BG1: Těžké začátky

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Lucates píše:a co s tym zahalenym lesom? ten sa mi zobrazi ked prejdem bandit camp?
Ano.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Algernon
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 18.8.2011 9:45

Začátečník

Příspěvek od Algernon »

Ahoj lidi, jelikož nejsem profík v BG1, tak jsem si dovolil směřovat sem pár dotazů...
PS: Hrál jsem nejdřív BG2 a momentálně hraju BG1
1) Hraju za neutrální přesvědčení(Ale mám přesvědčením dobrou partu) a nevím kdo je lepší...Zda Branwen nebo Viconiia?
2) Určil jsem algernonův plášť, ale neukázalo mi to, že plášť má schopnost "Zmam osobu" ...Je tomu tak i u ostatních zbraní?
Díky za odpověď
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Začátečník

Příspěvek od Mirorich »

Viconia je podle mě "lepší". Myslím že má větší moudrost než Branwen a taky má vrozenou odolnost proti magii. Nicméně já jsem z přesvědčení hrál Viconii většinou jen ve zlé partě. Branwen beru téměř vždy když chci klerika (jako bojový klerik není nejhorší ani trpaslík Yeslick bojovník-klerik z Cloakwood mines).
Algernon
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 18.8.2011 9:45

Re: Začátečník

Příspěvek od Algernon »

A ještě další dotaz...Co přesně děla klerikovo "Odstraš nemrtvé"?
A díky za odpověď :)
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Začátečník

Příspěvek od Mirorich »

Odstraš nemrtné dělá v BG1 úplně to samé, co v BG2. Tedy pokud máš to tlačítko aktivované, tak kněz v pravidelných intervalech v určitém okruhu odvrací nemrtvé (rozuměj nemrtví po "zasažení" prchají směrem od kněze). Kněz se ale musí po celou dobu věnovat jen čistě tomuto odvracení (čili nesmí se pokoušet kouzlit, útočit - pak se odvracení přeruší).
Je to hodně šikovná věcička. V BG2 na vyšších úrovních může dobrý klerik touto schopností nemrtvé rovnou ničit (zlý zase ovládat), což ale jistě víš.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečník

Příspěvek od Mecker »

Ohledně problému s popisem je dobré vědět jestli máš hru v čěštině. Jinak u pár předmětů pár vlastností chybí, např. Šípy ohně dávají +2 thaco (není napsané), u Bitevní sekery +2 chybí popis +2 thaco, s Mitrilovou krožkovou zbrojí +4 se hraničář může schovat do stínu a také to tam není napsané. Ale jsou to jen vyjímky, většinou je popis správný.
Algernon
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 18.8.2011 9:45

Re: Začátečník

Příspěvek od Algernon »

Díky moc...
Taky by mně zajímalo, jestli slouží k něčemu dopis který jsem našel na karnevalu, když kouzelník dělal představení..Zní takhle: "Proč má židle ruce a nohy jako člověk, ale nemůže chodit či držet věci?"
Když jsem se jednou tak potuloval po mečovém pobřeží, našek jsem v jednom vodopádu mrtvou kočku...Nevíte k čemu je? U obchodníka ji prodat nejde (Nejde se čemu divit :D )
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“