BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která gilda je vám sympatičtější?

Bodhi
14
15%
Stínoví zloději
79
85%
 
Celkem hlasů: 93

Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Příspěvek od drake127 »

Docela by mě zajímalo, s kterou gildou se spojíte při hledání své cesty do Léčebny. Ale možná ještě víc bych chtěl vědět proč? Vedou vás k tomu jisté sympatie, přesvědčení, povolání nebo honba za lepšími předměty a odměnami?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Já Stínové zloděje vymlátil i s vedením, tak asi Bodhi :-D
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Zloději... a důvod je prozaický - je to menší zlo ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ja sa vždy pripojím k zlodejom. Nemŕtvych nemám rád už z princípu. Upíri ma desia, ale do určitej miery aj fascinujú. Ale skor tí vo WoD, ako v DnD.

Moj názor na rozhodnutie zlodeji / bodhi je ten, že pre postavy s hocijakým presvedčením je lepšie sa pripojiť k zlodejom.
Zlodeji sú súčasťou mesta. Pretože určitá miera násilia a krádeží je nevyhnutná, tak nech to bude radšej takto organizované.

Takže ako postava s dobrým presvedčením by som volil radšej "menšie zlo" v podobe zlodejov. Tí tu boli už predo mnou a pravdepodbne budú aj po mne. Nedá sa povedať, že by ohrozovali stabilitu mesta. Oproti tomu u upírov si nemožeme byť istí, ako by to dopadlo. Určite by boli spoločnosťou menej tolerovaní ako klasický "živí" zlodeji.

Ako neutrál to mám viacmenej tiež jasné. V meste je rovnováha. Zlodeji majú určitú moc a vedenie mesta má tiež určitú moc. Najvájom sa rešpektujú a nieje problém. Naproti tomu sú nemŕtvi neprirodzené stvorenia, ktoré by v podstate nemali existovať. ťažko odhadnúť, čo by sa vyvinulo neskor zo spolupráce s nimi.

Ako postava so zlým presvedčením sa tiež radšej pripojím k zlodejom. Získam postavenie v skupine, ktorá má v meste pomerne veľký vplyv s získam aj priazeň vodcu gildy. To mi prinesie nemalé výhody a v podstate by som sa mohol s touto pozíciou aj uspokojiť. Finančne by som na tom bol asi tiež dosť dobre. Ak by som mal vyššie ambícië, tak sa stále možem pokúsiť získať v cechu vetší vplyv a moc. Moji potenciálni protivníci sú stále "ľudia", so všetkými svojimi emóciami. Možem ich podplatiť, prehovoriť na svoju stranu, zastrašiť, ... U upírov to ale už také isté nieje. Upír ako nemŕtvy tvor má asi úplne iné pohnútky k svojim činom a ťažko povedať, či má vobec nejaké city. Tam asi nejaký spoločeneský postup málo pravdepodobný. Predstava, že spolku upírov vládne smrteľník je asi dosť nereálna, ak ma teda neláka predstava stať sa upírom.

Takže asi toľko k mojmu rozhodovaniu. Predmety sú pre mňa nepodstatné. A vlastne to beriem tak, že ani neviem čo dostanem ako odmenu.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

mrtvý nemrtvý - správný nemrtvý
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vzato kol kolem by možná vítězili zloději, jenže úkoly pro Bodhi jsou jedny z mála skutečně propracovaných, které může plnit zlá družina. Čili s Bodhi se spojím jen pokud hraji za zlou postavu a to ještě jen s určitým povoláním, inteligencí a moudrostí. Půl-orčí barbar mi tak přijde vhodnější než mág či Talův kněz.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Jako paladin v této záležitosti nemám na výběr, především když ještě k tomu hraji za kit Lovec nemrtvých. Horší pošpinění étosu by šlo vymyslet stěží...

Ani ze společnosti zlodějů nejsem vůbec nadšený, avšak stále lepší než upíři. Bodhi představuje větší hrozbu, a jako taková musí být odstraněna nejdříve. Zloději mohou počkat na pozdější rozhodnutí Řádu v jejich záležitosti.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Geralt píše:Ani ze společnosti zlodějů nejsem vůbec nadšený, avšak stále lepší než upíři. Bodhi představuje větší hrozbu, a jako taková musí být odstraněna nejdříve. Zloději mohou počkat na pozdější rozhodnutí Řádu v jejich záležitosti.
Pokud hraješ s NPC Saerileth, tak se ti nabídne třetí cesta do Spellholdu, přes Řád.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Jab: Saerileth jsem nikdy nezkoušel, ale po dnešním zjištění to bude nutnost, již jen kvůli té cestě na Spellhold. Konečně důstojné řešení hodné LG charakteru.
Díky za radu! :-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

