Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

NightKiller
Sigilan
Příspěvky: 20
Registrován: 30.8.2007 23:29

Příspěvek od NightKiller »

Inu co tady koukam,tak se bavi jak zabijet monstra..ja nevim proc,vsechny monstra jdou zabit bez obtizi kdyz to clovek umi a je s tim sranda:)
Jinak vzdy hraju za wara..ale goriano sem si trochu bugnul samozrejme,v multiplayeru sem si zduplikoval hlavniho hrdinu na max kolik jich jde,(6?uz nevim je to dlouho)potom vsechny golem goriona,dvakrat vsichni bouchli a uz se valel:)
A drizzta sem s wariorem zabil na ferovku.
I bg 2 jde dohrat na solo s magem a jeste je to kopa srandy:)
Akorat me vadi ze sem nezjistil tu truhlu v vevodskem palaci.. tady sem se ptal ale mizive odpovedi co maji malocodocineni s realitou,asi to nikdy nezjistim :-P
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Předchozí thread už příliš nabobtnal (a moderátorům se 128 linkou se s ním špatně pracuje :-)), pročež zde zakládám pokračování.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

taktika "Hrr na ně a Bůh suď"

Příspěvek od dodo »

predmet: taktika "Hrr na ně a Bůh suď"

tak ja by som sa vas chcel spitat , kolky z vas pouzivate tuto taktiku, obzvlast som zvedavy na nazor tych "skusenejsich" ktory uz vedia co ich za timi "zamknutimi dverami" caka.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Užíval jsem ji zejména ze začátku na nižších obtížnostech. Později, když jsem obtížnost zvyšoval byla potřeba alespoň základních ochranných a boostovacích kouzel, což byla má příprava před bojem. V současné době taktiku ,Hrrr na ně!" využívám jen s bundozerákama ve předu (co taky jiného s ními, že?).

Můj otec však touto taktikou dokázal projet celou hru na obtížnsot podle pravidel - Měl jednoho mága čistě kvůli určování předmětů, když ale jeho zloděj dokázal identifikovat spoustu věcí, dal mágovi vale. Zůstal mu jen kněz s léčivými kouzly, které ale používal čistě po boji. V jeho hře ta taktika vypadala tak účině...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

No tak ono sa to dá len do určitej úrovne. Kamoš hral BG 1 tak, že mal asi 5 strelcov a 1 mága (žiadneho klerika) a všetko ustrieľal. Došiel ale do neskorších fázi hry a začal mať problémy. No a potom začal podvádzať :). Sarevoka zabil len tak, že postavil pred strelca ukrytú postavu a ustrieľal ho. Vlkodlakov v lodi dal myslím tak isto a Durlagovu vežu nebol asi vobec. Tak isto hral aj IWD. Nejak to prechádzal s piatimi lukostrelcami a myslím že jedným mágom. U posledného bossa mu ostal akurát jeden trpaslík s asi 5 životmi. Všetci ostatní členovia družiny mŕtvi. Síce to dohral, ale ...

Ja keď som prvykrát hral BG, tak tiež som išiel podobne. Zastavila má tá partička 4 ženských po výleze z dolov v Naschkelu. Tam hrr taktika nejako nefungovala a postavy boli mŕtvé skor ako k nim dobehli. Asi by sa to dalo urobiť po x loadoch a dobrých hodoch, ale vtedy ma to dorazilo a začal som hrať odznova :). Pri ďalších hraniach stačilo hodiť s mágom/klerikom vhodné kúzlo a bola to pohoda. Neviem si teda predstaviť hrať s takouto taktikou BG 2 a dohrať. Jedine že by som mal v báglu fakt veľkú zásobu zvitkou s ochranou pred mágiou a kopu super liečivých lektvarov. Ale aj tak asi nie.
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frco »

BGII tak dohrat imo nejde. Musel by si veeela loadovat. BTW tych lukostrelcov pouzivam aj ja, vzdy mam len jedneho tanka trpaslika vpredu a vsetky ostatne postavy strielaju/hadzu/kuzlia celoplosne kuzla - to sa mi najepsie osvecilo vsade.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

NightKiller píše:Akorat me vadi ze sem nezjistil tu truhlu v vevodskem palaci.. tady sem se ptal ale mizive odpovedi co maji malocodocineni s realitou,asi to nikdy nezjistim :-P
truhla ve vevodskem palaci jde uplne normalne a bez problemu otevrit. asi jako ostatni truhly ve hre...
Isildilwen
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 2.1.2008 13:52

ToB:štěpný sliz

Příspěvek od Isildilwen »

ahoj jsem ve amerthkanu a plnim ukol pro marlowa vsiml jsem si 4 stolu po zabiti lichu ale kdyz jsem zmacl jeden tak vyletel stepny sliz a a kdyz jsem zabil 1.davku tak se furt rozmnozovaly jak je zabit???s zadnou postavou nejsem ve WK pokud nekdo je tam mi prosim poradte
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Re: ToB:štěpný sliz

Příspěvek od smajdalf »

jak zabít už si přesně nepamatuju ale po celou hru jsem myslim nachazel knižky kde se o nich psalo a i o zpusobu jak je zabít ... mno možná oheň? už si vážně nevzpomínam
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od sevencreature »

Oheň - Fire Arrow, Fireball, etc.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
A.r.t.e.m.i.s
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 23.1.2008 7:35

