BG2: Těžké začátky

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Aerie je oproti Anomenovi zcela na houby v boji - málo života, žádná zbroj, horší THAC0 a hlavně, jeden útok za kolo a trapný damage (bez itemů na sílu).
Taky je slabší na kouzlení klerických kouzel, jelikož je díky multi o několik levelů pozadu. Velký rozdíl je třeba v kostlivcích - Anomen povolá kostlivce válečníka mnohem dřív než Aerie.
V čem je Aerie lepší jsou vysoké levely (ToB: Anomen je v boji proti válečnickým superschopnostem čajíček a Aerie má o pár kouzel sedmé úrovně míň, ale zároveň o dost slušných kouzel mága víc + kombo zastav čas & zraň) a taky se dá použít jako support mág - ten, co háže po nepřátelích různé nepříjemnosti, zpomalení, kouzlí spěch a další nízkolevelová, ale účinná kouzla, na které je škoda času hlavního mága.
-> pokud chceš k Janovi druhého support mága, ber Aerii, pokud ti stačí jen klerik a chceš hrát SoA spíš na damage, ber Anomena.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Ave »

Girtmen píše:Musím obrovsky silně nesouhlasit a protestovat aerie je podle mě hodně dobrá čarodějka a klerička podle toho co píšou v recenzích jsou jen kecy já prošel s toudle družinou celej Soa bez problému moje družina byla já bojovník minsc jaheira aerie nalia jan a neni to snima tak těžký jen to musí člověk snima umět hrozně miluju když někdo řekne já to ukončil hned na začátku jinými slovy hrál to blbejch 5 minut a konec preferuju něco mezi kouskem od půlky a půlkou a jo a jsou lidi co to ukončej hned na začátku.
Tím se snažíš naznačit, že lidé co tady radí hráli hru pět minut? Jako já Aerii beru do družinky velice často, protože nemám zrovna v lásce Edwina, ale od té doby co mám Tsujathu se s ní tolik neobtěžuju, ačkoliv moje poslední družina byla: Já mnich, Jaheira, Minsc, Yoshimo/Imoen, Tsujatha a Aerie. V ToB to ovšem už vypadalo zase jináč :P
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Girtmen píše:Mlčim ale většinou když se někoho zeptam tak mi řekne že to ukončil hned na začátku to se všem omlouvám většinou na icq mi to někdo řiká ale to se spíš ptam na neverwinter nights 2 se omlouvám jete jednou. Jo a tu aerie no tak mi řekněte naco mi je do boje to jí jako dam kladivo a hůrá do útoku nebo co já nepotřebuju klerika fightera naco mi je já mam aerie kvůli kouzlům ne kvůli boji ale jestli myslíš boj jako takovej tak nesouhlasim znova protože já aerie mam a de mi to s ní báječně ježiši blbejch pár kouzel pozadu to je snad jedno dal jsem s toudle družinou baalora nebo jak se ten démon menuje v tý strážcově tvrzy takže moje družina já čarodějobijec minsc jaheira aerie nalia a jan a dělal jsem ho v tob schválně co mi řekneš.
K tomu lze říct jediné - piš s diakritikou, nebo to nikdo nebude číst a za chvíli tě smažou admini ;-)

[Diakritiku používá, ale jinak máš pravdu. //- yenn]

Ah jasně, interpunkce nebo co to je, my mistake :)
Naposledy upravil(a) Field Mouse dne 24.10.2010 20:49, celkem upraveno 1 x.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Tvé snahy jsou marné. Navíc se zdá, že admini k tomu nemají co říct, tudíž bych se na ně moc neodkazoval : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od valcik »

