Rasy v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Jaká je Vaše oblíbená rasa?

elfové
16
18%
trpaslíci
5
6%
lidi
20
23%
hobiti
5
6%
gnomové
3
3%
půlelfové
34
39%
půlorkové
4
5%
 
Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Jab: Jen je škoda, že ani jeden mirror není aktivní... 8-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Jedině lidé, zastávám rasové vlastenectví. Sice většinou hraju za jinou rasu, ale lidi jsou stejně nejlepší, lidi jsme MY.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Elfíci a půlelfíci. Už od Tolkiena jsem na ně zatížená a ačkoli jsem nenarazila na nic, co by se byť jen trochu vyrovnalo silmarillionový smečce, asi se týhle preference už nezbavím. Za člověka hraju IRL a ačkoli to má svoje půvaby, celkem to stačí...:-)

I když z toho mála co vím o BG a Faerunu, zdaleka nejzajímavější by mi přišlo hrát za takovýho půldrowa. Sice tuším, že polovičních drowů asi po Faerunu zas takový kvanta neběhaj, ale mohlo by to bejt zajímavý.

Drowové jako takoví mě už tak nefascinujou... Barevný řešení je sice sympatický, jsou to velice sexy potvůrky, ale připadaj mi ukrutně prvoplánoví...
A kdybych byla intelektuál zatíženej na menšiny, ohradila bych se proti klišoidní asociaci tmavé kůže a matriarchátu se zvráceným zlem...;-)
(I když to radikální popření věčně omílaných cintů "kdyby světu vládly ženy, bylo by blaze" je svým způsobem sympatický.)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neferit: Není? Jakto, že jsem si tedy ty dva mody bez problémů stáhla?

Cesare: Nj, nemuseli by ti drowové být zase až tak moc ÝVL. :-) Ale mají ďábelský smysl pro styl a asi nejkrásnější brnění. :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Vampiria píše:Neferit: Není? Jakto, že jsem si tedy ty dva mody bez problémů stáhla?
Mě to tedy nejde. Server nebyl nalezen ani na jednom odkazu :roll:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ave píše:
Vampiria píše:Neferit: Není? Jakto, že jsem si tedy ty dva mody bez problémů stáhla?
Mě to tedy nejde. Server nebyl nalezen ani na jednom odkazu :roll:
To je tak, když se ještě snažíš používat wizardovy linky. Ten přímo na Spellhold Studios ale funguje dobře - http://mirror.spellholdstudios.net/1pp/1pp-v2.exe
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Vampiria píše:Neferit: Nemyslím ty lesní šmudly, :-) ale opravdu vznešené elfy.
Meh, nepamatuju si, že bych v balduru potkala nějakého opravdu vznešeného elfa 8-) :lol:
Jab: Hihi, díky. Ten Goth mod zní taky zajímavě. :-D
Tak Goth je zajímavý mód; docela se ale těším na módová Goth NPCčka :-)

btw, prosím, neplést si mě s Ave - máme každá jiný avatar :-P
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neferit píše:Meh, nepamatuju si, že bych v balduru potkala nějakého opravdu vznešeného elfa 8-) :lol:
Jistě, že nepotkala - nehraju multiplayer. :-P

EDIT: Eh, za ten omyl s avatarem se omlouvám, ale když jste měly dřív stejné, tak mi to asi nějak utkvělo. :-)
Naposledy upravil(a) Sadako dne 1.4.2007 20:03, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Za elfy hraju ráda, ale je fakt, že nejraději hraji za půlelfy a přesně ze samých důvodů jako Gerald. Za lidi občas taky hraji, ale to už jen málo. Za gnóma, trpaslíka či orka jsem vlastně ještě nehrála, možná v Icewind dale, ale to je tam mám jen pro pestrost. Obvykle si k nim nevypěstuju žádný silnější vztah.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Dvorin

Příspěvek od Dvorin »

Je zvláštní, že zatím nikdo není pro půlorky a trpaslíky, to nikdo nehraje za tvrdý bojovníky "Tanky"? Já sám sice taky upřednostňuju stealth hru za zloděje(to si dávám elfa,protože nejsem hobitofil), protože dobrejch bojovníků je ve hře dostatek (Sarevok, Mazzy, Anomen,...).
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Dvorin: Půlorkové a trpaslíci jsou hnusní. Nevím, jak ostatní, ale já za bojovníky nehraju - moje postava musí mít vysoké staty CHA, INT, WIS a AG, EN a STR naopak podprůměrné - krásný a inteligentní kripl. Hrát za hroudu masa s mozkem velikosti oříšku, to by mě vážně nebralo. 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Já za půlorky hraji. Většinou za barbary či berserky. A baví mě to. Ale už tím rozsahem možných povolání u mě vítězí jiné rasy.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

No, za tank jsem asi ještě nehrála... :think:
Fakt je, že moje první postava v BG byla fighter/cleric, ovšem ačkoli s několika medžik ajtems se z něj vyklubal poměrně ucházejícní rubač, do tanku měl fakt daleko.
Vůbec nejefektivnější byl bohužel ve chvílích, kdy na něj nějaká mokrá svině u majáku zakouzlila dire charm...;-) Jakožto půlelf tomu podléhal poměrně snadno... ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Dvorin: Já za bojovníky opravdu moc ráda nehraji obecně ve všech hrách a když už chci hrát za bojovníka, obvykle zvolím rasu lidskou. Půlorkové mi nejsou moc sympatičtí a trpaslíka klidně přiberu do družiny, ale vůbec mě neláká za něj hrát.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Mám rád kouzlící charaktery, takže bojovníci a tedy i "bojové" rasy tímto odpadají (i když půlorčí šaman, nebo trpasličí kouzelník by nemuseli být špatní :think: :-P ).
Za čistého bojovníka jsem RPG hrál snad jen jednou v PST a jednou NWN (trpaslík s obrovskou sekyrou :twisted:).
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“