BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která gilda je vám sympatičtější?

Bodhi
14
15%
Stínoví zloději
79
85%
 
Celkem hlasů: 93

Uživatelský avatar
Kiera´Sai
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 4.9.2009 13:07
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Bodhi nebo Stínoví zloději

Příspěvek od Kiera´Sai »

No, já hrála s Bodhi jenom jednou a fakt mi nedělalo radost zamordovat Arana. Navíc nejraději hraju za zloděje vejtahu a ten prostě zlej bejt neumí:D
... Takže jak jsem tak koukala, Shadow Thieves rulzzz:D
"Co si neukradneš, to nemáš..."

Kiera´Sai
ЇЯMA

Re: BG2: Bodhi nebo Stínoví zloději

Příspěvek od ЇЯMA »

Kiera´Sai píše:No, já hrála s Bodhi jenom jednou a fakt mi nedělalo radost zamordovat Arana. Navíc nejraději hraju za zloděje vejtahu a ten prostě zlej bejt neumí:D
... Takže jak jsem tak koukala, Shadow Thieves rulzzz:D
Já taky vždycky za vejtahu :-) obranný číslo apod. Ale nikdy jsem nehrál za lepší než neutrálně zlý. To bys koukala jak umí takovej vejtaha bejt zlej :lol: A bodhi má zas styl, ne?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od PostTrauma »

Když jsem hrál poprvé, přidal jsem se k Bodhi (asi proto, že nabídla nižší cenu), ale nešlo mi udělat nějaký quest (buď bug nebo jsem nesplnil nějaké podmínky). Takže od té doby jsem vždycky s Shadow thieves. Teď posledně jsem se chtěl zase přidat k Bodhi, jenže ta mi řekla, že mě nechce, protože jsem moc nezkažený, nebo něco na ten způsob. Holt smůla : )

Každopádně souhlasím s Kierou'Sai a Ïrmem (omlouvám se, pokud špatně skloňuji), že Vejtaha je nejlepší : ) Ale hraju za chaotic good, protože je mi to tak nějak nejbližší, zlo je kontraproduktivní : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Field Mouse »

Já za vejtahu zkoušel a nesedí mi na něm to, že je to v podstatě bojovník - zloděje dělá zlodějem hlaně probodnutí (pasti jsou cheat :) ). No a jako bojovník má málo útoků a životů - multi či dual bojovník zloděj mi přijde lepší.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od PostTrauma »

F/T má výhodu v probodnutí a možnosti specializovat se na luk, ale Vejtaha má zase THAC0 a AC. To je pro mě přednější, jelikož probodávání jsem nikdy nepoužíval. Jen je problém, že je zabugovaný, takže má míň útoků : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Razfallow »

Co je "zabugovaný"?

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od PostTrauma »

Za specializaci (**) na zbraň by měl Vejtaha dostat půl útoku navíc, ale nedostane nic.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Field Mouse »

PostTrauma píše:F/T má výhodu v probodnutí a možnosti specializovat se na luk, ale Vejtaha má zase THAC0 a AC. To je pro mě přednější, jelikož probodávání jsem nikdy nepoužíval. Jen je problém, že je zabugovaný, takže má míň útoků : )
Jo, bohužel počet útoků je dost zásadní vzhledem k možnostem působeného zranění a OČ zase vyváží vyšší počet životů a válečnické superschopnosti vysokých úrovní. A mně osobně přijde u zloděje dobré akorát možnost lepšího spěchu + vkusně aktivované vraždy.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Razfallow »

Pouze válečnící dostávají za specializaci bonusové útoky za kolo. Ostatní povolání můžou mít * kolik chcou, stejně budou mít jen 1 útok.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od PostTrauma »

To je sice pěkné, že to dostávají jen válečníci, ale v popisu specializace se píše, že přidá půl útoku za kolo, o válečnících tam není slova zmíněno. Vejtaha je snad jediný neválečník, který může specializace dosáhnout a autoři na něj asi trochu zapomněli. Ať už napsat, že bonus nedostane, nebo mu ho dát.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Fantasy
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 17.5.2009 11:50
Bydliště: Na cestách....

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Fantasy »

Docela těžké se rozhodnout, za zlo určitě k Bodhi... za dobro ke zlodějům. Ale jelikož mohu jen jedno, tak můj hlas má Bodhi... (její questy mi přijdou nápaďitější, i když se moc neliší od zlodějských). :-)
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Tarreb »

Souhlasím s Field Mousem-zloděje zlodějem dělá probodnutí. Kdo chce s urovni zlepsovat THAC0, zranění a podobné věci, ať si dá Mnicha, nebo Dulistu(ze sword and fist). Vejtaha je zbytečně silný...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od PostTrauma »

Zloděje dělají zlodějem jeho schopnosti. Probodávání je spíš rys zabijáků (viz kit Assassin). Vejtaha je holt bojovnější zloděj. Styl probodávání v BG se mi stejně nelíbí, mám radši NWN, kde sneak attack může udělat zloděj komukoliv, kdo se na něj nesoustředí - nemusí se tedy ukrývat do stínů -, akorát je moc silný, protože platí i pro zbraně na dálku.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Tarreb »

Bojovnější zloděj? Tak ať je to multiclass F/T a ne nějaký Chuck Norris s AC -24 a THAC0 rovným nejnižší teplotě naměřené na Sibiři... řekl bych, že s tím autoři tak úplně nepočítali. :anxious:

Ten NWN system vypadá dobře, možná NWN koupím, už se na to chystám několik let ;-)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od PostTrauma »

Multiclass nemá tak dobré zlodějské skilly, ale může mít specializaci na luky, narozdíl od vejtahy. Toho AC -24 si stejně moc neužiješ s THAC0 nemá zas tolik pod nulou : )

Mimochodem druhá hvězdička stejně přidává půl útoku jenom bojovníkům, stejně jako pátá. Spíš s tím autoři nepočítali.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“