Hra za zlý charakter, skupinu...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

SlipKnoT píše:Kde je ten mág co má klíč k němu?
Jmenuje se Gaelan a je tam, kde jsi ho naposledy viděl (a afaik není mág). Stačí?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Ale já nemyslím Gaelana... Toho samozřejmě znám :-). Myslím toho, co má klíč přímo ke dveřím k Aranovi... Nevim kdo je to :-? . Myslim, že je to mág.

BTW: Mohl by jsi mi říct, jak si se k němu dostal ty? Jak se ti ho podařilo úspěšně zabít? Docela bych si už chtěl zahrát...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

SlipKnoT píše:BTW: Mohl by jsi mi říct, jak si se k němu dostal ty? Jak se ti ho podařilo úspěšně zabít? Docela bych si už chtěl zahrát...
Keby si sa toľko na všetko nepýtal, mal by si viacej času na hranie... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

SlipKnoT:

Obrázek

Haz (mág s klíčem) by se měl vyskytovat kolem čísla 5.
Dan Simpson píše:... to the false building room, then take the southeast passage. (Beware of traps and orcs) This leads to a couple of doors, go through those and up the next passage. Past this passage is a room that contains Haz the mage. (x 3820 y 1175) ...
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Jo dík...
to yachiko: :-) myslel jsem že je to bug.
Uživatelský avatar
Datur Barbatus
Sigilan
Příspěvky: 44
Registrován: 17.6.2007 13:38
Bydliště: HK

Příspěvek od Datur Barbatus »

Myslíte, že má cenu rozjíždět hru za zlýho Barda? Naházel jsem si 18/18/15/17/10/15 a přijde mi že má Blade kit dost málo životů.

Chtěl bych zkusit jak Barda, tak zlou hru a skombinoval to do jednoho. :-D
"The only thing that stands between YOU and DEATH on the battlefield is the AXE you are wielding in your hands!"
Datur Barbatus
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

Datur Barbatus píše:Myslíte, že má cenu rozjíždět hru za zlýho Barda? Naházel jsem si 18/18/15/17/10/15 a přijde mi že má Blade kit dost málo životů.

Chtěl bych zkusit jak Barda, tak zlou hru a skombinoval to do jednoho. :-D
hrat za zlo v obou dilech bg v podstate nema cenu, protoze to neni vubec propracovane. nicmene stejne jako ty jsem si nedavmo do druheho dilu importoval sveho nabuseneho barda a udelal z nej bladea a muzu rict ze nema absolutne zadny problem. staty ma zvysene knizkami (hlavne sila a obratnost 19 se hodi) a se 2 katanami v prvni rade je to nejvetsi zabijak ze skupiny. zivotu je docela dost, navic si je muzes zvysit zelenym ioun stonem z pavouciho doupete na hrbitove (ktery navic hezky ladi s melodic chain a plastem ze stok.)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Blade byl vcelku fajn - sice není moc silný ofensivně (ve srovnání třeba s Kensaiem), ale zase je prakticky nezničitelný (Protection from Fire, Stone Skin, PfMW a Tenserova transformace). A to nemluvě o možnosti zneužívání vylepšené písně v ToB :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Příspěvek od Danča »

Na netu v nějakém návodu jsem četla, že za zlou postavu se dá při questu s otroky přidat k utlačovatelům a spouru otroků potlačit?Jak??
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jakou vzpouru otroků? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jakou vzpouru otroků? :think:
V Čelence.
Danča: Postup je podobný, jako když otroky osvobozuješ. Čili musíš nejdříve jít k celám, pomlátit stráže a když tě Hendak požádá o pomoc, tak se mu vysměješ a následně jdeš za majitelem hospody (Lethian tuším). Dál už se nech překvapit.
Nicméně nutno podotknout, že jako většina ostatních "evil" questů, se ani tenhle nevyplatí. Dobráci jsou na tom v BG2 de facto vždy lépe (v ToB se to trochu mění za cenu určitého zjednodušení hry).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

:-) Aha, s otroky jsem si z nějakého důvodu vybavil až tu závěrečnou fázi, po tom, co se projde kanály.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od Lucates »

koho by ste v BG2 odporucili do zlej druziny? Lebo mam pocit, ze to budem musiet hrat len v stvorke - ja-zlodej, Edwin, Viconia a Korgan + v ToB Sarevok...pripadne, hral to niekto aj len takto vo stvorici? Bojim sa, ze sa pripravim o dialogy medzi postavami, komunikuju tito traja dost medzi sebou? Na druhej strane, so styrma postavami to nemusi byt take zle hrat, budem rychlejsie na vyssej urovni a bude to prehladnejsie, ked budem mat len 4 postavy a aspon viac vyuzijem ich potencial...len ci nebudem ochudobneny o zabavu... :think:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Luc: S těmi postavami o žádný podstatný dialog nepřijdeš (ani o ty maximálně vtipné - i když nejvtipnější je, když si přesvědčení v družině nakombinuješ). Ale aby ses necítil ochuzen, tak by nebylo od věci nahrát si nějaký nový charakter (třeba Solaufein pokud ovládáš angličtinu). Ale dá se to zahrát i v té čtvřici (pětici) - budeš mít akorát vyšší úrovně, což asi není na škodu ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od Jab »

Aaaah jaký to krásný pocit hrát BG 1 za záporáka. Stačí easy-tutu pár quest modů a NPC project a hnedle nemáte pocit, že by hra v tomto ohledu byla nedodělaná. Zvláště složení Shar-Teel, Xzar, Montaron, Viconia, Tiax se mi vyplácí. Stran počtu a propracovanosti rozhovorů totiž další dvě zlá NPC mírně ztrácí (Edwin a obvzláště pak Kagain).
A to získávání special abilities je nádherné. Text mi přijde o dost lépe propracovaný než za do-gooders (což je ovšem stejné i v základní hře bez modů). Zatímco dobrákům se zdají horrory, zlá postava je ujišťována o své správné volbě, jež vede k moci a úspěchu.

Podobně by na tom měl být (doufejme) i druhý díl. Sice hraji za zloděje (Shadowdancer), takže Bodhi je venku ze hry, ale quest modů už taky existuje dost. A navíc vedle Viconie a Edwina (na Korgana se vykašlu) počítám i se službami Arieny a (v duchu prvního dílu) služebníky Cyrica - Kidem a Rylornem (na toho jsem obzvláště zvědav). Přirozeně šéf družiny se svou squaw jsou nakloněni spíše Shar, nicméně služebníci Cyrica jsou povětšinou lehce šílení a tedy potenciálně manipulovatelní.

P.S. Akorát tou Arienou si nejsem jist. Nicméně v BG 2 jí kdyžtak mohu vyměnit za Korgana a v BG 2 za Sarevoka. :think:
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“