BG1 na Windows XP

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG I na Windows XP

Příspěvek od sevencreature »

Gorath of Anorien píše:vlastne sa ani setup nespusti. Skor nez zacne, vyhodi sa mi error. Mal niekto podobny problem?
Napiš, jaký je to error :wink:

Ještě (pokud máš upravenou instalaci XP - nebo došlo k nějakým změnám), ti může chybět autoexec.nt a config.nt (teď hádám - vzhledem k tomu, že jsi nenapsal tu chybovou hlášku).

Je to tenhle error:
http://support.microsoft.com/kb/324767

Vyřešíš ho jednoduše tak, že stáhneš a spustíš tenhle archív (obsahuje ty 3 soubory a rozbalí je do system32):

http://havy.ic.cz/16bit_subsystem_MS-DOS.exe

(jednou jsem tohle posílal nějakým známým, takže se mi to ještě válí na disku :lol: )
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Gorath of Anorien
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 7.3.2006 15:12

Re: BG I na Windows XP

Příspěvek od Gorath of Anorien »

sevencreature píše:Napiš, jaký je to error :wink:

Ještě (pokud máš upravenou instalaci XP - nebo došlo k nějakým změnám), ti může chybět autoexec.nt a config.nt (teď hádám - vzhledem k tomu, že jsi nenapsal tu chybovou hlášku).

Je to tenhle error:
http://support.microsoft.com/kb/324767

Vyřešíš ho jednoduše tak, že stáhneš a spustíš tenhle archív (obsahuje ty 3 soubory a rozbalí je do system32):

http://havy.ic.cz/16bit_subsystem_MS-DOS.exe

(jednou jsem tohle posílal nějakým známým, takže se mi to ještě válí na disku :lol: )
Hej presne s tymto som mal problem, a vyriesilo to. Diki za pomoc :-D
Uživatelský avatar
Tumis
Sigilan
Příspěvky: 74
Registrován: 10.7.2006 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: BG I na Windows XP

Příspěvek od Tumis »

sevencreature píše:Napiš, jaký je to error :wink:

Ještě (pokud máš upravenou instalaci XP - nebo došlo k nějakým změnám), ti může chybět autoexec.nt a config.nt (teď hádám - vzhledem k tomu, že jsi nenapsal tu chybovou hlášku).

Je to tenhle error:
http://support.microsoft.com/kb/324767

Vyřešíš ho jednoduše tak, že stáhneš a spustíš tenhle archív (obsahuje ty 3 soubory a rozbalí je do system32):

http://havy.ic.cz/16bit_subsystem_MS-DOS.exe

(jednou jsem tohle posílal nějakým známým, takže se mi to ještě válí na disku :lol: )
Myslim, že ten odkaz ani nebyl nutný, autoexec.nt a config.nt je ve složce Windows/repair, takže je stačí zkopírovat do správné složky
:-D
Georgick
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 22.11.2006 11:23

BG I na WinXP - problem 2

Příspěvek od Georgick »

Taky mi nejde vůbec spustit instalace BG I na XP. Dřív mi úplně ta samá běžela (jen si nejsem jistý zda na Win98 nebo už na XP). Každopádně se mi při spouštěni setupu objeví hláška: SETUP.EXE NTVDM CPU obsahuje neplatnou instruku CS:0f87 IP:A060 OP:C4 f6 2F b8 (ten kód je asi zbytečný) :-) .

Zkoušel jsem změnu popsanou v předchozích bodech, ale nepomohla ...

Nemá někdo radu?

Díky
daniel
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 21.4.2007 22:02

Problém s BG1 na Win XP

Příspěvek od daniel »

mám menší problém s BG1 na Windows XP i na 2000, když kliknu v autorunu na INSTALL tak se mi tam objeví hodiny a nic se nestane, po chvíli zhasnou a jako bych na to vůbec nekliknul, když spustím z rootu disku (mám platinovou edici a hra je na DVD) Setup.exe dělá to to stejný nevíte někdo co s tím ? díky
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Problém s instalací BG1

Příspěvek od Carlos »

Ahoj všichni, prosím o pomoc. Po dlouhé době jsem si chtěl znovu zahrát Baldur's Gate I, ale nespustí se mi instalační program , přitom na Windows 98 jsem problémy neměl (teď používám WinXP). Tento problé se týká spousty starších her (např. i Kingpina nebo Carmageddon). Nevíte tedy někdo o tom, jak ten problém odstranit nebo o nějakém patchi pro WinXP???Moje verze hry je narozdíl od daniela z Game4U

Pardon, nevšiml jsem si předchozího tématu, jsem trochu rozčílený...

Edit Razfallow: Sloučeno
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
daniel
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 21.4.2007 22:02

Příspěvek od daniel »

máme stejný problém a něco mě napadá... protože je BG1 docela stará hra, není náhodou pod DOSem ? myslel jsem že to je chyba na mé straně, ale když vidím že i tobě to nefachá na XP a na 98 ti to jelo...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Pod DOSem není na 100%, protože jsme to zkoušeli na kamarádovo velice starém stroji a nešlo to, kromě toho vyšla tuším roku 1997, kdy už PC svět ovládala okna...
Spíš je to verzí XPček, protože, jak už jsem psal, podobné nepříjemnosti mi dělají i jiné hry...
Naposledy upravil(a) Carlos dne 26.4.2007 19:52, celkem upraveno 1 x.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Předpokládám, že na vině může být absence potřebných souborů pro 16-bitový subsystém.

Zkus spustit tenhle archiv (měl by rozbalit potřebné soubory - autoexec.nt, config.nt a command.com do odpovídajícího adresáře (system32) a restartovat (?) počítač (vážně si nepamatuju, jestli je restart potřebný).

http://havy.ic.cz/16bit_subsystem_MS-DOS.exe
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

To: sevencreature
Bohužel, nepomohlo, pořád stejný problém, ale v každém případě díky za radu.

Řešení: Instaluj v nouzovém režimu (mačkej F8 při načítání windows), další možností, proč to nejde může být výskyt šmejdu z internetu (doporučuji spyware doctor a regdoctor).
Naposledy upravil(a) Carlos dne 26.4.2007 20:08, celkem upraveno 1 x.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Service Pack 2 doufám máte?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Pravděpodobně ano, ale mělo by to nějaký vliv na instalaci hry?
On je to asi ten patch, co umožňoval všeobecně spouštění starých her, ne?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
daniel
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 21.4.2007 22:02

Příspěvek od daniel »

ano service pack 2 mám, a instalace toho patche nepomohla :cry:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, je možné, že to je nějaký spyware :think: V tomhle ohledu (sběratelství malware) mám bohužel prakticky nulové zkušenosti :-? :-P

Zkontrolujte běžící procesy a programy spouštějící se při startu - třeba přes programy Autoruns a Process Explorer.

http://www.microsoft.com/technet/sysint ... index.mspx
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
kubulinek
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 22.6.2007 10:36

Problém s instalací BG1

Příspěvek od kubulinek »

Ahojky,
koupil jsem si BG kompilaci 4 in 1. BG2 mi jde nahrát v pohodě. Ale při instalaci BG1 je problém. Spustí se autoran, dám istal - objeví se přesýpací hodiny a zmizí a nic. Tím vše končí.
Zkoušel jsem vytvořit image, zkopírovat instalci na HDD a stále nic.
Používám Windows XP profi SP2. Sempron 2400+, 1024MB RAM, ATI RADEON 9600PRO. Prosím poradtě.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“