Anomen, ktorý drží opravené kladivo Crom Fayer, je impozantná a mocná postava. Ešte tu nebolo spomenuté jeho odvracanie nemŕtvych - v Strážcovej pevnosti odvráti ktorúkoľvek nemŕtvu tlupu, väčšinou hneď v prvom kole. Platí aj o upíroch. V drowskom podzemí ToB dokonca v priebehu prvého kola odvrátil a rozprášil licha, ktorý sa okamžite rozplynul. Bez jediného úderu, či zoslaného kúzla. Aerie má úroveň odvracania omnoho nižšiu (polovičnú).
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Ave »

valcik píše:Anomen, ktorý drží opravené kladivo Crom Fayer, je impozantná a mocná postava. Ešte tu nebolo spomenuté jeho odvracanie nemŕtvych - v Strážcovej pevnosti odvráti ktorúkoľvek nemŕtvu tlupu, väčšinou hneď v prvom kole. Platí aj o upíroch. V drowskom podzemí ToB dokonca v priebehu prvého kola odvrátil a rozprášil licha, ktorý sa okamžite rozplynul. Bez jediného úderu, či zoslaného kúzla. Aerie má úroveň odvracania omnoho nižšiu (polovičnú).
Nemohu nic než souhlasit. A z mého pohledu bohužel těžko říct, zda je osobnostně snesitelnější Anomen nebo Aerie. Asi jak kdy....ale na tohle se člověk ohlíží jen když chce pěkné nebo zajímavé interakce ve družině.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Anomen je v boji v ToB i s Cromem čajíček (mimochodem skoro škoda dávat mu CF, když si může sílu naboostit posílením svatou mocí), válečník s vířivým útokem, případně zdokonaleným spěchem a kritickým útokem, případně T/F se zdokonaleným spěchem a vraždou jsou o hodně učinnější.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Jab »

Girtmen: Používej prosím interpunkci.
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Hupr »

valcik píše:Anomen, ktorý drží opravené kladivo Crom Fayer, je impozantná a mocná postava. Ešte tu nebolo spomenuté jeho odvracanie nemŕtvych - v Strážcovej pevnosti odvráti ktorúkoľvek nemŕtvu tlupu, väčšinou hneď v prvom kole. Platí aj o upíroch. V drowskom podzemí ToB dokonca v priebehu prvého kola odvrátil a rozprášil licha, ktorý sa okamžite rozplynul. Bez jediného úderu, či zoslaného kúzla. Aerie má úroveň odvracania omnoho nižšiu (polovičnú).
To je plýtvaní :-D , ja vždycky narval Crom Fayer mému kavalírovi společně s cepem věků nebo podobnou užitečností.

Mimochodem Aerie má sice slabé damage a všecko možné okolo toho (THAC0...), ale do kontaktních bojů jsem ji posílal docela často a nikdy se mi nestalo, že by padla po pár ranách. Pro mě jistota, pokud hraju za dobro. Beru ji vždycky, navíc je hned po ruce.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Přesně, Crom Faeyr je celkem špatná zbraň pro boj vzhledem k nedostatku abilit, která se hodí akorát pro to zvýšení síly a bonusovej dmg, takže do levé ruky.. pravou rukou chce postava mlátit něčím jako Zuřivostí nebes, Cepem věků atd., které mají skvělé vlastnosti při zásahu. A ten dmg bonus se právě nejlíp projeví u postav, které mají hodně útoků za kolo, což Anomen není. Ideální zbraní je Crom do levé ruky třeba pro Mazzy, jejíž damage tím vzroste o opravdu hodně a ten bonusový dmg dá v ToB i desetkrát za kolo :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

Dotaz jak můžu získat opasky síly a rukavice síly bez toho abych musel zabít vlastní partu já jenom že jsem slyšel že musim zabít nejslapšího člena družiny abych získal věci na zpátek jako že ta věc myslim bude zkutá ale budu mít ty suroviny co chce takle myslim že to někde bylo. Ještě jedna věc jak mam udělat ty hnusáky co jsou v tom domě kde musíte použít kámen darebáků abyste dveře otevřely.Vlastně pozor mam víc otázek jáký itemy mam nacpat čarodějobijci aby z něho nebyla bárbína co se donikoho netrefí ale aby z něho byla mašina na zabíjení.Další dotaz jak se dá nejjednodušejc zabít drakonis vůbec nevim jak na něj jo a to mě taky zajímá jak na sukuby ty mrchy mi seberou všechnu družinu a obrátí ji proti. Jo a jetě jedna věc já porazil demogorgona pomocí vyvolanejch potvor ale zajímá mě jak ho porazit jinak každá taktika bude vhod. (jinak čárky a tečky mi dělaly vždycky problém a jak tak koukam už se to nenaučim možná tak pls přimořovat a zavírat oči prosím je to pro mě moc těžký a věty mi dělaj trochu problém spíš je utvořit než napsat)
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od valcik »

