BG2: Draci

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Kterého draka máte nejraději?

Jierdan Firkraag
21
27%
Thaxll'ssillyia
9
11%
Adalon
18
23%
Nizidramanii'yt
1
1%
Drak z pekla v skúške pýchy
3
4%
Saladrex
10
13%
Zelený drak zo Strážcovej tvrze
3
4%
Drakonis
3
4%
Fll'Yissetat
0
Žádná hlasování
Abazigal
11
14%
 
Celkem hlasů: 79

Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Balduran »

na stínovýho draka stačí abyste měli jen tu hůlku nebes a zaútočíte s tím 2x a dorazíte ho čímkoli takhle jsem ho dal na pohodu a nikdo ze družiny mi nezemřel to sem měl jana jansena,yoshima, anomena, jaheiru a minsca
A glory for Amn.
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Hupr »

Mam takovou taktiku na vsecky draky: Co nejvic nebo aspon 3x sniz odolnost pak mu dam slabomyslnost a pak ho jednoduse dobiju :-D . Ono to ale obcas neni 100% takze pak si musim vystacit s hrubou silou.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Bhaall »

Jj slabomyslnost je nejlepší 8-)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Tak s draky jsem nikdy žádné větší problémy neměl (daleko horší jsou podle mě lichové, když člověk nepoužívá žádný podvůdky) a můj nejoblíbenější je ten užvaněnej se kterým se nemusí ani bojovat a nejvíc nesnáším Adalon, protože je to namyšlená kráva s blbýma kecama a kdybych nehrál za dobro, tak si přímo před ní z těch vajec udělám omeletu.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od 90210 »

4elfoid zkurba - no a proc teda hrajes za dobro, kdyz jsi v realu evidentne evil.:0)
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Tak za zlo se nějak smysluplně v BG ani hrát nedá, ale mě to ani neláká, ovšem Adalon mě úplně nehorázně vytáčí... "Pohleď, jak jsem úžasná bla bla bla. Mluv se mnou s respektem, jaký mi náleží bla bla bla", když chce pomoc, má se jí dožadovat slušně.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Draci

Příspěvek od 90210 »

tak zlo prece nemusi nutne znamenat, ze se budes chovat jak vylizanej idiot a budes na vsechno utocit na potkani. neutral evil je treba takovej david rath a ten taky pred parlamentem neprepadava a nezabiji nahodny chodce.
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

:-D :-D :-D No právě a to v BG nejde, tam mužeš být zlej jen jako magor...
Jinak Rath, jako příklad neutral evile chrakteru je fakt pecka... mělo by se to aplikovat do popisku :-D :-D :-D
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

jak mám zabít drakonise

Příspěvek od Girtmen »

zdar nevíte jak zabít drakonise když se promění v draka????
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: jak mám zabít drakonise

Příspěvek od Fixer040 »

Když jsem hrál bez modu tak se mi docela vyplatilo vyvolat nějaké silnější potvory, zakouzlit spěch, sundat mu ochrany a rubat ho +5 zbraněma dokud nepad. :mrgreen: Ale můžeš zkusit staré známé triky typu Zeslab Odolnost a Prst Smrti. ;-)

Btw Rath je Neutral Evil Berseker dualnutej do klerika. :mrgreen:
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Borg »

Zajímavé je dát zeslab odolnost a kouzlo proměň jiné. Zabíjet draka co vypadá jak veverka je radost :-D. Jen by mě zajímalo kde veverka vzala dračí dech.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Field Mouse »

Thaxll'ssillyia - můj nejoblíbenější drak jakožto ten, kterého jsem v BG zabil jako úplně prvního.

Jinak malý funnynávod, jak zabít draka na nízké úrovni - zeslab odolnost, záhuba, nepříjemnosti a barevná koule :) Pokud se promění v kámen, stačí ho proměnit zpátky (např prstenem země z tvrze De Arnise) a dorazit prstenem beranidla nebo magickou střelou (alespoň jedna by měla projít).

Jináč na nízké úrovni, kdy mají ještě válečníci špatné THAC0 a draka zasáhnout jen o Vánocích, je taktika jasná - vyvolávat potvory a lákat na ně draka, zeslabit odolnost a zabít magickýma střelama, bleskama a podobnýma srandičkama. Až dojdou potvory, nalákat draka na válečníka, tomu dát lektvar rychlosti a běhat sem a tam. Čím víc mágů se takovéto low-level akce účastní, tím líp :)
A udržovat velké odstupy mezi postavami, když zbloudilý dračí dech zabije čtyři členy družiny, tak to není úplně ono :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Girtmen »

hale jak jste mi radili tak jsem dal parkrát zlom ochrřany byli fuč ale když jse pro měnil v draka myslim drakonise tak jsem mu nemohl dát ani ránu kytkou prostě ho nemůžu vůbec trefit a když dam zlom tak ochrany dou dolu ale hodim pak k tomu prst smrti tak se mi to vrátí
ЇЯMA

Re: BG2: Draci

Příspěvek od ЇЯMA »

Nejlepší je samozřejmě snížit odolnost a zkamenění nebo rozložení. Dvě kouzla a drak je v tahu :lol:
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: Draci

Příspěvek od Girtmen »

no já to ci dělat podle pravidel magie hrubá síla no jinak k tomu rozložení když dam rozložení tak se mi to vrátí a místo draka jsem rozloženej já jo jinak funguje na něj i vražda?? a jinak mam časovou past a jenom se zeptam je to dobrá věc hodí se mi to proti drakonisovi??
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“