BG1: Těžké začátky

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Nemuzu si to ted overit, ale myslim, ze v BG1(i s TotSC) quickload pres klavesu nejde.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Musí se mačkat s Ctrl, je to někde v readme nebo manuálu.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

Zkoušel jsem v BG1 s ToSC mačkat Ctrl+X i samotný X a nic se nestalo
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Krokyn píše:Zkoušel jsem v BG1 s ToSC mačkat Ctrl+X i samotný X a nic se nestalo
Najdi si konkrétní klávesy v nastavení. Je klidně možné, že Ctrl-L je hardcoded quickload, ale funguje jen, když ho správně nastavíš.
Pozice na mapě je už bez ctrl.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

Tak po instalaci je Quickload v setupu neobsazenej (zatím jsem do něj nešáhl)
Zadal jsem tedy :twisted: "X"
Funguje pouze se stisknutím Ctrl
Skvělá věc při postupech na vyšší úroveň či neúspěšných zapamatování kouzla - opravdu rychlý load
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Popravdě jsem v celé sérii BG quickload nevyužil - pokud si vzpomínám, tak jsem ho kdysi zkoušel, ale bylo z toho víc škody, než užitku. Když už se v BG něco tak pokazí, že je třeba loadnout, není to problém přes menu (pro mě).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Já mám jenom takovou malou hloupou otázku :oops: Že v nemůžu bez datadiscu nahrát víc jak 89 000 exp. To jsem si přečetl v návodu. A je pravda že já, Kivan a ještě kdosi má svejch 89 000 a dál nejdou, ale ostatní (Jaheira, Coran) nemaj 89000 ale stejně nejdou dál je to normální, nebo něco dělám špatně?

Díky za odpověděť

DRAKE: díky. je to přesně jak si napsal :-)
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 4.3.2007 16:09, celkem upraveno 1 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

KEBULE píše:Já mám jenom takovou malou hloupou otázku :oops: Že v nemůžu bez datadiscu nahrát víc jak 89 000 exp. To jsem si přečetl v návodu. A je pravda že já, Kivan a ještě kdosi má svejch 89 000 a dál nejdou, ale ostatní (Jaheira, Coran) nemaj 89000 ale stejně nejdou dál je to normální, nebo něco dělám špatně?
Je to normální, protože Jaheira i Coran mají dvoj/multipovolání, kde se ti zkušenosti dělí mezi tyto povolání. A proto například Jaheira získá 44 500 XP jako bojovník a 44 500 XP jako druid.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

sevencreature píše:Popravdě jsem v celé sérii BG quickload nevyužil - pokud si vzpomínám, tak jsem ho kdysi zkoušel, ale bylo z toho víc škody, než užitku. Když už se v BG něco tak pokazí, že je třeba loadnout, není to problém přes menu (pro mě).
To jo no, quickload je pro mně taky nepužitelný, protože když potřebuju load tak je to většinou jiný než ten co potřebuji, takže raději přehledně přes menu. Možná bych ho moch využít při nahazování životů při postupu na další level, ale přes menu to skoro taky nic netrvá.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Mecker píše:Možná bych ho moch využít při nahazování životů při postupu na další level, ale přes menu to skoro taky nic netrvá.
Uh - pokud už se chceš otravovat loadem v této záležitosti - nebylo by náhodou jednodušší před postupem na další lvl snížit obtížnost hry na normal a po odlvlování ji zase zvednout..?
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Frosty píše:Uh - pokud už se chceš otravovat loadem v této záležitosti - nebylo by náhodou jednodušší před postupem na další lvl snížit obtížnost hry na normal a po odlvlování ji zase zvednout..?
V BG1 to tak nefunguje. A v BG2 to člověk zapomene zase vrátit zpět a pak ho (mě) mrzí, že to nedohrál na insane, protože zabil dva skřety na easy.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Lukasing
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 1.4.2007 18:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukasing »

zdravim.. mel bych dotaz (BG 1) ohledne vzorce na zvisovani zivotu pri lvl.. nekde jsem ho tu zahlidl.. ale uz nevim kde

jo a jeste.. nemuzu nejak najit quickload, hraju bez totsc

predem diky za odpoved ;)
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Lukasing píše:zdravim.. mel bych dotaz (BG 1) ohledne vzorce na zvisovani zivotu pri lvl.. nekde jsem ho tu zahlidl.. ale uz nevim kde
Tabulky životů najdeš v manuálu. Válečníci získvají 10 životů za úroveň, kněží 8, zloději 6 a mágové 4. K tomu připočti bonus za odolnost (15+).
Lukasing píše:jo a jeste.. nemuzu nejak najit quickload, hraju bez totsc
Nemůžeš ho najít správně - quickload přinesl až datadisk.
Žralok, který štěká, nekouše.
majkom
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 2.1.2007 17:39

Baldurs 1 - zaciatky zaciatocnika:)

Příspěvek od majkom »

Zdravim, chystam sa rozohrat baldurs 1 (kto by nekupil celu sagu za 500?:)) a preto prosim o akekolvek dobre rady, hral som to raz v zivote, par hodin, takze kazda rada vytana (mimo pribehove spolery prosim:) diiiky
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldurs 1 - zaciatky zaciatocnika:)

Příspěvek od PostTrauma »

Určitě hodně často savovat (a to nejen do quick slotů). Potom procházet všechny oblasti, všude můžeš najít nějakou dobrou věc. Prokecnout všechny postavy, které mají jméno, často jsou důležité. Plnit co nejvíc questů, XP se hodí. A pokud jsem to ještě nezmiňoval, tak hodně savuj - může se stát, že něco pokazíš, tak je dobré se mít k čemu vrátit.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“