.

Na příběh BG se IMHO nijak navázat nedá, leda příběhem nějakého potomka, ale pak by to s původním příběhem nemělo nic společného.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Tak nevím, co si mám o tom všem myslet, ale jako ten, kdo ještě nedohrál BG mi to zní, že je se mnou v TOB konec? :-?
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Jako ten, kdo ještě nedohrál BG bys v první řadě vůbec neměla takové thready číst ;-)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

AlieN píše:Jako ten, kdo ještě nedohrál BG bys v první řadě vůbec neměla takové thready číst ;-)
jj. Já jen chtěla vědět, jestli bude 3, že tu vybreptaj konec dvojky, jsem nečekala. ...No nic už jako malé mi říkali, zvědavost se nevypláci a taky boží mlýny melou pomalu a jistě. Není to tak dlouho, kdy (myslím yenn) dával moje vykecání děje začátku dvojky jako spoiler. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Gorath of Anorien
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 7.3.2006 15:12

Příspěvek od Gorath of Anorien »

Mas pravdu ze sa jedna o nepodlozene informacie a ked tak dva roky stare. Mozno sa na tom robi, mozno nie, je vela poritchodnych informacii.

Vieme ze na BGIII Black Isle robilo do roku 2003
http://www.rpgcodex.com/gamedetails.php?id=88

Zrusenim Black Isle a zmenou vacsini clenov do Obsidian-u, prisli na rad ine hry ako napr KOTORII ci NWN 2. Neviem, vraj sa na hre rob a trochu aj dufam.
Ano mozem sa opierat len o dva roky stare veci ako http://www.rpgcodex.com/phpBB/viewtopic.php?t=5107 lebo od tej doby nebolo nic potvrdene ani vyvratene. Mozme len predpokladat ze sa na tom robi. by sa dalo tazko hovorit.

Ja by som bol rad keby niekto opat situoval pribeh do Sword Coast-u, ale aj inych oblasti Faerunu. Presne ist na miesta o ktorych sa v BG len hovori. Mozno sa vratit naspat od Bladurs Gate, mozno ist do Waterdeep ci inde.

NWN? tato hra sa pre mna, bohuzial nestala nepriamim pokracovatelom Serie. Uvidim ako dopadne dvojka.

Avsak nejake pokracovanie, nemusi vobec nadvazovat na pribeh BG, by som si prial. Takze mozno to len bude moje priane kvalitnej RPG, zameranej na skupinu, a nie vsenicaiceho, jednotlivca....
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Za prvé to jsou jen zvěsti zfetovaných fanoušků a za druhé i kdyby se na tom kdysi pracovalo, tak to nemá s BG sérií nic moc společného (a ne, nemyslím si, že když je rpg umístěno v kampani Forgotten Realms tak je to automaticky pokračování BG :lol: ).
An RPG set in the popular Forgotten Realms setting which was being developed by Black Isle Studios before its cancellation. It has no connection to the Baldur's Gate series other than in name and setting. The game was never officially announced, and was cancelled when Interplay lost the rights to release Dungeons & Dragons titles for the PC in favour of extending their console license.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Vanda: Ať koukám, jak koukám, prozrazení konce ToBu tu nevidím (že v ToBu příběh končí, je napsáno snad i na obalu hry :-) ). Nedej na zdání ;-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Yenn:
AlieN píše:Na příběh BG se IMHO nijak navázat nedá, leda příběhem nějakého potomka, ale pak by to s původním příběhem nemělo nic společného
Z toho jsem vydedukovala, že to se mnou neskoční dobře a když jsem se otázala, v podstatě mi tato doměnka nebyla vyvrácena. Sice nevím jak to se mnou skončí, ale už vím, že tak, že se na ten příběh nedá navázat. ;-) No asi jsem byla ponechána záměrně v omylu, což je v pořádku. Já se to stejně všechno jednou dozvím, jestli ovšem tato hra bude patřit mezi ty tři, které dohraji. No, ale na Irenica jsem namíchlá parádně SoA dohraji určitě, pokud to půjde. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Podle mě BG3 se určitě tvořit nebude (už se otom diskutuje tolik let), vždyť v ToB příběh zkončil, to by museli sakra dobře něco vymýšlet aby bylo pokračování a kdyby bylo tak by se stejně jednalo o něco naprosto jiného než Bhálovo dítě a určitě by hra ani nebyla v IE.
Uživatelský avatar
Sir James 1
Sigilan
Příspěvky: 96
Registrován: 19.6.2006 17:16
Bydliště: ??!!!!!!!?? (přesně tam)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sir James 1 »

Co kdyby mel hrdina/ka ze 2 nejaky dite, ktery v pribehu neni. Tak by to mohlo bejt o nem. Dite nejslavnejsiho Bhaalova ditete ;-) Co my vime co delal v Suldanessaru nebo mezi jednotlivejma dilama :?: :twisted: :twisted:
''Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost, jen tím vesmírem si nejsem jistý.'' (A. Einstein)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“