Magie, kouzla... vše o nich

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Tak teda

Iluzie
5
5%
Nekromancia
20
22%
Ochrana
6
7%
Povolavanie
15
16%
Vzyvanie
16
18%
Zariekavanie/Zmamenie
5
5%
Divoka magia
24
26%
Proměny
0
Žádná hlasování
Věštění
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 91

Grecza
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 2.6.2007 23:21

Příspěvek od Grecza »

no ale jak si je muzu namemorovat ? to je musim nahazet do vsech policek kouzel ktere se muzu naucit na dane urovni ? to bych ale pak musel menit Spell book kazdou chvili
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Příspěvek od Zakis »

musíš správně zhodnotit který kouzla budeš používat a podle toho si je nahážeš do těch políček. Aby si je mohl použít musíš se nejdřív vychrápat... takže vyber nejdůležitější a nejpotřebnější... ;-)
Grecza
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 2.6.2007 23:21

Příspěvek od Grecza »

huh tak to toho ale kouzly moc nevylecim, to abych porad spal kvuli jejich obnoveni, kazdopadne diky za vas cas :)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

no na vyšších levelech se už léčí jedna radost, já osobně to využívám ještě mnohem víc než lektvary. No a vzhledem k tomu, že bez mága bych se v družině neobešla, tak spíme hodně. ;-) Nevidím v tom žádný problém.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Grecza
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 2.6.2007 23:21

Příspěvek od Grecza »

mel bych dalsi otazku - muzu se pro kazdy level kouzel naucit neomezene kouzel ze svitku ? nebo je tam nejake omezeni ?
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Omezeno inteligenci. Int 19 znamema neomezene. Staci vypit pred ucenim lektvar na zvyseni inteligence. I kdyz ti potom inteligence zase spadne, naucena koula nezmizi.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Grecza píše:mel bych dalsi otazku - muzu se pro kazdy level kouzel naucit neomezene kouzel ze svitku ? nebo je tam nejake omezeni ?
Pokud máš ToB, tak nepotřebná kouzla můžeš smazat z knihy (takhle se velmi dobře XPí).
Grecza
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 2.6.2007 23:21

Příspěvek od Grecza »

ok diky moc... hele nemate link na nejakou stranku kde jsou primo doporuceny kouzla ? ... moc kouzel a malo casu na hrani/procitani :) predem diky
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
kafe
Sigilan
Příspěvky: 34
Registrován: 5.7.2007 15:09
Bydliště: Plzen

Příspěvek od kafe »

Mám malinký dotaz. Kolik kouzel může mít maximálně naučen klerik či mág? Je ten počet nějak ovlivněn, pokud ano, jde to zrušit???
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

kafe píše:Mám malinký dotaz. Kolik kouzel může mít maximálně naučen klerik či mág? Je ten počet nějak ovlivněn, pokud ano, jde to zrušit???
Myslíš počet kúziel opísaných v knihe alebo namemorovaných v slotoch na jeden deň?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
kafe
Sigilan
Příspěvky: 34
Registrován: 5.7.2007 15:09
Bydliště: Plzen

Příspěvek od kafe »

Měl jsem na mysli zapamatovaných na jeden den.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Je ovlivněn tabulkou. Zrušit nejde, pouze upravit.

http://www.planetbaldursgate.com/bg2/ch ... bles.shtml

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
kafe
Sigilan
Příspěvky: 34
Registrován: 5.7.2007 15:09
Bydliště: Plzen

Příspěvek od kafe »

No jasně, popletl jsem to. Měl jsem na mysli, jestli by to šlo navýšit?
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

kafe píše:No jasně, popletl jsem to. Měl jsem na mysli, jestli by to šlo navýšit?
Šlo, a to pomocí magických předmětů (nevím jestli myslíš BG1 či BG2), ale v obou hrách je pár artefaktů na zlepšení. V BG1 je Prsten čarování (zdvojnásobí počet kouzel 1. úrovně u mága, nachází se v Přátelské náruči na souřadnicích X2552 Y3760 a další stejný je v Baldurově Bráně v jihozápadní části města). V BG2 existuje více takových předmětů, několik prstenů- Prsten bystrosti (přidává 2 kozla 2. , jedno 3. a 4. úrovně, má ho ten Valigaruv příbuzný z Plenární koule, pak je tam další prsten (co dodává 1 kouzlo 5. 6. a 7. úrovně, pokud máš v Družině Jaheiru, tak ho jistě seženeš) pak v ToB je kámen na hlavu co se dá ještě vylepšit u Češpenara. Pro kněze existují 3 speciální prsteny, každý chrám má jeden, ale musíš být myslím hlavní postava (Anomen jeden získá), nebo počet kouzel u kněze také ovlivňuje moudrost, ale jen do 4. úrovně.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“