Bugy a podobná havěť

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Bug: Startovní životy

Příspěvek od drake127 »

Když vytváříte hru/postavu v BG2 na normal obtížnost (max. HP na level), tak jsem opakovaně získal o jednu úroveň víc HP. Tj. na 7. úrovni jsem měl 80 bez bonusu za odolnost. To asi není dobře nebo jsem něco přehlíd?

Když v BG2 upravím exe tak, abych začínal na první úrovni, tak to funguje správně...
Naposledy upravil(a) drake127 dne 3.4.2006 1:31, celkem upraveno 3 x.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Tak po drobném výkumu jsem přišel na to, že postava v BG2, která má alespoň 1 XP při startu hry, tak získává o jednu úroveň více životů, než by měla mít.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Jj máš pravdu - lvl 7 fighter s nulovým CON bonusom - 80 hp - ale neviem, kde mám zistiť verziu.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

CrowX píše:Jj máš pravdu - lvl 7 fighter s nulovým CON bonusom - 80 hp - ale neviem, kde mám zistiť verziu.
A v ToB?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

132 hp - to je dobre, či zle?
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

CrowX píše:132 hp - to je dobre, či zle?
132 je špatně, protože by člověk měl mít 9*10 + 9*3 = 117 HP bez bonusu za odolnost.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Sir Petr
Sigilan
Příspěvky: 60
Registrován: 24.10.2005 22:02
Bydliště: Za devatero horami ...

Bugy a podobná havěť

Příspěvek od Sir Petr »

Zajimaost ktera mne provazi je potiz s opakujicim se ukolem v jednotlivejch kapitolach resp. ve 2. kapitole je za ukol v medene celence pustit otroky atd bla bla bla, To mam splneno plus dalsi tykajici se druhe kapitoly nicmene ve treti kapitole kdyz jsem opet prisel do hospody tak jsem ten ukol musel delat znova, ale rozdil je v tom ze tusim Henek ten otrok so ho osvobodim tak jde zabit toho otrokare od L, ktereho zabije, ale pak za utoci na mne. Coz neprezije, ukol se tim jevi jako nesplnenej, ale hre to nevadi a vsichni se chovaj jako kdyby tam Henek byl a nic se nedelo. Nejakej bug zrejmne jenze ani Load nic nezmnenil proste pokazde se to deje znovu.
Uživatelský avatar
Kyblik
Sigilan
Příspěvky: 146
Registrován: 4.10.2005 22:50
Bydliště: cože?
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kyblik »

mas nejnovejsi patch?
'I Wish I Had My Old Tabacco Pipe'

'Aaaaahhh, the flail of many heads it is. Ouch! Oooh, wrong head'
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

To je dost divný. Mě se podobný věci nestávali, ani když jsem patch neměl. Ale stejně to může vyřešit.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

No, krom klasického ''.... je zaneprázdněn - nemůžeš začít rozhovor'' (což ovšem většinou vyřeší Q a load), zamrznutí romance s Jaheirou, tak se mi onehdá stala podobná věc co Siru Petrovi. Plnil jsem quest s navrácením medvídka Welinovi (či jak se jmenuje) - medvídka jsem mu vrátil, expy jsem dostal - odešel jsem. Jenže pak jsem se za nějakou dobu v noci po hřbitově opět potuloval a na koho nenarazím Welin...Samozř. mě nenapdlo nic lepšího, než ho prokecnout :doh: Zadán ten samý úkol, ale splnit už samozř. nešel :doh:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Frosty: S tím medvídkem se mi to stalo taky, ani už nevím, jak jsem to vyřešil, nejspíš nijak.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Tafif: Já taky tak. Prostě jsem měl v deníku nesplněný úkol.

A co se mi taky stalo, a to víckrát - nepřítel se stal ''nesmrtelným''
Co si pamatuju, tak se mi to stalo u trola pod chrámovou čtvrtí a pak ještě při přepadení Havarienovy lodi Gythianky. Prostě jsem jich zabil asi 5 (to už mi bylo divné, že se loď nepotápí) až nakonec zbyl jen jeden na jejich plavidle a do toho jsem řezal asi 3 minuty a nic. Stejně tak do toho trola :doh:... Takový neverending story (teda story - fight) :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Nebo se třeba stává, že když v Brynlaw vlezete do domu, kde má bejt ten roh, před zádáním questu, tak tam není(třeba když hledáte nějakej lup)

Nebo se mi teď stalo, že sem byl u Kangaxe, dal jsem mu části a místo prokecnutí sem na něj rovnou zaútočil, tak pak byl nesmrtelnej a demilich se neobjevil :roll:
A eště 1 šváb se mi teď přihodil - v 6. kapitole sem šel na hřbitov, no a Bodhi nikde, tak sem ji vykosil hnízdo, nakonec ji zdolal a šel zpátky na světlo...no a najednou se tam objevila Bodhi :?: (mrtvá), poslala na mě cca 6 upírů, což bylo nepříjemný, jelikož jsem to měl zároveň s Kuroisanem, navíc šíleně málo prostoru :-x . Nakonec sem měl v deníku ve splněnejch úkolech že sem zabil Bodhi a ve úkolech že ji mám v jejím hnízdě zabít ;-) .
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Syf píše:Nebo se třeba stává, že když v Brynlaw vlezete do domu, kde má bejt ten roh, před zádáním questu, tak tam není(třeba když hledáte nějakej lup)
To nebude chyba.

Frosty: To s těma Gythiankama se mi stalo taky, ale to bylo proto, že jsem je zabil nějak moc rychle, nejspíš.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Příspěvek od dodo »

Frosty píše:Tafif: Já taky tak. Prostě jsem měl v deníku nesplněný úkol.

A co se mi taky stalo, a to víckrát - nepřítel se stal ''nesmrtelným''
Co si pamatuju, tak se mi to stalo u trola pod chrámovou čtvrtí a pak ještě při přepadení Havarienovy lodi Gythianky. Prostě jsem jich zabil asi 5 (to už mi bylo divné, že se loď nepotápí) až nakonec zbyl jen jeden na jejich plavidle a do toho jsem řezal asi 3 minuty a nic. Stejně tak do toho trola :doh:... Takový neverending story (teda story - fight) :lol:
ten hlavny gitiank , co sa k tebe prihovori sa ani zabit neda (skusam to po kazdem ale furt sa presvedcim len o tom ze to nejde) , najskor preto ze je sucast neskorsieho questu s tim striebornim mecom , tak ci onak v underdarku ho ide zabit definitivne , co sa tika tich trolov tak raz sa mi asi stalo ze som zabil trola (teda uz lezal na zemi) , pozriem sa na neho so svojou miskou a na kurzore vidim ze trol je "MRTEV" , no a jelikoz nibrz ponevac sa este ten trol dal stale oznacit tak som do neho hodil zopar fireballov a ohnivich sipov , trol takto lezal na zemi asi jednu minutu tak si v pohode vstal a pokracoval vo svojej spinavej praci ; i ked zas na druhej strane po druhikrat uz zo zeme nevstal:)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“