BG2: Těžké začátky

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Jab »

Hans Gruber píše:Aha, dík, alespoň vím do čeho nejít. A dá se nějak dokončit zlodějova gilda? Nebo jenom budu odebírat prachy a posílat je Renalovi?
Je tam několik úkolů. Poté už opravdu jen rýžuješ peníze (podobně jako ve válečnické pevnosti).
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od alibaba »

Poradí někdo jak se dostat z vězení na začátku s modem "tactics"? Hraji hraničář/klerik, minsc, jaheira, imoen. Trpaslíci jsou moc silní a co teprve ten illych.
Gotrek
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 30.7.2010 10:44

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Gotrek »

nieje to uplne tažký začiatok, ale stáva sa mi to v 1. Irenicovom dungeone, takže :)...
pri nainštalovaní módu (neviem ktoreho) sa v hre začnú objavovať po restnutí 2 fighteri duergari a 1 mag, nejak sa to dá ustáť, pomaličky sa dostanem ku knižnici, a tam sa nachadza mega tlupa všeliakých charakterov(majú ruské mená :) ) ide mi o jedného z nich, je to mág, má naskriptované kúzla, myslím že po vykúzlení detect illusion alebo nejakého podobného mi pravidelne hra spadne, nikdy inokedy mi to nerobí, musím ho zabiť cez konzolu( :sick: ), má niekto podobnú skúsenosť?
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

nejtěší začátek je rozdělování států to je snad ta nejpodělanější věc ze všech člověk na tím tráví hodiny a stejně má staty na dvě věci neverwintry jsou jiný tam si člověk navolí staty podle libosti stejně jako v kotorech a to se mi natom líbí
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od valcik »

Girtmene,
tie Neverwintry už sú postavené na pokročilých pravidlách - Advanced Dungeons and Dragons. Podobný systém je aj v IWD 2, tiež sa tam pri tvorbe postavy nehádžu kocky.

Mne sa však páči aj ten starší systém. Nezaškodí, ak si mladý dobrodruh potrénuje matiku. :-P
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Hazeni statu zabere vic snad jen T/F/M ci T/M ci F/M, kteremu se hodi alespon neco jako 18/18/15/17/10/10, tedy pro nas, kdo nechceme moc jezdit postavy s nejakym statem vyrazneji pod 10, je potreba zhruba 88 bodu. Ostatni povolani maji efektivni staty naprosto hoditelne:

bojovnik 18/18/18/10/10/10 = 84
zlodej 18/18/16/10/10/10 = 82
mag 10/15/16/18/15/10 = 84
knez 12/18/16/10/18/10 = 84

Kazda z tech sad jde samozrejme vylepsit, kdyz se tam prihodi jeste deset bodiku, ale uz naprosto nevyrazne - charisma ovlivni hru malo, moudrost u postav, ktere to nepotrebuji taky, knez si vezme pasek/rukavice sily nebo Crom Faeyr a pas vzdusny ochrany a dalsi dobry veci vyuzije lip bojovnik, mag potrebuje obratnost jen na THAC0 se strelnou zbrani, protoze pred zasahem se chrani pres ochrany a nikoli pres AC.
A nahazeni statu o souctu 84 je otazkou peti minut :)


Co se tyka Irenicova dungeonu v tacticsech, pak strategie je jasna - nespat, obchazet nepratele maximalne ve stinu, treba s Minscem. Univerzalni taktika na tlupy duergaru s magem po vyspani je pak tato:
- hned na zacatku souboje za kazdou cenu sundat maga, treba magickyma strelama
- bojovnici se zameri na nekterou z postav, tusim ze na tu s nejmin zivoty nebo s nejhorsim AC nebo neco podobnyho
- s touto postavou obihat stul a ostatni partu nechat sekat
- pripadne si snizit obtiznost, trpasliku je pak mene

Illychova parta pak jde sejmout takto:
- zneviditelnit Minsca a dat mu luk
- jit do knihovny a opatrne vylakavat cleny party jednoho po druhem tak, ze vidis jenom jednoho nepritele, vystrelis po nem z luku a zdrhas. Jednotlive ti partaci jdou zabit docela dobre, za pomoci vyvolanych potvor, strelnych zbrani a Minsca
- je tam demon, co vidi neviditelnost a je imunni na jednickove kouzelne zbrane. Dvojkovou zbran lze ziskat od nejakeho mrtveho Illychovce
- kdyz to nejde, zkus snizit obtiznost, Illych pak pry haze mene kouzel
- pomoct taky muze to, kdyz nejdriv udelas druhe patro a pak se vratis k Illychovi - mimo jine budes uz mit spoustu hulek
Odmena je par dvojkovych a trojkovych zbrani, coz se ale da ozelet.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

dotaz a jaký staty má mít čarodějobijec
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Girtmen píše:dotaz a jaký staty má mít čarodějobijec
Aby byl maximálně účinný, stačí mu 18/18/18/cokoli/cokoli/cokoli.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

