BG1: Těžké začátky

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Meldon
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 23.5.2006 0:41
Bydliště: Nemůžu.Usáma řek, že je to tajný (Brno)

BG1: Těžké začátky

Příspěvek od Meldon »

S BG úplně začínám s RPG nikoli. Poraďte mi prosím co mám dělat po nainstakovábí BG1. Myslím s těma dodatkama. Mám rád RP pod čímž si představuju využít možnosti a poznat co nejvíc svět FR a silnou interakci mezi postavama. Jo a jsem spíš good (ikdyž mě štve, že mi to ve chrách uzavírá možnosti a naopak). Nejsem ten typ co by hrál hru po druhé jen abych získal lektvar "hnusného piva"od postavy která stojí 21. novu pod kašnou v Amnu, ale nikdy jindy ne. :-D Ikdyž k dohrání jsem ochoten investovat dost času (např MaMVI) Postavy bych si rád přetáhl dál. Pro tu variabilitu, bych si rád nějákou tu postavu na chvíli odložil za jinou. Obecně byl ale musela být dost propracovaná, abych ji napořád vyměnil za nějkou jinou(klasika já+Imoen+Khalid+Jaheira+mlčenlivej hraničář+paladin... je to vůbec ta nejlepší originální skupinka???) Dobře trochu BG znám, ale jen málo ;-) . Zároveň se mi ovšem zdá, že to je (výše) rasově docela nudné. Jo a mám cz.
PS: Štve mě že už jen při vybírání rasy a povolání má oficiální historie mé postavy tolik variant.
Ale co naplat musím si vybrat a zapomenout
Děkuji
Naposledy upravil(a) Meldon dne 23.5.2006 15:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Po charakterovej stranke su NPCs v BG1 na to dost chabo, takze ak chces, nainstaluj Tutu a potom Banterpack... Ja som ho neskusal, ale co som pocul, tak drakovi sa paci a Yachiko tvrdi, ako by tie dialogy pisalo 5rocne dieta :-P Takze netusim, ja nemat neustale problemy s instalaciou Tutu, tak to vyskusam.....
Naposledy upravil(a) Elessar dne 23.5.2006 10:08, celkem upraveno 1 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Banterpack je ale v angličtine a musím naozaj podotknúť, že je to imho jeden z najhorších módov aké som videl - postavy rozprávajú až príliš, veľa zbytočne, tie rozhovory sú silené, ako keby autor musel rozhovor dať skoro do každej situácie, ale nanešťastie v tých situáciach pôsobí absolútne scestne a umelo. Takisto aj obash samotných dialógov a štýl akým to je napísané... :-?
Ja to teda rozhodne neodporúčam inštalovať, ale teoreticky je možné, že by sa Ti to mohlo páčiť, takže pokiaľ máš TuTu skús to, nič za to nedáš... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Yachiko píše:Banterpack je ale v angličtine a musím naozaj podotknúť, že je to imho jeden z najhorších módov aké som videl.
V tomhle nesouhlasím, mně se líbil.
Žralok, který štěká, nekouše.
Meldon
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 23.5.2006 0:41
Bydliště: Nemůžu.Usáma řek, že je to tajný (Brno)

TuTu

Příspěvek od Meldon »

Takže Tutu. To jsou NPC? nový kecy nebo dialogy.
PS: je to komplatibilní s češtinou? Jinak dík.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Meldon: TuTu je konverzia BG1 enginu do enginu BG2... viac nájdeš aj na tomto fóre, ak si sa pýtal práve na toto, lebo Tvojej otázke som celkom nerozumel... ;-)
Banterpack sú len rozhovory pre BG1 NPC...

drake: No vidíš, mne sa zase nepáčil...
;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: TuTu

Příspěvek od Razfallow »

Meldon píše:Takže Tutu. To jsou NPC? nový kecy nebo dialogy.
PS: je to komplatibilní s češtinou? Jinak dík.
Tutu - konverze enginu
Existují dvě verze, s tou původníí ti čeština pojede, ale je to složitější na instalaci.
Easy-Tutu vyžaduje datadisk TotSC a nepodporuje češtinu.

Navíc mod BG1 NPC Project je pouze v angličtině.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
majkom
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 2.1.2007 17:39

BG1: těžké začátky

Příspěvek od majkom »

Zdravim, nikde som nevidel takuto temu, tak ma nekrizujte ak som ju prehliadol:)
Skratka a jasno, niekedy davno som hral bg2 a bolo to ok, obcas ma zabili,ale nic strasne...
Dva dni dozadu som spustil bg1, urobil postavicku, presiel pokojne tutorial a pustil sa do hrania...spociatku to slo, stretol som tie dve evil postavy(zlodej,mag), dosiel po jaheiru s muzom:) vyriesil par questov v friendly arms inn, no a potom sa to zacalo kafrat:)
V podstate mam problem, ze ma zabije hocico ,hocikde, mam problem pobit sa z dvoma vlkmi v lese, nie to este vyriesit quest v doloch toho mesta na juhu? Kde robim chybu, kde mam na uvod nazbierat expy aby ti moji hrdinovia neboli uplny tragedi?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vlky (a vlastně všechno) zabíjej z dály - prak a luk je tvůj (jediný :wink:) přítel. Rozhodně se vyhýbej konfrontaci nablízko - na to máš ještě příliš málo životů. Tj. utíkej a střílej z dálky z luku (či praku).

