BG2: Těžké začátky

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od valcik »

Ach tak!
Ak chceš kladivo Crom Fayer, potom tie predmety jednoducho musíš obetovať. Hraj podľa pravidiel, je to zábava a aj istá výzva. :-)
Čarodejobijca nepoznám, nikdy som takú postavu nehral, ale snáď poradí niekto ďalší.
Dualclass Kensai/Mág je naozaj paráda - zahral som si to s postavou bojovníka, ktorého som si importoval z jednotky. V dvojke som mu zmenil kit na Kensaia a na úrovni 9 som mu zmenil povolanie na mága; ak ho vytrénuješ na obojručné zbrane (palice), je to už takmer cheat.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Počet útoků je ale zcela zásadní - máš-li klerika s jedním útokem za kolo, nebo válečníka s 5/2, tak válečník dává 2,5x vyšší dmg než klerik + bonus válečníkovi za rozdíl v THAC0, tzn. klerik méně zasahuje.
Anomen má díky +1 útoku poměr trochu lepší, pořád ale bude mít proti průměrně silnějším potvorám (se solidním OČ - drow, démon...) v SoA tak dvoutřetinovou efektivitu válečníka. Na skřety, bandity, trolly, golemy a další potvory, které mají špatné OČ, bude válečníkova výhoda možná kolem 15-20%. V ToB se to ale zcela roztáhne, válečník s kritickým útokem dá víc než dvojnásobek damage a s vířivým útokem o nějaké dvě třetiny víc než Anomen s lepším spěchem.
V SoA je tedy Anomen ještě celkem použitelný (do 13. úrovně válečníka proti slabším potvorám je dokonce +- stejně účinný), ale na vyšších úrovních díky počtu útoků ztrácí a počet útoků je pro využití v boji proto zcela zásadní.

Pokud můžu soudit, tak pro boj s partou je nejlepší kensai-zloděj: dobrý probodávání přes 100dmg, s UAI možnost nosit zbroje, do levé ruky hodit šarlatové ninjato (nebo Belm) a s lepším spěchem dáváš 9 útoků za kolo, když se k tomu aktivuje vražda tak je to 1000 damage za kolo a mág kensai se může jít zahrabat :) Samozřejmě to ale vyžaduje mít za zády dva mágy, kteří odstraňují nepřátelské ochrany.
Pokud od postavy vyžaduješ, aby vykosila sama vše, tak pak je FM asi jednodušší díky magickým ochranám a tomu, že počítač ti je většinou neodčarovává.
No ale zcela nejdrsnější je samozřejmě hrát bez party FMT, který má jak skvělý probodávání a UAI, tak magii :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

No asi takle já opravdu potřebuju ty pásky a rukavice docela rád bych jaheiře nastavil sílu alespoň na 18 nebo 19 a minscovi alespoň na 20.
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Hupr »

valcik píše:Hupre, Field Mouse,
to ja som kladivom vyzbrojil vždy klerika. V zlej družine je jasným favoritom bojovník Korgan, ale okrem toho, nikoho na kladivá neškolím. Crom Fayer je skvelý pri golemoch a trolloch, kde má Anomen výhodu - je poriadne obrnený; s rukavicami obratnosti má často najnižšie obranné číslo, z celej družiny. Vďaka bonusu na zásah, ktorý získa pri sile 25, Anomen má ku koncu ToB rovnaké THAC0 ako bojovník. (bez CF by to bolo horšie)
Páčia sa mi aj Energetické čepele (HLA), tie dokážu pekne podkúriť hociktorému mágovi.
Ako sa vám osvedčila Aerie pri drakoch? Ja som ju väčšinou udržal nažive iba tri-štyri kolá, aj napriek magickým ochranám. Obzvlášť zlé to bolo v ToB. :-)

Zbrojit multi klerika (samozřejmě podle dalších povolání co má) Crom Fayerem je OK podle mě, ale jinak klerik samostatný nebo v kombinaci třeba s mágem není postava moc stvořená k přední linii, tudíž to je podle mě zbytečnost dávat mu takhle dobrou zbraň.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od PostTrauma »