Řekni jak to mam udělat když dam inteligenci na 3 nebo tak bude ze mě magor a ne bojovník potřebuju vyváženou postavu v neverwinter nights 2 a i jedničce jsem měl vyváženou postavu a kotory taky jenom v baldurs gate to neni navíc hrál jsem neverwinter nights 2 všechny datáče a normal pro mě byl jak procházka růžovou zahradou i jsem se trefil do draka v baldurs gate 2 by se netrefil ani kytkou a když se trefil tak to byl buď zázrak nebo štěstí a navíc aby měl člověk schůdný staty tak musíc asi 100krát máčkat jednu věc na změnění statů a navíc výhoda v neverwinter nights je ta že člověk může hrát i za mága nebo zloděje atd což v BG ne možná jen za elfa ale za člověka ne jak řikáte je to novejší hra oproti baldurs gate 2 ale podle mě strávíte daleko víc hodit řešením statů než hrou což je docela nudné jete představa že si omylem vymažete savy nebo vám bratříček vymaže úplně kompletně celý savy z BG 2 je dost děsivá třeba jste v TOB a najednou šup savy nikde a zase musíte znova dělat postavu což mě nebaví hrál jsem spoustu her že už si je z hlavy nepamatuju asi jsem zmlsanej tak že pro mě žádna hra neni dobrá (pravda mam problémy vybrat dobrou hru která by mě bavila třeba celej den ale žádnou jsem nenašel nebo jsem jí dohrál na hry mam talent) toď vše.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od valcik »

Girtmene,
použi teda editor a vytvor si postavu akú chceš, ak sa ti nechce hádzať kockami. :-P
Lepšie je ale odohrať jednotku za dobrého, inteligentného bojovníka (človek). Tak získaš postavu, ktorá v jednotke naberie bonusy z kníh; v závere si ju uložíš a importuješ do dvojky. V dvojke jej prípadne môžeš zmeniť povolanie na klerika, mága či zlodeja (dualclass) a máš po probléme so štatistikami.
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

jednička by mě asi nebavila
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Girtmen píše:Řekni jak to mam udělat když dam inteligenci na 3 nebo tak bude ze mě magor a ne bojovník potřebuju vyváženou postavu v neverwinter nights 2 a i jedničce jsem měl vyváženou postavu a kotory taky jenom v baldurs gate to neni navíc hrál jsem neverwinter nights 2 všechny datáče a normal pro mě byl jak procházka růžovou zahradou i jsem se trefil do draka v baldurs gate 2 by se netrefil ani kytkou a když se trefil tak to byl buď zázrak nebo štěstí a navíc aby měl člověk schůdný staty tak musíc asi 100krát máčkat jednu věc na změnění statů a navíc výhoda v neverwinter nights je ta že člověk může hrát i za mága nebo zloděje atd což v BG ne možná jen za elfa ale za člověka ne jak řikáte je to novejší hra oproti baldurs gate 2 ale podle mě strávíte daleko víc hodit řešením statů než hrou což je docela nudné jete představa že si omylem vymažete savy nebo vám bratříček vymaže úplně kompletně celý savy z BG 2 je dost děsivá třeba jste v TOB a najednou šup savy nikde a zase musíte znova dělat postavu což mě nebaví hrál jsem spoustu her že už si je z hlavy nepamatuju asi jsem zmlsanej tak že pro mě žádna hra neni dobrá (pravda mam problémy vybrat dobrou hru která by mě bavila třeba celej den ale žádnou jsem nenašel nebo jsem jí dohrál na hry mam talent) toď vše.
Znovu: Staty ti stačej 18/18/18/10/10/10, součet 84 = to nahážeš za pár minut a postava je intelektově naprosto průměrná. Když potřebuješ házet celej den, abys dostal něco jako 18/18/18/18/15/15, tak to si rovnou stáhni Shadowkeeper a ušetříš si nervy. Nebo hraj za palacha, ten háže vysoký staty snadnějc. Pokud máš takovej supertalent na hry a chceš výzvu, tak si nainstaluj tacticsy a dej si je na insane.
A pro boha dvojitýho piš jako člověk a ne jako pitomej půlork, když ani od svojí postavy nechceš, aby se chovala jak debil s inteligencí 5. Tím narážím samozřejmě na bláhovou představu, že si někdo bude chtít číst celej odstavec textu bez teček a čárek.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Rex
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 19.8.2010 20:47

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Rex »

Prave som zacal bg2, v pt mam seba (mage), minsca, keldorna, jaheiru, anomena a jana. Co si o tom myslite? este som rozmyslal, ze vymeniem anomena za aerie.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Ave »

Já si myslím, že pokud sháníš dobrého klerika, tak postačí spíš Anomen. Aerie je celkem dobrá klerička a čarodějka, ovšem ale není tak silná a do boje jako takového se příliš nehodí. Záleží na tom, zda preferuješ přímý boj, nebo kouzla.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

Musím obrovsky silně nesouhlasit a protestovat aerie je podle mě hodně dobrá čarodějka a klerička podle toho co píšou v recenzích jsou jen kecy já prošel s toudle družinou celej Soa bez problému moje družina byla já bojovník minsc jaheira aerie nalia jan a neni to snima tak těžký jen to musí člověk snima umět hrozně miluju když někdo řekne já to ukončil hned na začátku jinými slovy hrál to blbejch 5 minut a konec preferuju něco mezi kouskem od půlky a půlkou a jo a jsou lidi co to ukončej hned na začátku.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“