Vampires

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

maareek
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2008 12:35

Vampires

Příspěvek od maareek »

Čau potřeboval bych poradit jak na vampíry. Baldurs Gate 2 hraju po několikáte ale na vampírech se vždycky zaseknu. Chtěl bych poprosit jestli by mi někdo nemohl napsat jakýma kouzlama se bránit a naopak jaké jsou proti nim učinné. Několik jich mám sepsaných. Mám třeba amulaet který mě chrání proti vysátí takže bych ho dal nejsilnější postavě a nechal upíry ať útočej na ní. Ale hlavně bych potřeboval ten seznam kouzel obranná a útočná. Omlouvám jestli už to někde je. Díky za pomoc..
Uživatelský avatar
Shpiko
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 29.6.2006 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampires

Příspěvek od Shpiko »

na obranu su este fajn zmatene prikazy, proti ovladnutiu.. ochrana proti negativnej sfere je na vysatie ale nevydrzi dlho.. ale tak staci mat amulet moci na postave s kamennou kozou a ta to chvilu vydrzi

a inak na nich zvyknem kuzlit spomalenie a glitterdust neviem ako sa to vola v cz.. prach skritku alebo tak..
maareek
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2008 12:35

Re: Vampires

Příspěvek od maareek »

Ok tak supr díky to skusim no :), ještě jsem slyšel nebo jsem se dočetl, že je dobrý si vyčarovat nějaké příšery nebo zvířata a prý ne ně automaticky rovnou budou útočit. Co třeba takový elementál ten by mohl taky pomoct ?? Jinak kdyby k tomu ještě někdo měl něco tak budu rád :)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Mně osobně se osvědčilo vyvolání nemrtvých (kněžské kouzlo) co nejblíže k upírům tak, aby ještě neútočili (na tvojí skupinku, na kostlivce klidně). Potom jsem tam v závislosti na obtížnosti poslal zapletení, zastav nemrtvého atd. Nakonec jsem doběhl do bijícího se hloučku se svým naboostovaným knězem a střídavě útočil a používal odvracení.

EDIT: A ještě pokud jsou upíři místnosti s úzkým vchodem, vyvolej tam něco živého (zvířata např.) a pošli je do vchodu, vampíři použijí ovládnutí a zatarasí si přístup k tobě. Kouzly nebo zbraněmi na dálku je pošli tam, odkud přišli (do hrobu ;-) ).
Naposledy upravil(a) Carlos dne 4.6.2009 13:13, celkem upraveno 1 x.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
maareek
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2008 12:35

Re: Vampires

Příspěvek od maareek »

Taky dobrý, hlavně jestli ty kouzla mám jsem teprv u Bodhi tak uvidim ale každopádně díky moc... :)
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampires

Příspěvek od Mecker »

Zajímavé, že nikdo nenapsal Falešné svítání, Sluneční paprsek či případně Hvězda dne. Dobré je i Odrážení nemrtvých. Většina upírů má částečnou imunitu na chlad a elektřinu.
Shpiko: Prach skřítků na upíry? Pokud vím, tak je to kouzlo podobné "Neviditelnosti poloměr 3m", jen s vylepšením sesílaní obraných kouzel bez zrušení neviditelsnoti. Řekl bych, že toto není přímé kouzlo pro boj s upíry či nemrtvými.
Uživatelský avatar
Shpiko
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 29.6.2006 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampires

Příspěvek od Shpiko »

lvl3 alebo lvl2 mage spell ktory im hodi blind a -4armor tusim + slow im zrazi thac0 aj armor krasne.. este ked predtym hodite neprijemnosti tak to ma kazdy

podla mna je to fajn riesenie pre lowlvl
maareek
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2008 12:35

Re: Vampires

Příspěvek od maareek »

Tak moc díky nečekal jsem tolik rad :) takže to určitě vše vyzkouším. Každopádně než se vrhnu na bodhino doupě tak si ještě splním nějaké vedlejší úkoly abych měl víc zkušeností ještě jednou všem díky.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampires

Příspěvek od Mecker »

Shpiko píše:lvl3 alebo lvl2 mage spell ktory im hodi blind a -4armor tusim + slow im zrazi thac0 aj armor krasne.. este ked predtym hodite neprijemnosti tak to ma kazdy

podla mna je to fajn riesenie pre lowlvl
Aha, máš tedy na mysli "Třpytivý prach" kouzlo mága 2. úrovně. Tak to je pak jiná. Ale slow to nedává!
Uživatelský avatar
Shpiko
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 29.6.2006 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampires

Příspěvek od Shpiko »

spravne nedava, to bol dodatok k tomu kombu na upirov slow + glitterdust
2 rozne kuzla
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Vampires

Příspěvek od dodo »

alebo skvela vec je proti nim "zurivost" a tym myslim zurivost vseobecne a teda Korganovu, Minscovu alebo barbarovu zurivost, pocas jej trvania si imunny na strach, vysatie, a zmamenie + dostanes bojove bonusy ktore ti pomozu rozmlatit tu chatru
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

dodo: Ale zuřivost trvá hodně krátce a upíři se většinou vyskytují ve skupinkách (Větrné vršky aj.), to je asi nestihne pobít včas.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Vampires

Příspěvek od dodo »

sam ich nestihne zmlatit , ale s podporou druziny ktora vyuziva rady spomenute v tomto treade, sa to istotne podari 8-)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Když už jsme u toho, funguje na upíry vyšší nekromancie? Symbol Smrt, Strašlivé Vadnutí apod.?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Vampires

Příspěvek od dodo »

symblo smrt a symbol strach asi nie , ale symbol stun by mal na nich fungovat, mno a straslive vadnuti je "da best" kuzlo ako ich zlikvidovat, ale predpokladam ze vela ludi tu nespomina vysokourovnove schopnosti/kuzla preto lebo mas este skupinu na nizkej urovni, ale tak ked sme uz pri tom tak by som mohol povedat ze napr. klerik na 20 urovni (mozno staci aj menej) dokaze uplne odvratit aj tych najmocnejsich nemrtvych (vratane licha), tj. dobry klerik ich okamzite znici a zly klerik ich okamzite ovladne.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“