BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která gilda je vám sympatičtější?

Bodhi
14
15%
Stínoví zloději
79
85%
 
Celkem hlasů: 93

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Field Mouse »

Právě proto mi přijde vejtaha oproti multi zloděj bojovník nic moc - hrozně málo útoků, velmi malý dmg za kolo (ještě podtržený nemožností probodávat) - válečník zloděj dá s Vraždou v jednom kole tak 60x vyšší dmg než vejtaha :) ..(což je vlastně asi smutné, že je oproti obyč povolání takto owerpowered)
Rozdíl mezi skilly je znát na začátku hry, na konci SoA a v ToB už minimálně, jediné opravdové plus je lepší AC, které opravdu potěší, ale diky různým možnostem ochran a regeneracím to není až tak super zásadní.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Zero »

Vím, že se to toho týká jenom okrajově, ale nechci kvůli tomu zakládat nové téma.
Chtěl bych se přidat k Bodhi, tradičně se má objevit v noci na hřbitově, ale ona tam není. Ať tam jdu večer, o půlnoci, nebo k ránu, prostě se neobjeví. Asi to bude nějaký bug. Za stínové zloděje hrát nechci, neexistuje nějaký trik nebo příkaz v konzoli, který by ji přivolal?
Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Zero: Čeká tam myslím jen určitý počet nocí od posledního upozornění. Nepromeškals ji?
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Zero »

Mě to řekla Valen jen jednou, pak už žádné upozornění nepřišlo. Ale je pravda, že jsem tam celkem dlouho nešel. Není tedy nějaký příkaz do konzole, co by ji přivolal?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Zero píše:Mě to řekla Valen jen jednou, pak už žádné upozornění nepřišlo. Ale je pravda, že jsem tam celkem dlouho nešel.
Pravda, řekne to jen jednou (nějak jsem si nemohl vzpomenout, jak to přesně probíhalo). Určitě tam ale čeká jen několik dní - ostatně těžko na ní spravedlivě požadovat opak

O příkazu nic nevím, to budou muset pomoci jiní.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od PostTrauma »

Můžeš to zkusit s CreateCreature, to většinou funguje : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od PostTrauma »

Tak jsem si to zkusil sjet za Bodhi a mám to nějaké zabugované. V druhém questu, kdy mám zachránit nějakého Palerna, to skočí rovnou na quest třetí, kdy mám zabít Arana. Prozkoumal jsem celý komplex a Palern se nikde nespawnuje. Místo toho je ve vězení Tizzak, který mi dá instrukce, jak se dostat až k Aranovi. Pro změnu pomohl příkaz CreateCreature. Nicméně jsem se rozhodl, že zůstanu věrný Stínovým zlodějům. Navíc je budu díky QuestPack modu moct vybít v šesté kapitole : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Balduran »

Lidi, všiml si vůbec někdo toho, že Bodhi byla ve skutečnosti dřív elf? To je docela silnej fakt a Bodhi nemusí být opravdu tak úplně zkažená postava.
A glory for Amn.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Field Mouse »

Božská kletba vzala bodhi i irenicovi "vše, co bylo elfské". Navíc už za svých elfských let to byla bodhi, kdo irenica nakonec strhl k prvnímu útoku na strom života. Navíc bodhi ani neváhala stát se nemrtvou a svoje upírské doupě naplnila pro svoje potěšení bezdůvodnou krutostí. Dle mého názoru je to nejvíc zlá postava z celé BG série, které v míře padoušství nekonkuruje ani Sarevok, ani Irenicus, ani Mellisan.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Balduran »

No tak jako ale vem si že ten její osud nikdo nezná, teda aspoň já jsem o něm nikde neslyšel. A Irenicus byl taky elf? Jsem neveděl.
A glory for Amn.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od PostTrauma »

Kdybys četl herní texty, tak bys věděl to a mnohem víc : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Field Mouse »

Balduran: Velmi volně přebráno ze hry, co se stalo před dějem BG2: Irenicus i Bodhi byli kdysi u elfského dvora velmi vážení. Irenicus byl jedním z největších elfských mágů, tak dobrý, jak jen může elf bez pomoci bohů být (level 40??). Měl všechno a elfská královna mu byla mooc nakloněna, jestli víš, co tím myslím. Ambiciózní sestra Bodhi ale Irenica strhla k šílené touze po moci, která se stala Irenicovým (tehdy se ještě jmenoval jinak...) jediným cílem. No a Irenicus nikdy nebyl troškař, takže svoji touhu po moci zhmotnil v touze stát se bohem. Měl výhodu, že bydlel zrovna v Suldanesselaru, kde rostl Strom života, který dává elfům jejich super scopnosti. Irenicus se rozhodl na tento strom zaútočit a vysát jeho sílu (co mezitím dělala Bodhi, jmenovala-li se tak i dříve, nám při exkluzivním interview odmítl sdělit). Ale ouha! Z nějakého důvodu se mu jeho první útok nepovedl, elfové před ním svůj stromek ubránili a Irenica i Bodhi postavili před spravedlnost. Udělali klasickou chybu známou z akčních filmů - měli příležitost zabít své nepřátele, ale neudělali to, místo toho je prokleli a vyhnali pryč. Kletba jim vzala všechno elfské, což bylo podle elfí královny horší než smrt. Jako správní dobrodruzi se ale Irenicus s Bodhi nevzdali a i přes značné psychické potíže z kletby plynoucí se rozhodli, že se svému osudu postaví. Nejdřív tu kletbu zkusila Bodhi občůrat tím, že se dala na cestu vampyrismu. Bohužel božská kletba elfů byla ale fikaná a fungovala na Bodhi i dále - tedy Bodhi si nijak nepomohla a ještě k tomu se z ní stala upírka. Irenicus se takového osudu lekl, plán se svojí přeměnou na upíra okamžitě zavrhl a začal hledat jiné způsoby, jak kletbu obejít. Začal různě mooc zkoumat smrt, různé věci s dušemi a tak - jako památka na tuto dobu mu mimo jiné zbyl super dungeon v Athkatle se sbírkou několika položivých sluhů v nádobách na energočlánky - a nakonec vyzkoumal, že by mu mohla pomoci božská duše nějakého poloboha. Cvičně prohodil pár duší holubovi a ježkovi, pak přešel na opičky a prasátka a nakonec dovedl přemisťovat duše i lidem. Už zbýval jen nějaký ten polobůh, kterého duši by mohl odebrat. Měl zrovna štěstí - dozvěděl se, že v blízkosti Athkatly se zrovna potlouká jeden Bhaalův potomek se svojí sestrou, rovněž Bhaalovou potomkyní.
A dál už to znáš ;)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Zero »

Děláš si srandu, nebo to všechno Irenicus vážně dělá proto, aby se stal elfem?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Ono to není jen o tom, aby se stal elfem. Těch motivů je víc - chtěl zpátky duši a s ní nesmrtelnost, Ellesime (pro pomstu nebo pro lásku? :-) ), samozřejmě moc atd.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od Balduran »

Jenom tak jsem myslel, že Irenicus by nikdy elf být nemohl protože je na to moc zlej. Ale když to tak bylo tak su teda hodně překvapenej.
A glory for Amn.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“