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od A.r.t.e.m.i.s »

Osobně jako taktiku sem používal Minsca jako "tanka" co naváže moby, dva klerici posilovali, příp heal (Aeria i kouzlila) k tomu dva mágy/lučišníky a zloděj jenom hledal pasti.
Na nemrtvý doporučuju hodně levnou sekerku, Azurové ostří se myslim menuje, prodává se v Měděný čelence, nemrtvý má tak na 50-60% na první ránu - z osobní zkušenosti a dá se i házet.
tengu
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 13.2.2008 17:19

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od tengu »

já posílal dopředu svého monka (nemyslím toho blba ze stejnojmeného seriálu ;-) ) s minscem (příp panem corthalou) a ti se o protivníky už postarali...jo a radil jim Lilancor, nejlepší meč co jde najít :-D

"You know, my last owner always said I was 'sharp' and 'edgy'. He was such an ass."
martin
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 26.9.2008 8:07

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od martin »

Pokud člověk hraje vanilla game (bez modů), tak se to dá relativně lehce uhrát i s tou taktikou hrr na ně. S modama už to tak moc nejde a člověk se má často co ohánět (obzvlášť když vleze do města Sahuaginů na 10.-11. úrovni a taktika zabíjet je po jednom díky vylepšeným skriptům nepřichází do úvahy).
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od dodo »

njn , ale na tej taktike "hrrr na ne a buh sud" sa my strasne pacilo prave to ze ked som sa vydal napr. na Firekraga uplne bez pripravy , tak som mal pocas celeho samotneho boja spustu zvratov; napr. prave ked som si myslel ze nemam sancu sa magom podarilo prerazit kuzlom drakovu magicku odolnost a oslabit ho alebo moji bojovnici skorovali kriticky hod, či uplne naopak ked my "teměr mrtvy" drak spali na uhol polovicu družiny.
Skratka prave ten princip "použi v boji to čo maš prave teraz pri sebe a použi to čo najefektivnejšie" my tu najviac učaroval.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
crovax en-vec
Sigilan
Příspěvky: 396
Registrován: 28.9.2005 16:14
Bydliště: "Kráter"

Re: Taktika a souboje v BG (vol. 2)

Příspěvek od crovax en-vec »

Čaute lidičky! Mám takový skromný dotaz :twisted: Hraju multi jako single s F/T/M, F/C a Sorckou. Nainstaloval jsem Tactics a pár komponent z Improved Battles. Obtížnost jsem nastavil na insane, všechny potvory mají max HP a hraju to už asi tři týdny... Docela sranda :evil: Sám se divím, že jsem na položku dificulty ani nesáhl. Jediné čím jsem si ulehčil hru je to, že jsem si do Irenikova žaláře nahodil přes SK Ring of Regeneration a svitek s kamenou kůži. Potom následovalo zlehčení v podobě nošení mag. prstenů s mag. zbrojí a víc bodů do zbraní u multi (povolil jsem si max. tři). Původně jsem chtěl dohrát BG1 (knížky a po odstranění EXP cap i více zkušeností), ale Tutu mi po prvním dni hraní začalo padat nehoráznou rychlostí (tak 3x do 10min.) Tak jsem to vzdal, protože zdouhavou instalaci Tutu se mi nechtělo podstupovat znovu. Tááákže jsem si zkušenosti upravil na 200 000 (předpokládám, že by to bylo i víc) a vlastnosti podle knížek. Hraju, hraju Tactics na insane a až na první dungeon celkem pohoda. Začal jsem si říkat, zda-li hra s méně postavami nejni lehčí než s plnou partou. V Underdarku jsem měl už 4mil EXP. Tak si říkám, že bych měl spěchat k Irenikovi a vypustil jsem plno questů (Firkraag, Underdark jsem jen tak proběhl atd.) Dorazím k Irenikovi s 4,8mil EXP a KUA!!!!!!!!!!!!!!!!

Takže dotaz: Nemáte nějakou Taktiku jak na Šíleného taktického Irenika? Už jsem u něho tak 6hodin čistého času...

Počítal jsem s drakem, mečem, beholderem, i wraithem, ale u čeho jsem se přepočítal je ten lich + plno summonů. Občas se mihne nějaký mordekain, jsou tam 2-3 další beholdeři, lich kouzlí pit fienda (a ten před smrtí dalšího) + kupa stínů...

Ono je to po těch 6 hodinách celkem v pohodě až na liche a Irenika. Poradí mi někdo jak na ně? Já jsem za celé hraní Tactics nějak pořád nepochopil odstanění ochran z mága. První kouzlím True Sight (na neviditelnost) potom Ruby Raye a pak Breach, myslím, že tak by to mělo být, ni? Jenže Ti dva zmetci nic! Nestíhám to odkouzlit!

Včera se mi sice podařilo jednou to první kolo přestát, ale pak jsem, blbec :wall: , v druhém kole nasral plošným kouzlem Planetara ještě před vyzvednutím vybavení a ten mě poslal do kytek :evil: :evil: :evil:

Nejni tu někde ještě Velehal? Ten to myslím dohrál na insane...
Život je hra, která se nedá vyhrát. Na konci téhle mise stejně všichni zařvem...

Vyassaultujem a všechny rozzassaultujem!!! je kompletně napsané!
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“