"Takhle" dobrých zbraní je tam tolik, že bys s nimi vyzbrojil družin pět. Podle mě je docela šumák, co komu dáš. Leda snad s nějakým modem na obtížnost, kde se každá drobnost počítá.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

Dotaz vlastně je to taková blbůstka ale zajímá mě to dokázal by minsc nebo hlavní postava zabít saravoka myslim jako už saravoka kterej chce do vaší družiny ne toho saravoka kterej je v soa ale saravoka co už je v TOB. Jo a todle kde můžu najít nebo koupit alespoň pro jednoho člena nebo pro dva svitek zmatené příkazy dost bych ho potřeboval. Jinak už někdo zkoušel zabít draka pomocí proměň jiné jako zabít draka přeměněnýho na žábu nebo veverku jo a stalo se vám to že jste zakouzlily proměň jiné a veverka použila dračí dech jako kdybych to viděl tak jsem naštvanej že mi zabije partu a zároveň padam ze židle :lol: .
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

Girtmen píše:Dotaz vlastně je to taková blbůstka ale zajímá mě to dokázal by minsc nebo hlavní postava zabít saravoka myslim jako už saravoka kterej chce do vaší družiny ne toho saravoka kterej je v soa ale saravoka co už je v TOB. Jo a todle kde můžu najít nebo koupit alespoň pro jednoho člena nebo pro dva svitek zmatené příkazy dost bych ho potřeboval. Jinak už někdo zkoušel zabít draka pomocí proměň jiné jako zabít draka přeměněnýho na žábu nebo veverku jo a stalo se vám to že jste zakouzlily proměň jiné a veverka použila dračí dech jako kdybych to viděl tak jsem naštvanej že mi zabije partu a zároveň padam ze židle :lol: .
Sarevok je v ToB normální bojovník, takže třeba on vs. Minsc by záleželo asi nejvíc na tom, co by měl Minsc za zbraně a na náhodě (jestli Sarevok hodí útok za 200hp...). Jinak nejdrsnější Sarevok je v SoA v pekle.
Zmatené příkazy - není to klerické kouzlo, na které není svitek? Ale nevim, nějak si nepamatuju, že bych nějaký tento svitek potkal.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

Jen se zeptam co potřebuju abych byl čarodějobijec/mág jaký staty potřebuju???
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od valcik »

Mrkni si popis jednotlivých vlastností priamo v hre, Girtmene.
Pre bojovníka je dôležitá sila, ktorá mu pridáva bonusy na zásah a na poškodenie. Pre mága sa hodí vysoká inteligencia, aby dokázal efektívne zosielať kúzla. Ak chceš bonus k obrannému číslu alebo ku streleckému útoku, potom mysli aj na obratnosť; no a napokon utrús nejaký ten zvyšný bod aj do odolnosti. Múdrosť a charizmu myslím využiješ pri tejto postave zo všetkého najmenej, nechaj ich pokojne na nízkej hodnote.
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

Zapoměl jsem dodat že hraju za člověka.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

To, že hraješ člověka, je přece jasný, jiná rasa čarodějobijec/mág být nemůže ;-)
Abys byl dual mág, budeš potřebovat tuším minimálně 15 síly a odolnosti a 17 inteligence (tyhle požadavky jsou uvedený ve hře pod volbou dualu).
Ale zrovna kombinace čarodějobijec-mág mi přijde hodně zvláštní, protože kvůli nižšímu levelu válečníka chceš obvykle dorovnat horší THAC0 předměty jako opasky síly, helmy a rukavice, navíc pro mága nebudeš moct použít prsteny na bonusová kouzla. Co takhle čarodějobijec/zloděj, abys měl na vysoké úrovni UAI a mohl tak výhod čarodějobijce využívat bez postihů?
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

