BG1: Shank & Carbos; kniha Neznalost

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Dobře žes to připoměl. anglčtina není problem.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

fuzzi píše:update o 6)
Podarilo,meli by to byt ty pulobri na mape s Drizztem ne?
Kdyztak zkus nejaky patch,treba ti pomuze.
Hrajes bez datadisku?Stejne ocekavas(nebo uz mas?) BG compilation ne?Tak zkus to po stahnuti patche tam. :-)
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Isair píše:Podarilo,meli by to byt ty pulobri na mape s Drizztem ne?
Kdyztak zkus nejaky patch,treba ti pomuze.
Hrajes bez datadisku?Stejne ocekavas(nebo uz mas?) BG compilation ne?Tak zkus to po stahnuti patche tam. :-)
BGC ješte nepřišla, protože je vyprodáno. Jinač je fakt, že teprve tuto hru hraji se všemi fixpacky co snad do bg existují (nejnovějsi patche jsem instlaoval vždycky, takže tam problém asi nebude), ... uvidím a dám vědět. Jo a hraju s datadiskem.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

6. Ano, myslím, že si vzpomínám - někdy se mi rozutekli a jejich hledání pak byla dost komendie. Dokonce jsem je i stopoval pomocí editoru savů, kam se vlastně poděli. Myslím, že jsou 4.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Tak jsem si to jenom tak narychlo proletěl a je to tak. Prý jich tam má být 5. Já jsem tam měl 4. Každopádně po jejich zabití když jsem se vratíl, odměnu jsem dostal. Možná to bylo fakt tím, že v předchozích hrách se mi rozutekli např. tím, že jim selhala morálka a já si toho nevšiml. Ale i tak dík.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

K 6)
Mne stačilo vybiť půlobrov na mape kde máte zachrániť kravu pred xvartami. Je to napravo od Beregostu a je to v ľavej hornej polovici v skalách. Vždy tam je jeden "boss" a asi traja "obyčajní" půlobri.
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Valgard píše:K 6)
Mne stačilo vybiť půlobrov na mape kde máte zachrániť kravu pred xvartami. Je to napravo od Beregostu a je to v ľavej hornej polovici v skalách. Vždy tam je jeden "boss" a asi traja "obyčajní" půlobri.
je mozne ze to plati na vice mistech ten quest.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

fuzzi píše:update o 7)
Spis je vyhodnejsi asi pomoci jemu,ten quest je celkem zajimavy i kdyz xp je uz stejne vetsinou dost,ale kazdy quest je dobry(aspon pro zabavu).
Zase kdyz ho zabijes, tak na tebe pujde v BGcity jeho bratr(?) , a ten ma zase u sebe take nake predmety.
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Isair píše:
fuzzi píše:update o 7)
Spis je vyhodnejsi asi pomoci jemu,ten quest je celkem zajimavy i kdyz xp je uz stejne vetsinou dost,ale kazdy quest je dobry(aspon pro zabavu).
Zase kdyz ho zabijes, tak na tebe pujde v BGcity jeho bratr(?) , a ten ma zase u sebe take nake predmety.
tak nakonec pomuzu asi jemu.) zatim vzdycky co jsme bg hral, tak jsem pomohl druidum. Ten jeho bratr v bg ma u sebe jen tu kus, ktera je sice dost dobra, ale luk vyjde lepe. Ten quest vubec neznam (sem si rikal, k cemu ten kupecky svaz je:)), takze i proto tentokrat zkusim pomoct tomu aldethovi.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Příspěvek od Edvin »

Heh, kdyz uz se bavite o Shankovi a Carbosovi, vsimnete si ze se v BG 2 bijou na moste :-)

Jsem si to uvedomil teprve az ted ze jsou to oni.

Jejich matce muzes v klidu rict ze jsou zivi a zdraví v Athkatle :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

update o 8)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ehm, jednodušší je psát otázku přímo, ne odkazovat na nějaký post kdovíkde (třeba i na začátku).

Odpověď - není žádný Kolvar :lol: A jinak, ta postava žádný quest nezadává.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: BG1: Shank & Carbos; kniha Neznalost

Příspěvek od Fixer040 »

Shank a Carbos jsou aji dva chlapci co se v BG II na moste pusti do duelu o svoji milovanou :mrgreen:
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Re: BG1: Shank & Carbos; kniha Neznalost

Příspěvek od Zakis »

fuzzi píše:1. (BG - jihovýchodní část) Cituji přímo z návodu: "Sanadal Gwist v prvním patře hospody v jihovýchodním cípu vás požádá, abyste našli její dva příbuzné, jejichž jména jsou Shank a Carbos."