V tomto dilema se rozhoduji podle postavy, za kterou právě hraji.
Propracovány jsou obě možnosti dobře, dokonce bych řekl, že Bodhiny questy jsou možná i lepší, takže v tomhle žádná diskriminace napanuje. Městský hřbitov je navíc opravdu kouzelné místo! :angel:

Jako hráč chápu toto dilema jako výběr mezi dvěma zly, ovšem bez znalosti souvislostí - tedy ve chvíli rozhodování - bych si zřejmě nebyl jistý, které zlo je větší.
Od chvíle, kdy jsem ale prokoukl vztah Bodhi a její guildy k Irenicovi, u mne zcela pozbyla vážnosti a úcty a musím tak hlasovat pro Stínové zloděje.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Od chvíle, kdy jsem ale prokoukl vztah Bodhi a její guildy k Irenicovi, u mne zcela pozbyla vážnosti a úcty a musím tak hlasovat pro Stínové zloděje.
Asi takhle. Navíc Bodhi je postava z BG II, kterou opovrhuji naprosto nejvíc. A taky mě štve, že v dialozích s ní ji nemůžu poslat "někam".
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Ááá...tak s názorem pro Bodhi jsem zřejmě zůstal osamocen...
Řeknu jen toto: S chutí jsem Stíňáky Namarrou posílal do věčných lovišť :twisted:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Ke mně si připočtete jeden hlas k Bodhi. Její obhajobu začnu asi tím nejhorším možným způsobem ... ano, je to elfí kroužková zbroj :-), ale i můj další argument pokulhává. Pokud zničíte Stínové zloděje a později i upíry, uděláte vlastně dvakrát více dobra. Proto jsou ti, kdož věří v myšlenku "menšího zla" zcela pomýleni. A musíte uznat, že Bodhi je větší sympaťák.

Takže tady se přiznávám bez mučení, chodím s Bodhi, protože mě to víc baví, dostanu lepší předměty a mám ji raději. Takže klasický metagame, ale mě to nevadí a kdo má právo mě soudit, hm? Hm?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Hrával jsem za zloděje, protože mě osobně jsou bližší, ale ani na Bodhi nějak velkou averzi nemám. Prostě záleží hlavně na postavě jakou právě chci hrát, na jejím povolání, charakteru a přesvědčení. A to nejen na tom jestli je zlá nebo dobrá, ale i na tom jestli se přiklání k řádu či k chaosu - gilda zlodějů je totiž se svou pevnou organizovaností a včleněním do zákonných struktur města (podobně jako gilda v Ankh Morporku :-)) v podstatě jedinná možná volba pro Lawful postavu. Naproti tomu Bodhina frakce je jednoznačně chaotická, vpodstatě jen co se poprvé objevila ve městě si začala dělat co chtěla, bez nějakého plánu a cíle (resp. tak to vypadá do té doby kdy ve Spellhold zjistíte pravdu).
Největší problém s Bodhi je fakt že každý kdo hru nehraje poprvé ví že ona je zlá nejen k okolí, ale hlavně že jde po krku samotnému charname. A s tímto vědomím se k ní přidává těžce.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

drake127 píše: Proto jsou ti, kdož věří v myšlenku "menšího zla" zcela pomýleni.
A co takto, keby sme vyvrazdili paladinsky rad? Predsa len, po skonceni linie v ToB mozu spravit nieco zle... :) Tym chcem povedat, ze tym argumentovat moc nejde- iste, mozno keby v roku... 1930 zaklopala na brany Nemecka americka armada a trochu to tam vybombardovala, zabranila by 'vacsiemu zlu', ale ja by som aj tak ten cin 'mensim zlom' proste nenazval- resp. to, ze dobre nasledky zo zleho cinu nerobia cin dobry... :) Nehladiac na to, ze vo vyvrazdeni len upirov ja osobne vidim mensie zlo ako vo vyvrazdeni vsetkych ;)

Mmch., Bodhi urcite nie je (aspon pre mna) vacsi sympatak- uprimne ju neznasam. :) Zato zlodeji su mi aj napriek tomu, ze su stale 'zlo', istym sposobom sympaticki a nikdy som ich nemal chut zradit/vyvrazdit. Takze dalsi bod pre zlodejov...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“