Cep věků a kladivo blesků ....

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Cep věků a kladivo blesků ....

Příspěvek od Field Mouse »

Miros píše:Tohle sem nikdy nepochopil. Má snad Tazok něco společného s ilithidy? Přece by nějaký hloupy šef banditů černého drapu, neměl tak důležitý klíč...
Logicky bych ho schoval Skrytému...
Tazok rozhodně není tak hloupý šéf černých drápů, jak se zdá - jakožto jejich velitel dokázal efektivně paralyzovat celé mečové pobřeží, což je řídící úkol celkem náročný. Navíc se dokázal obstojně krýt a svalovat vinu na druhé a zvládal spolupracovat i se zlými spojenci, což je mnohem náročnější, než třeba spolupracovat s paladinem, který je bezelstný jak malé děcko. Ačkoli Tazok nebyl úplně top vůdcem celé akce, byl v kontaktu s vrcholovým vedením a rozsah jeho moci a schopností byl velký.
No a k tomu je Tazok docela bijec, v souboji jeden na jednoho na něj válečník charname dlouho nemá, pokud nezneužívá bugů hry.

K samotnému obdržení klíče Tazokem:
- zmínil se, že jej přivolal Firkraag, je tedy pravděpodobné, že klíč má od něj, že mu byl svěřen. Firkaag by asi nestrpěl, kdyby si Tazok jako jeho podřízený vedl autonomní politiku v takové záležitosti, jako pomáhání Illithidům k ovládnutí světa.
- Firkraag bude pravděpodobně s Illithidy nějak spojen, což se od bytosti jeho charakteru a síly nezdá až tak nepravděpodobné. Tazok pak může například chodit jako Firkraagův zástupce k Illithidům na oficiální společenské večeře, plesy a tak, takže má ten klíč on, nebo mu byl prostě svěřen k opatrování
- druhá varianta je ta, že ten klíč Firkraag či Tazok prostě získal - v Illithidí chodbě je plno mrtvol, které před smrtí takovýto klíč taky někde musely sehnat - není to tedy nemožné. Třeba jednou v lese potkal Tazok Illithida a porazil ho v piškvorkách, za což onen klíč obrdžel, nebo mu ho Illithidi podstrčili, aby získali nové maso do spižírny..
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Příspěvek od Miros »

Field Mouse: Dík za vyčerpávající a podrobnou odpověd :-) Já právě myslel vždicky, že Firkraag si najal Tazoka, aby mě zabil nebo si mě vyzkoušel, protože ho určitě bavilo, že sem se potkal ze starými známími, protože mě určitě čekal. Nikdy mě nenapadlo, že by mohl pracovat i jinak. Určitě máš pravdu v jedničce byl zabiják, ale všichni se soustředí pouze na saveroka a taky mě nikdy napadlo, že by uprch. A donutil si mě přemýšlet, že vlastně tak hloupej být nemohl, když se dostal tak daleko. Jeho smůla-neměl si začínat s bhalovým potomkem :D

[zbytečná a dlouhá citace smazána //- yenn]
Neither
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 9.1.2010 22:23

KB

Příspěvek od Neither »

Když jsem dělal quest pro Nalii (tvrz De'arnise), tak sem narazil na 3hlavy cepu věků a myslel jsem že se daj složit až v přístavní čtvrti u toho chlápka, jenže ono se to má musí v tom panství v magické peci. Bohužel to jsem nevěděl a teď mam v inventáři ty 3hlavy cepu a nemůžu s nima nic dělat, protože se nemůžu dostat do hradu tajdnou chodbou, ani přes most.. Nevíte co s tim? se postupem času po tom padacim mostě bude dát projít nebo.. ? (savy jsem přemazal :wall: )
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Neither: Podle starších příspěvků v tomto tématu už jej teď sestavit nelze.
Neither
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 9.1.2010 22:23

Re: Cep věků a kladivo blesků ....

Příspěvek od Neither »

Díky jsem si toho nevšiml :)
Scotty203
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 23.12.2018 11:36

Re: Kde sehnat Baldur's Gate?

Příspěvek od Scotty203 »

zdravim!

cert aby se vyznal, ve vsech prispevcich... ale rad bych se zeptal, jak se daji otevrit dvere do tajne chodby kde je Crom Faeyr?? Diky!
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Scotty203: Klíčem, který má u sebe Tazok ve Windspear Hills.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“