Našel je někdo?

2. (BG - jihovýchodní část) Cituji přímo z návodu: "Tady narazíte na hospodu Blade and Stars (1), kde vás věštec G'Axer požádá o donesení drahokamu z přístavu. Ve stejné hospodě je pak Shaella, podivná kněžka podivné církve, která vás pošle přečíst si knihu Neznalost, kterou najdete v knihovně Candlekeepu. Zapamatujte si to a později, až (jestli) knihu najdete, se sem vraťte."

Našel někdo tu knihu "Neznalost"?

3. (BG - severozápadní část) Cituji přímo z návodu: "Ve východní části města je další trpaslík, který vám slíbí odměnu za nalezení těla svého mrtvého společníka."

Našel ho někdo?

4. (BG - severní část) Cituji přímo z návodu: "Na jižní straně této mapy jsou tři domky. V prostředním je Bardice, která vám výměnou za History of the Unicorn Run dá zkušenost a ochranný svitek"

Kde se dá například ta kniha najít?


5. (BG - střed) Vlezl jsem do jednoho baráku na pravém horním okraji mapy a dostal jsem quest od malé červené postavy, abych doručil nějaký talisman, který patří synovi. Syn se jmenuje Euric a měl by se flákat v nějaké hospodě, ale nemůžu ho najít. Ví někdo kde ho najdu pls?

6. Bjornin v Bereghostu se zmíní o nějakých půobrech. Co jsem se díval, tak za jejich zabití by měly být nějaké zkušenosti, reputaci a štít +1 když se k Bjorninovi vratím a po vím mu to. Baldura jsem hrál už nesčetněkrát, ale i když jsem to všechno vymlátil a vrátil se k němu, tak mi nic nedal a pořád se při rozhovoru objevoval text jak mi říká jeslti už jsem je zabil ...

Podařilo se někomu ten quest úspěšně vyřešil, aby od něj dostal odměnu?

7. Aldeth v Cloakwoodu. Jak řešíte situaci ohledně jeho a druidů? Pomůžete druidům, nebo jemu? Resp. co je podle vás správnější. Když pomůžete jemu, tak má potom prý v baldurs gate pro vás ještě nějaký quest.


8. Skoro na konci hry, když se vrátím ze Svítící tvrze, tak v jížní části BG je hned vpravo vedle budovy železného trůnu postava, která se jmenuje Kolvar. Když ji prokecnu, tak odpoví něco jakože mi nemá co říct. Neví někdo, jestli to není součást nějakého questu. Třeba jen pro zlou partu?
Zdali tě to ještě zajímá tak mám pár odpovědí:
1) Shank a Carbos, jak už bylo řečeno na tebe útočili na začátku hry v Candelkeepu (cely mnichů a noclehárna), jinak se fakt cepují na mostě v Athkathle...

2) nenašel jsem ji, ani jsem po ní nějak extra nepátral, myslím že v BG 1 je víc takových rozhovorů, který tě na něco odkazují, ale řešení asi nikde no...

3) jak bylo řečeno, musíš mu donést Nestorovu dýku nalézající se nad domem kněžky Tenyi na mostě před Baldurovou Bránou...

4) kniha se dá najít nebo koupit na více místech... Myslím že by s tím neměl být problém, protože jsem ji viděl v pár obchodech přímo v Baldurově Bráně...

5) jo tak tohle jsem taky nějak nevyřešil, možná to bylo i tím, že jsem to řešil ve verzi bez patchů a fixpacků, ale jistej si nejsem...

6) měl jsem stejnej zásek, když jsem hrál bez patchů a fixpacku, ale teď s tím problém nemám...

7) v podstatě jak kdy a jak za koho hraju, když pomůžeš Aldethovi, tak pak od něj dostaneš úkol v Kupeckým svazu v BG... Když pomůžeš Senyiad, dostaneš myslím 2000exp. a snad nějakej prsten a pak na tebe zaútočí v BG v prostřední části jeho brácha, kterej má tuším těžkou kuši přesnosti...

8) no taky jsem si něco takovýho říkal, ale myslím, že je to tam plonková postava, abys měl o čem přemýšlet... :-D
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“