Slavné postavy BG1

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Nejoblíbenější slavná postava z BG1

Elminster
9
14%
Drizzt Do“Urden
25
39%
Volothamp Geddarm (Volo)
5
8%
Bentley Mirrorshade
0
Žádná hlasování
Gellana Mirrorshade
0
Žádná hlasování
Tethtoril
0
Žádná hlasování
Kelddath Ormlyr
0
Žádná hlasování
Taerom Fuiruim
1
2%
Ulraunt
0
Žádná hlasování
Thalantyr
4
6%
Sarevok
6
9%
Gorion
9
14%
Nikdo, jsem to já. (napsat proč?)
4
6%
Zatím sem se nerozhodl, nevím.
0
Žádná hlasování
Někdo jiný.
1
2%
 
Celkem hlasů: 64

Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Slavné postavy BG1

Příspěvek od Mecker »

Jaká je vaše nejoblíbenější slavná postava z BG I? Co je na nich dobré, včem se vám líbí, či nelíbí?

Já osobně mám rád Elminstera, je to zkušený stařík s několika dobrými rady a je to hlavně nejlepší čaroděj v Říších.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Já osobně mám rád Drizzta. Hlavně proto, že je odpadlík drowů, používá dvě zbraně (možná blbůstka, ale moc slavných postav to nedělá - myslím, že žádná) stejně jako moje charaktery, pomáhá lidem, i když ho nemají rádi, někdy je celkem vtipný, ale o humor se stará spíš jeho družina. Možná by nemusel být tak gumácký (je trochu ála Arnold, aspoň mně se zdá).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Příspěvek od dodo »

aj napriek tomu ze ho zabijem vzdy ked sa mi naskytne prilezitost tak je to predsa len drizzt
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Příspěvek od Zakis »

já hlasuju pro Tethorila... Elminster dává dobrý rady, nejmocnější kouzelník v Říších, Drizzt je kapitola sama o sobě, ale bez Tethorila by se asi nikdo nedostal ze žaláře ve Svítící Tvrzi... Na druhou stranu nenávidím Ulraunta. Případá mi jako kdyby byl na mě vždycky vysazenej...
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Taky že Ulraunt je dost vysazený- neměl rád už Goriona (teda mě to tak připadalo) a je slabší než Tethoril a on to ví a proto je takovej mrzout. A taky nikdo z tvrze ho nemá rád, říkají mu "Starej káně".
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Nejraději mám Drizzta. Nevím proč, asi je mi sympatický.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Samozřejmě, že já - pokud teda budu předpokládat, že je řeč o zatím jediný postavě, za kterou jsem dohrála celou ságu (teda krom TotSC)...
Je to sympoš, dobrák od kosti, je celkem bez předsudků, chlastá, kde může, pomůže, rád vypráví oplzlé vtipy, je bisexuální, má velký kladivo a ani ho nenapadne, že by zabil Drizzta jen kvůli itemům a expům...;-)

Jinak teda asi Drizzt. Hodnej+drow je sexy kombinace... 8-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Cesare: Jsi mi připomněla moji (stále ještě rozehranou) poslední postavu v jedničce - homosexuální bard, chaotik, lempl, platonicky zamilovaný do Xana, nepraktický, neschopný, netěsný a nepevný. :)

Mno a jinak bych z nabízených možností vybrala Thalantyra. Má nejstylovější sídlo ve hře, učně, co se mění v kuře a vůbec je to sympatický pán. :-P
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Carlos píše:Já osobně mám rád Drizzta. Hlavně proto, že je odpadlík drowů, používá dvě zbraně (možná blbůstka, ale moc slavných postav to nedělá - myslím, že žádná)...
No ale Drizzt v BG1, stejně ty meče nepužívá v boji. Místo nich má lebku +5 (1k8 +5), která dává dalších 30 zranění, pokud neuspěješ v záchraném hodu proti smrti.