Hupre, Field Mouse,
to ja som kladivom vyzbrojil vždy klerika. V zlej družine je jasným favoritom bojovník Korgan, ale okrem toho, nikoho na kladivá neškolím. Crom Fayer je skvelý pri golemoch a trolloch, kde má Anomen výhodu - je poriadne obrnený; s rukavicami obratnosti má často najnižšie obranné číslo, z celej družiny. Vďaka bonusu na zásah, ktorý získa pri sile 25, Anomen má ku koncu ToB rovnaké THAC0 ako bojovník. (bez CF by to bolo horšie)
Páčia sa mi aj Energetické čepele (HLA), tie dokážu pekne podkúriť hociktorému mágovi.
Ako sa vám osvedčila Aerie pri drakoch? Ja som ju väčšinou udržal nažive iba tri-štyri kolá, aj napriek magickým ochranám. Obzvlášť zlé to bolo v ToB. :-)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Klerikové mají THAC0 na vyšších úrovních zcela v pohodě - bojovník má 1 THAC0 za úroveň a klerik 2 THAC0 za tři úrovně, takže rozdíl není nikdy obrovský a na konci dá stejně klerik základní THAC0 kolem jedné. Co nemají v pohodě je počet útoků, který je mnohem zásadnější než THAC0.
Aerie na dracích asi nemá problém, pokud se nedostane moc blízko k drakovi, neboli pokud je drakova pozornost nalákána na vyvolané potvory a pokud se ochrání proti drakově dechu.
Co mě na Aerii ve hře nejvíc štve je to, že zpočátku díky nízkému levelu ráda umírá na kouzlo smrti, které kouzlí každý druhý mág :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od valcik »

Girtmene,
jeden opasok kúpiš na Promenáde, ďalší vybojuješ od temného rytiera v Podtemne, tretí získaš potom pri jednom súboji v Suldanessellare; štvrtý je u ohnivých obrov v ToB a možno nájdeš aj nejaké iné - družinu kvôli tomu zabíjať netreba. Rukavice sú v Planárnej guli.
Pri Drakonisovi treba zrušiť jeho kamennú kožu a ochranu proti magickým zbraniam, aby ho mohli napadnúť bojovníci s Vírivým útokom. Zlé je, že Drakonis občas zošle neviditelnosť a vylieči sa; je to tuhý súper.

Field Mouse,
u klerika by som vysoký počet útokov nehľadal, tam mi stačí, ak má dobré THAC0. S kladivom CF rozdáva Anomen údery s poškodením 25-30 HP, nemá síce Vírivý útok, ale parta zložená zo šiestich bojovníkov by bola myslím nudná. U Aerie máš recht - na Kúzlo smrti je vďaka nízkemu počtu HP extra citlivá.
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

To mu rozumim ale já když si udělam crom fayer tak mi ty předměty zmiznou u toho trpoše já myslim že vim kde se nacházej ty předměty ale já oně nechci přijít když to bude kutat jak viz o opasek síly horského obra atd. Pak jete je tu věc s tím vyzbrojováním co potřebuje za itemi čarodějobijec a chci se zeptat jestli de multi-povolání s čarodějobijcem a mágem myslim jako bejt čarodějobijec a mág zároveň strejda řikal že multipovolání kensai/mág je nejsilnější postava ve hře je to pravda???
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“