BG1: Shank & Carbos; kniha Neznalost

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

BG1: Shank & Carbos; kniha Neznalost

Příspěvek od fuzzi »

1. (BG - jihovýchodní část) Cituji přímo z návodu: "Sanadal Gwist v prvním patře hospody v jihovýchodním cípu vás požádá, abyste našli její dva příbuzné, jejichž jména jsou Shank a Carbos."

Našel je někdo?

2. (BG - jihovýchodní část) Cituji přímo z návodu: "Tady narazíte na hospodu Blade and Stars (1), kde vás věštec G'Axer požádá o donesení drahokamu z přístavu. Ve stejné hospodě je pak Shaella, podivná kněžka podivné církve, která vás pošle přečíst si knihu Neznalost, kterou najdete v knihovně Candlekeepu. Zapamatujte si to a později, až (jestli) knihu najdete, se sem vraťte."

Našel někdo tu knihu "Neznalost"?

3. (BG - severozápadní část) Cituji přímo z návodu: "Ve východní části města je další trpaslík, který vám slíbí odměnu za nalezení těla svého mrtvého společníka."

Našel ho někdo?

4. (BG - severní část) Cituji přímo z návodu: "Na jižní straně této mapy jsou tři domky. V prostředním je Bardice, která vám výměnou za History of the Unicorn Run dá zkušenost a ochranný svitek"

Kde se dá například ta kniha najít?


5. (BG - střed) Vlezl jsem do jednoho baráku na pravém horním okraji mapy a dostal jsem quest od malé červené postavy, abych doručil nějaký talisman, který patří synovi. Syn se jmenuje Euric a měl by se flákat v nějaké hospodě, ale nemůžu ho najít. Ví někdo kde ho najdu pls?

6. Bjornin v Bereghostu se zmíní o nějakých půobrech. Co jsem se díval, tak za jejich zabití by měly být nějaké zkušenosti, reputaci a štít +1 když se k Bjorninovi vratím a po vím mu to. Baldura jsem hrál už nesčetněkrát, ale i když jsem to všechno vymlátil a vrátil se k němu, tak mi nic nedal a pořád se při rozhovoru objevoval text jak mi říká jeslti už jsem je zabil ...

Podařilo se někomu ten quest úspěšně vyřešil, aby od něj dostal odměnu?

7. Aldeth v Cloakwoodu. Jak řešíte situaci ohledně jeho a druidů? Pomůžete druidům, nebo jemu? Resp. co je podle vás správnější. Když pomůžete jemu, tak má potom prý v baldurs gate pro vás ještě nějaký quest.


8. Skoro na konci hry, když se vrátím ze Svítící tvrze, tak v jížní části BG je hned vpravo vedle budovy železného trůnu postava, která se jmenuje Kolvar. Když ji prokecnu, tak odpoví něco jakože mi nemá co říct. Neví někdo, jestli to není součást nějakého questu. Třeba jen pro zlou partu?
Naposledy upravil(a) fuzzi dne 16.10.2007 14:31, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

1) Jsou to první 2 hrdlořezové, kteří Tě napadnou v Candlekeep. Postava si to ale asi nepamatuje, nebo s nimi soucítí, takže jim to říct nemůžeš.

2) Tu knihu "Neznalost" ve hře najít nemůžeš.
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Dík. Zrovna rozehrávám BG (resp. už jsem zase skoro na konci hry a snažím se splnit vše, co dá) Jo akorát si mi nemusel měnit název topicu, pže je možné, že na něco ještě narazím, tak bych to tu rád přidal => abych nemusel zakládat nový thread. Jakože tento topic nebude jen o těchto dvou questech, ale jinak vpoho.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak ten název kdyžtak zase upravím.

Tyhle 2 dotazy patří k takové "BG1 klasice", proto jsem chtěl, aby byly označené už v názvu threadu - kdyby to snad někdy někdo hledal.

Btw hraješ s češtinou nebo anglicky? Já měl pocit, zda se v Adamově překladu ta kniha jmenovala "Nevědomost" - ale mohu se snadno mýlit, chvíli jsem BG1 nehrál.
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Hraju s češtinou a myslím, že máš pravdu. Taky už jsem někdě viděl, že název té knihy byl "Nevědomost". Každopádně ať už jde o "Neznalost" nebo "Nevědomost", ve hře se ta kniha najít určitě nedá?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Opravdu nedá.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

3) Ano, našel. Ale je to otrava - kvůli tomu blbému systému městských hradeb, kdy obvykle vyjdu ve správné části mapy až na
3. pokus :-?

4) Různě - třeba v Beregostu u tvého starého známého (pokud mě paměť nešálí). Jinak se knihy válí skoro všude (v regálech).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

sevencreature píše:3) Ano, našel. Ale je to otrava - kvůli tomu blbému systému městských hradeb, kdy obvykle vyjdu ve správné části mapy až na
3. pokus :-?

4) Různě - třeba v Beregostu u tvého starého známého (pokud mě paměť nešálí). Jinak se knihy válí skoro všude (v regálech).
ad 3. no tak ja bych to potreboval napsat presne. tohle mi fakt moc nepomuze
ad 4. v Beregostu myslis jakou postavu ?
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Re: BG1: Shank & Carbos; kniha Neznalost

Příspěvek od nuke »

fuzzi píše:4. (BG - severní část) Cituji přímo z návodu: "Na jižní straně této mapy jsou tři domky. V prostředním je Bardice, která vám výměnou za History of the Unicorn Run dá zkušenost a ochranný svitek"
Tuším sa nachádza aj v jednom z tých dvoch susedných domov. prehladaj v nich police a mal by si ju nájsť. Btw to sú tie domy priamo pred palácom, nie ?
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

fuzzi píše:
sevencreature píše:3) Ano, našel. Ale je to otrava - kvůli tomu blbému systému městských hradeb, kdy obvykle vyjdu ve správné části mapy až na
3. pokus :-?

4) Různě - třeba v Beregostu u tvého starého známého (pokud mě paměť nešálí). Jinak se knihy válí skoro všude (v regálech).
ad 3. no tak ja bych to potreboval napsat presne. tohle mi fakt moc nepomuze
ad 4. v Beregostu myslis jakou postavu ?
kniha je v Ramazinove vezi uplne nahore,a mrtvy spolecnik je u Angekhu u domku Tenyi (myslim ze staci donest nakou dyku nebo jiny predmet co u nich najdes)
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Tu knihu jsem taky našel v BG - západní část v domku, kde chce po vás otec donést tělo jeho syna a za odměnu dostanete ten zlatý štít.

Ten domek Tenyi je kde pls? Vůbec nevím. Která mapa ?
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

fuzzi píše:Ten domek Tenyi je kde pls? Vůbec nevím. Která mapa ?
Most do Baldurovej Brány - severná časť pravej strany pobrežia...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

jo tady. hmm tak ten quest v teto hre uz asi nesplnim, pze sem tu uz byl a dyku jsem nekde prodal. Ale pamatuju si, ze u nejakeho angheka na teto mape dyka byla. to jo. no nic tak pro priste

EDIT: tak nakonec jsem ji nasel jeste.) je to ono
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

5.Jihovychodni cast mesta hospoda blizko hradeb
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
Resurrection
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 2.10.2005 11:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Resurrection »

Jenom tak me napadlo ze by se ti mozna hodilo kompletni walkthrough co je na http://www.gamebanshee.com. Je to ovsem anglicky...
Secrets are power.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“