Cesare: tohle se mi líbí, takové charaktery mám rád. Nemám dát pro tvou postavu další hlasovací políčko? :mrgreen: :lol:

Později sem také přemýšlel o Thalantyrovi, není to špatný mág a je kvalitní obchodník, ale co už.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Vampiria píše:Cesare: Jsi mi připomněla moji (stále ještě rozehranou) poslední postavu v jedničce - homosexuální bard, chaotik, lempl, platonicky zamilovaný do Xana, nepraktický, neschopný, netěsný a nepevný. :)
To zní dobře... 8-)
Co se vztahů týče, ten můj fighter/klerik byl platonicky zamilovaný do většiny parťáků ve hře, Khalidem počínaje a Viconií konče... Nakonec to "zapíchl" u Solaufeina, ale Xana se pořád snaží do bezvědomí ožrat a...
Mno nic.
;-)

Mecker: To snad ani ne...;-) I když soutěž o BG miss/missáka sympatie by mohla bejt zábavná. Každej by se pochlubil svým oblíbeným charname (nebo by si ho/ji na fleku vymyslel), přihodil by používanej portrét a odpovědi na otázky...
"Máš rád/a zvířátka?"
"Co ty a světový mír?"
"V čem spatřuješ smysl života?"

...a pak by vyhrál/a charname, co by se vyspal/a s největším počtem hlasujících sigilanů.
:twisted:
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Ghost
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 22.1.2006 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Hlasoval jsem pro Drizzta, ale ten je u mně zhruba na stejné příčce jako Cadderly Bonaduce (který se v BG 1 mihne při návratu do Candlekeep)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Většina z těch jmen mi nic neříká (holt na ně mám mizernou paměť a navíc je často ani nečtu :oops:), Elminster je ukecaný starý páprda, Drizzt je... docela zajímavá ale moc profláknutá postava a je až moc hodný a předvídatelný, a Volo se ve hře moc neprojevuje, takže hlasuju pro charname - to je jediná postava která se mi neomrzí při ani při několikátém opakování :-P
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

AlieN píše:Většina z těch jmen mi nic neříká (holt na ně mám mizernou paměť a navíc je často ani nečtu :oops:), Elminster je ukecaný starý páprda, Drizzt je... docela zajímavá ale moc profláknutá postava a je až moc hodný a předvídatelný, a Volo se ve hře moc neprojevuje, takže hlasuju pro charname - to je jediná postava která se mi neomrzí při ani při několikátém opakování :-P
Já sem si nemohl spomenout na Gellana Mirrorshade a Kelddath Ormlyr, ale manuál pomohl. Jo no ten Volo je v BGI až skoro neznámý. Možná bych mohl napsat, kde je najdete, aby si někdo spomenul, že je už potkal...

Elminster- toho musí potkat každý
Drizzt Do“Urden- lokace severozápadně od Nashkelu
Volothamp Geddarm (Volo)- Nashkel U Chrlícího Dráčka
Bentley Mirrorshade- hospodský v Přátelské náruči
Gellana Mirrorshade- kněžka v chrámu v přátelské náruči
Tethtoril- Svíticí tvrz (Prolog, 6. kapitola)
Kelddath Ormlyr- starosta Beregostu
Taerom Fuiruim- Beregost kovárna Hromové Kladivo
Ulraunt- Svíticí tvrz
Thalantyr- High Hedge
Naposledy upravil(a) Mecker dne 6.6.2007 20:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Hm, teď nevím, jestli hlasovat pro Tethorila nebo pro Ulraunta. Já chci víc hlasovacích bodů! :evil:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Příspěvek od Zakis »

ještě bych jen doplnil pro ty co fakt neví a chtěli by se řídit Meckerovým sloupkem, že Keldath je v chrámu vedle Beregostu... (mimochodem, když hrajete za zlou postavu a chcete si trochu "vylepšit" pověst, tak ten chrám zkuste vymlátit :lol: )
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“