Hra za zlý charakter, skupinu...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Jinak ze samotného For the Wicked jsou zatím k dostání jenom 2 NPC - Kido a Ariena -> na oboje jsou v Seznamu módů odkazy ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Zrovna dohrávám Throne za zlouna a je to snad ještě větší zážitek než za dobrou postavu.
Nakrknutý z toho, že si se mnou hraje nějaký mág, zachránil jsem při cestě za pomstou pár elfů a nechal se jimi obskakovat. Pak jsem se dal na zas na cestu a biju se s Bhaalovýma potmkama, kteří si dělají zálusk na fotrův trůn. A začíná se mi to čím dál víc líbit. Stále sílím a s každým protivníkem se přibližuji svému božství. V poušti se během krátké zastávky v oáze preženu přes nějakou bezvýznamou armádičku. Libí se mi to. A moji Viconii taky. Už i přebírám božské manýry. Co tak trochu naštvat Helma a zajít mu kuchnout jednoho uvězněného démona? Draci padají pod mou čepelí. A už brzy zaujmu místo po svém otci.
Prostě záporák si asi nejvíc užije v Thronu, tam si připadám (v tomhle směru) nejsvobodnější, rozhovorů je míň, ale s více možnostmi (ikdyž se stejnou opovědí), stejně tak to je i u dějové linie, z které nejde uhnout, ale můžu se aspoň tvářit správně zle. A navíc ta cesta za božstvím pasuje k záporňákovi mnohem lépe než k někomu, kdo před každým máchnutím prosí Lanthera o požehnání.
Feed your head
Sync
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 18.1.2007 21:26

Zlý charakter

Příspěvek od Sync »

Ovlivní nějak hru když budu hrát za zlý charakter? Třeba změněné questy nebo tak něco? A když budu opravdu zlý a mít opravdu nízkou reputaci tak to ovlivní co? ...díky
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Mno už se to tady párkrát rozebíralo, ale ve stručnosti - questy můžeš plnit jako chamtivec, ale ve hře je jen pár skutečně zlých řešení. Reputace má vliv na ceny v obchodech, přepady stráží, (ne)spokojenosti NPC a sem tam i na nějaké reakci NPC v questech.
Takže ano, hru to ovlivní. Hra (a trochu i příběh) počítá s tím, že jsi dobrák, takže questů pro dobré postavy je víc.
Žralok, který štěká, nekouše.
Sync
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 18.1.2007 21:26

Příspěvek od Sync »

Aha, takže se dá říct že hrát za zlouny se nevyplatí :/ To je škoda!
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Sync píše:Aha, takže se dá říct že hrát za zlouny se nevyplatí :/ To je škoda!
Peněžně možná i jo, ale tolik si nezahraješ, pokud nebudeš hrát alespoň trochu proti (zlému) přesvědčení. Je tam několik zlých questů (nechci jmenovat), ale je jich příliš málo.
Žralok, který štěká, nekouše.
Sync
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 18.1.2007 21:26

Příspěvek od Sync »

OK, tak díky.. asi se hodim na "neutral" a pofrčim :-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Btw datadisk BG2 Throne of Bhaal už těch zlých možností nabízí o dost více. Resp. zlá strana tam má de faco stejně možností jako dobrá.
Uživatelský avatar
Boldar
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 31.12.2006 18:05

Příspěvek od Boldar »

Sync píše:Aha, takže se dá říct že hrát za zlouny se nevyplatí :/ To je škoda!
V BG 2 je v questech pět hlavnich variant pro zlý přesvědčení plus menší odbočky.
1.Chudinská čtvrť - guest osvobození Hendaka a otroků.
2.Hřbitovní čtvrť - quest se točí kolem pohřbívání lidí za živa a únosu( Lady Elga ).
3.Trhov - quest prošetření potíží se zvířaty( druidský háj ).
4.Větrné vršky - quest Garrena ( domluva s Fikraagem ).
5.Questy pro Bodhi - 1. Přepadení zásilky, 2a.Vražda, 2b.Záchrana, 3.Vražda Arana Linvaila.

Potom už jen testy zla v pekle, před závěrečnou bitvou.
Uživatelský avatar
Challenger
Sigilan
Příspěvky: 80
Registrován: 29.9.2006 23:57
Bydliště: úpatí Hory Celestial

Příspěvek od Challenger »

Podle mě je lepší hrát za zlý charakter i když nemá tolik možností jako dobro.Je to větší sranda a taky bych řekl více mrtvol. :-D
Bojuj se smrtí jestli chceš,stejně jednou prohraješ.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Challenger píše:Podle mě je lepší hrát za zlý charakter i když nemá tolik možností jako dobro.Je to větší sranda a taky bych řekl více mrtvol. :-D
Záleží, co si přestavuješ pod pojmem sranda. Mě vždycky nejvíc bavilo se ze všeho vykecat - tak nějak jsem to považoval za obtížnější a lepší řešení než někoho prostě zabít.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Ani mě hrát za zlouny nepřijde sranda. Já teda sama jsem neutrál, ale obávám se, že mi fakt nepůjde udržet zlou partu. Ještě nejsem tak daleko a moje oblíbenost je na 14. levelu. :-?
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Větší sranda..no nevím. Hra je v BG2 (jako ostatně téměř všude) dost nepropracovaná. Většina řešení úkolů se smrskne na "tak ho prostě zabij." Člověk zkrátka nehraje ani tak za nějakou zlou postavu, ale spíše za sadistického vyšinutého maniaka, který vraždí na potkání. :snooty: Takhle já si kvalitní evil character tedy nepředstavuji. :hand:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Za zlo jsem dohrál SOA, udržet nízkou reputaci nebyl problém. Hrát se to dalo, ale opravdu jsem byl nucen být sadistickým sekáčem. Takže jednou za zlo stačilo, bylo to trochu něco jiného. No ... alespoň jsem vyzkoušel Valen 8-)
Btw, nevytvářel někdo mod, který měl přidávat zlounské questy a NPC ??? Nemůžu si vzpomenout na název... :think:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Zakat: ano, mod The Mod for the Wicked. Nicméně ten došel ke svému přerušení vývoje - možná navždy.

Tak jako tak si myslím, že ze SoA by hru pro plnohodnotné zlouny udělalo přepracování, které by v podstatě znamenalo zcela nový dějový/questový obsah a jiný přístup k dialogům, než jak je tomu v BG.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“