To by možná šlo ale já nevim co mam dělat já se do draka netrefim vůbec a než se do něj trefim tak mam svojí postavu skoro na nule nosim plátovku a sílu mam okolo 18/98 asi ale já nechápu jak to že lidi co dávaj na youtube videa s BG 2jkou tak se do drakonise trefí jako prd a já se netrefim vůbec do draka jak je to možný. Jo a jinak když už jsme u toho tak co mam udělat abych se dokoho koli trefil třeba desetkrát za sebou a ne abych pokaždý minul ale abych minul jednou za celej souboj jinýmy slovy aby sem se trefil prostě do draků do kohokoli já minu za celou hru snad stokrát s drakem a jednou za uherák se trefim což se mi fakt nelíbí neni na to nějaká taktika jestli to neni thako nebo tak nějak se tomu řiká protože ho mam asi na -1 i ten jan se trefí s melfovejma metorama líp jak já.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Field Mouse »

To, jak moc se trefuješ, je čistě o THAC0 a nepřátelském OČ - zkus si o něm třeba tu na fóru něco přečíst. Zrovna draci a démoni jsou známí tím, že mají OČ celkem solidní. Na nižších úrovních se do draků dá efektivně trefovat snad jen magií.
Teprve na vysokých úrovních s THAC0 pod -5 už se dají mlátit draci celkem v pohodě.
Pokud se chceš do kohokoli trefit, buď válečník na 20. úrovni :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od Girtmen »

Aha ale já dal toho stínovího draka pomocí magie a měl jsem štěstí že se muj char trefil dvakrát ale jinak jsem ho dal pomocí kouzelnejch střel ale mam hodně dobrou družinu akorát jí musim často healovat v neverwinter nights je to lepší tam si člověk mohl vychlastat kolik chtěl těch lektvarů tady vypije člověk jeden lektvar ani mu to moc healu nepřidá a vypít to může až asi za deset sekund což je hodně a to mě štve jinak jaký musí mít člověk thako aby vůbec se do někoho trefil musí to bejt mínus nebo plus. hale řekni my jakto že jsem dřív dal irenika bez problému akorát mi zhebnul minsc jinak nikdo a taky mě zajímá jak je možný že moskožrouti mi daj vždycky problém a všechny postavy kydlim jak na běžícim pásu až na démony draky a trochu i nemrtví. Ale s nemrtvejma se to změní až vystoupim z podtemna taky mě zajímá to proč jako jedinej nemůžu dát drakonise a všichni ho daly možná skoro všichni nevim jinak dokáže si čarodějobijec vzít plášť zrcadlení je to taky účiný proti beholderům já dávam když se hodně trefim myslim že dávam daleko větší dmg než minsc jinak strejda mi poradil že na draky platí kouzlo zmatené příkazy pak nějaký kněžský kouzlo možná první úrovně prej to kouzlo sníží odolnost na solidní číslo něco podobnýho jako zeslab odolnost akorát tušim že lepší a proměň jiné. No asi takle jsem strašnej pařan ale někdy se dostanu do situace kdy musim vypnout hru a uvažovat jestli si jí ještě zahraju a když jsem byl u drakonise tak jsem to vypínal často tu hru demogorgon to samý akorát jsem jen chvilku pak jsem přišel nato že mam vyvolat strašího elementála jaheiru proměnit v zemního elementála vyvolat planetára myslim takovýho anděla akorát s červenym mečem ne s žlutym a takle jsem dal demogorgona a šel jsem i samozřejmě i s partou ale když jsem si snim pokecal a on se mi zjevil jako dřív než když jsem sešel ty schody tak jsem byl mrtvej ani jsem nemrk protože žádná zbraň na něj neučinkovala.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: BG2: Těžké začátky

Příspěvek od valcik »

Girtmene, pozorne si čítaj, aké kúzla zosielajú tvoji súperi počas boja. Drakonis myslím zošle Ochranu proti magickým zbraniam alebo i Kamennú kožu a kým mu toto kúzlo nezrušíš, alebo kým nevyprchá, zbraňou ho neporaníš.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“