Později (až budeš mít víc vybavení a víc životů) už si můžeš dovolit i používat meče a tak :-) Jo a taky s lukem máš víc útoků za kolo než s mečem (či jinými zbraněmi zblízka) - to se taky zlepší na vyšších levelch.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

majkom: Krása BG mimo jiné spočívá právě i v tom, že se vlastně jako naprostý novic, světa a boje příliš neznalý, pouštíš do putování krajem, který není zrovna bezpečný. To že tě zabije kde kdo a kde co je naprosto normální. Taky jsem BG hrál až po BGII a taky jsem se prvnímu vlku postavil hrdině na odpor, jenže za pár minut mi došlo, že takhle to vážně nepůjde.
Máš-li družinu, pomoc je celkem snadná. Co jsem pochopil tak máš již minimálně Jaheiru s Khalidem. Khalid je výborný nárazník, takže ho posílej na zteč a zbytek party nechť ho podporuje střelecky a magicky. BTW - za jakou postavu hraješ..?
Expy se tu 'jen tak' nikde nahonit nedají, neboť vysokoexpové potvory svou kůži většinou nedávají zadarmo. O postavy během poje se také musíš více starat a provádět tzv. 'dancing'. Tedy jakmile nějaká postava dostává na frak - okamžitě s ní utíkej a zbytek skupiny musí rubat, rubat a rubat. Střelné zbraně tu skutečně využiješ mnohem více než v BG2.
I když ale budeš sebeopatrnější, tak se ze začátku můžeš dostat do situace, kde skutečně pomůže jen load. A to kupř. přepadne-li tě skupinka banditů, kteří jsou rozestoupeni v krásném oválu kolem tvojí skupiny a za pár vteřin ti jí celou pobijí šípy. Na ty ze začátku prostě nemáš.
Jinak se skutečně neboj používat hůlky a lektvary - je jich ve hře dost a dost.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
majkom
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 2.1.2007 17:39

takze

Příspěvek od majkom »

hram za paladina:), v parte taham so sebou minska, jaheiru a khalida a imoen... predtym miesto minsa boli ti dvaja co som ich stretol hned na zaciatku...ale minsc je minsc..jo, mna na bg udivuje, ze skratka nejak nemam na to splnat questy, ektvary su drahe,,nemam tolko zlata..skratka nie a nie sa pohnut dalej, preto by ma zaujimalo, kde by som sa mal tak na uvod pohybovat, aby som aspon trosku poskocil na levele, aspon na tu trojku..zatial je vacsina party level 1:(
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Majkom:
1.) Lektvary šetři, raději používej své a Jaheiřiny léčitelské schopnosti, nebo se vrať do chrámu, je-li blízko. Léčba tam vyjde levněji než hltáním lektvarů. Pokud nemáš peníze, tak si odpočiň v hostinci, vyléči se kouzly a znovu se vyspi. Lektvary používej pouze v nouzových situacích jako např. během souboje.

2.) Zkušenosti se nejlépe nabírají plněním drobných úkolů po městě. Prošmejdíš-li Beregost, narazíš na několik úkolů, kterými si můžeš zvýšit zkušenosti, aniž bys musel příliš bojovat. Možná se také vyplatí necestovat do začátku více než ve 4 postavách, protože čím více členů družiny máš, tím pomaleji získávají zkušenosti. Prostě větší díl z koláče.

3.) K té cestě: ve hře máš spoustu volnosti, ale příběh tě "nenápadně" postrkává po té linii, která je v mezích tvých schopností. Podle toho co píšeš, sis zvolil dobrou cestu. Ze začátku je nejvhodnější cestovat po ose Přátelská náruč-Beregost-Nashkel na jih a plnit úkoly tam.
Uživatelský avatar
Syneth
Sigilan
Příspěvky: 118
Registrován: 21.10.2006 16:56
Bydliště: Out ov thy sight...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syneth »

no ja hrám bg I teraz z družinov samých mágov a problémy nemám aj ked tie životy ma štvú....
Obrázek
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ja zase odporúčam používať všetko čo nájdeš. Človek syslí lektvary, zvitky a neviem čo ešte a na konci hry zistí, že ich má plný inventár a vobec ich nepoužil. Tie predmety sú tam od toho, aby sa použili keď ich hráč potrebuje.

Trasa ktorú chodím ja :
Najprv tie dve mapy k Priateľskej náruči, potom Beregost, dve mapy smerom na Nashkel, Nashkel, mapa naľavo od Nashkelu s osadou Xvartov, ďalšie dve mapy naľavo od Nashkelu smerom na gnoliu pevnosť, pevnosť gnolov, karneval, Nashkelské doly, mapa po výleze z dolov, mapy okolo Nashkelských dolov asi tak do úrovne mosta Firewine, dokončenie všetkých máp naľavo od Nashkelu smerom hore (pobrežie + High Hedge), Ulcaster, Firewine, Chrám, mapy napravo od Priateľskej náruče smerom k táboru banditov, tábor banditov, ... no a potom ten zvyšok + samotné BG.

Inak s vhodným použitím mágie je všetko oveľa ľahšie.
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Příspěvek od Kalach »

Ja hram teraz tiez bg 1.... tiez najprv som hral bg 2.. v bg 1 sa fakt dost tazko vyvija postava... Najviac ma ale stve ze mozem spat iba v hostinci a nie hocikde ako v bg2... Pls ty ktory ste uz presli bg1 tak na akom leveli ste na konci skoncili :?:
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“