Rasy v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Jaká je Vaše oblíbená rasa?

elfové
16
18%
trpaslíci
5
6%
lidi
20
23%
hobiti
5
6%
gnomové
3
3%
půlelfové
34
39%
půlorkové
4
5%
 
Celkem hlasů: 87

Dvorin

Rasy v BG

Příspěvek od Dvorin »

Jaká je vaše oblíbená rasa nebo národ ? Zajímalo by mě třeba v jaká kombinace rasa-povolání je výhodná.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Postupem času jsem si oblíbil půlelfy. Z hlediska vytváření minulosti a charakteru postavy mi přijdou velmi zajímaví. Smíšený původ jim totiž otevírá celou řadu možností a povahových rysů. Buď zdědí z obou kultur to nejlepší, nebo naopak to nejhorší. Ať tak, či tak, nebývá s nimi nuda.
Ideální je u nich i průměrný věk dožití - nějakých 150 - 200 let, což je tak akorát na správného dobrodruha. Na jednu stranu nebude po Faerunu strašit tři čtvrtě milénia, ale také po dvaceti, třiceti letech neodejde do výslužby a nepověsí dobrodružství na hřebík.
Rozdílný původ může být navíc zdrojem hezkých rasistických narážek a drobných příkoří, kterých se půlelfovi dostává z obou stran bez rozdílu. Pro jedny je člověk, pro druhé zase elf.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

pulelf... jednak rasove bonusy, a jednak ako uz povedal Geralt, s pulefom sa otvaraju nevidane moznosti ako v dialogoch, minulosti tak i povahe
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Já si zase lámal hlavu, co autor ankety myslí v kontextu BG tím termínem "národ"...

Zkrátka jsem to předělal dle BG2 manuálu.
Dvorin

Příspěvek od Dvorin »

Díky že jste to předělali. Trochu jsem to popletl :oops: . Mimochodem moje nejoblíbenější rasa je taky půlelf. Jedna slavná postava z Dragon Lance - Tanis Půlelf říká podobně jako Geralt "Pro lidi jsem půlelf a pro elfi jsem půlčlověk"
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Volím humány. :-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Volím lidi, jakožto rasu z bezbřehou rozmanitostí ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Heh, já si minule zahlasovala pro drowy, tak teď mám smůlu. :-D

Z těchto nabízených bych vybrala elfy (výjimečně hraju i za půlelfy), jelikož se mi nejvíc líbí, jak vypadají. :oops:
Lidi mají většinou hnusné paperdolly a vůbec působí takovým překrmeným dojmem. Za trpaslíky, hobity a gnómy zásadně nehraju, bo nepotřebuji být ve hře ještě menší než ve skutečnosti. :mrgreen:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vampiria píše:Z těchto nabízených bych vybrala elfy (výjimečně hraju i za půlelfy), jelikož se mi nejvíc líbí, jak vypadají. :oops:
Lidi mají většinou hnusné paperdolly a vůbec působí takovým překrmeným dojmem.
Tedy nic ve zlém, ale ty paperdolly elfů jsou ve dvojce přímo otřesné. Pokud lidé vypadají "překrmeně", tak elfíci se mi jeví jako jejich retardovaní mladší sourozenci s mastnými vlasy a slinou u pusy. Fuj. Nicméně v jedničce skutečně vypadali lépe. 8-)
Uživatelský avatar
Syneth
Sigilan
Příspěvky: 118
Registrován: 21.10.2006 16:56
Bydliště: Out ov thy sight...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syneth »

Jab píše:Tedy nic ve zlém, ale ty paperdolly elfů jsou ve dvojce přímo otřesné. Pokud lidé vypadají "překrmeně", tak elfíci se mi jeví jako jejich retardovaní mladší sourozenci s mastnými vlasy a slinou u pusy. Fuj. Nicméně v jedničce skutečně vypadali lépe. 8-)
v tomto s tebou budem súhlasiť...
HUMAN rullez
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jab: Ve dvojce mají vyhnuslé paperdolly všichni bez rozdílu. :mrgreen: Ocenila bych mod, který PD z jedničky umožňuje i ve dvojce. 8-)

Nicméně, elfové jsou mi i tak nejsypatičtější - takoví arogantní estéti, tedy tak je alespoň vnímám já. :angel:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Vampiria píše:Nicméně, elfové jsou mi i tak nejsypatičtější - takoví arogantní estéti, tedy tak je alespoň vnímám já. :angel:
No, tak s těma arogantníma souhlasím, ale o těch estétech bych klidně zapochybovala :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vampiria píše:Jab: Ve dvojce mají vyhnuslé paperdolly všichni bez rozdílu. :mrgreen: Ocenila bych mod, který PD z jedničky umožňuje i ve dvojce. 8-)
http://www.spellholdstudios.net/mods/1pp/
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Taky hlasuji pro půlelfy. Kombinují všestranost lidí a eleganci elfů a hrávám za ně tedy nejčastěji. Lidi jsou fajn ale tak trochu nudní, neumí nic výjmečného, čisté elfy zas tak moc nemusím (raději drowy) a ostatní jako hobiti nebo gnómové jsou zase škaredí a malí :-P (případně škaredí, velcí a blbí u půlorků)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neferit: Nemyslím ty lesní šmudly, :-) ale opravdu vznešené elfy.

Jab: Hihi, díky. Ten Goth mod zní taky zajímavě. :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“