Síla charname aneb powergaming

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Mecker: Ještě je tu ta možnost, že opakovaně dohrál BG: Trilogy, ale to by bylo přímo šílené. S jednou postavou a několikrát dokola!

Irma: Člověk by si řekl, že to je práce na několik měsíců - kdy má čas žít?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od ЇЯMA »

Je to práce na dva dny. Dohrál jsem dvakrát SoA kvůli prstenům, dvakrát ToB kvuli sekerám. Magická odolnost, vy amatéři, se dohání na stroji luma šíleného, stejně jako staty. Čili tu jsem procházel několikrát. A zlodějku kombinuju s povoláním bojovníka, takže dvě sekery jsou reálné (proto si musím upravovat vzhled přes SK, při dvojpovolání má postava vzhled bez kapuce, to se mi nelíbí). Takže se tu chlubím s kompletně nenacheatovanou postavou, čili mi můžeš vlézt na záda i s celou tvou chatrnou znalostí BG. Tvá snaha někomu vnutit myšlenku že cheatuji, když se snažím legálními prostředky dosáhnout absolutní postavy je ubíjející, nudíš mě.

Carlos: Na dva dny. Žiju celý zbytek života.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Za dva dny jsi dohrál SoA i ToB??? Blázne...

To s tím dvojpovoláním jsi ale měl napsat, je to celkem podstatná informace ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Mecker »

Nemusíš mě hned urážet, ja tebe neurazil. Urazil ses sám svým arogantním chováním.
Magická odolnost ze stroje Luma šíleného ale časem zmizí (jak dlouho trvá přesně nevím), ale zmizí. Stroj luma šíleného je pěkně předimensovaná nechutná věc, která tam je přidána pro ty, kteří ToB nezvládají. A příjde ti normání si na začátku hry vždy nechat předměty, o které by tě měl připravit Irenicus? Pokud vím, je to považováno jako podvod.

Edit: Zapoměl jsem se zepat, zdali máš nejaký mód?
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

ЇЯMA: Podobné výlevy si pro příště odpustíš, ano?

///

Osobně mi přijde ubožejší procházet hru několikrát pro zdání „legálnosti“ ultrasilné postavy (kde se vzali dva Kangaxxové? atd.) než si takovou postavu jednoduše nacheatovat. Ale každému, co jeho jest.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
ЇЯMA

Re:

Příspěvek od ЇЯMA »

A ty mi prosím ted jestě řekni kde máž nějaké výlevy? Že na to má někdop potřebu reagovat, protože se cítí ublíženě když jsem mu neuznal jeho logiku je jeho věc.

edit: běž třeba doprdele. Je mi ukradený co si myslíš o způsobu vyjadřování, tím mín o síle slova. Že si radši hru nacheatuješ je tvoje věc. Zajímalo by mě jak by jsi třeba hrál diabla. Měl bys nacheatovanou postavu vid? Amatére.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Síla charname aneb powergaming

Příspěvek od Mecker »

ЇЯMA má částěčně pravdu, když se mu to nelíbí, ať mě vynadá, já mu to neberu, ale mylsím, že mě zbytečně křivdíš. To žes ji nacheatoval bylo z mého pohledu nejlogičtější a taktéž i jednoduší.
Já hru necheatuju pokud něco nezkoumám.
Tu poznámku ohledně Diabla asi celou nechápu.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Síla charname aneb powergaming

Příspěvek od Jab »

Buďte tak hodní a vyjadřujte se nadále k tématu. :hand: S ЇЯMou si to nějak vyřídíme.
ЇЯMA

Re: Síla charname aneb powergaming

Příspěvek od ЇЯMA »

Mecker píše:Tu poznámku ohledně Diabla asi celou nechápu.
U tebe se patrně není čemu divit. Když někdo napíše že dohrávat hru několikrát je ubohé, radši si nacheatují postavu, jak potom hráli diabla který je postavný na nekolikanásobném otáčení?

Jo, jasný, vyřidte si to se mnou, je mi to popravdě celkem ukradený.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

ЇЯMA: Máš ve zdejší poště vzkaz.

Btw: Neměl jsem na mysli hry obecně, nýbrž jen BG v jednom konkrétním případě.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Síla charname aneb powergaming

Příspěvek od PostTrauma »

Když člověk vezme všechny dosažitelné bonusy z obou dílů BG (knihy, peklo, stroj Luma), tak Charname získá docela solidní zvýhodnění oproti ostatním postavám. Na druhou stranu tyto bonusy může získat kterákoli postava, takže nejde o sílu Bhaalovy esence. Stejně tak získaná kouzla v BGI jsou na tehdejší poměry docela silná, jenže v BGII už po nich ani pes neštěkne. Zabiják je sice silný, ale ztráta reputace znamená, že dobrá družina by ho neměla použít.

V zásadě souhlasím s Carlosem, že BGII bylo víc o předvedení síly světa FR. Na stejném úseku, na jakém se v BGI hrdina dostal na level 8, má v BGII maximum XP. A vzhledem k tomu jsou podle mě projevy Bhaalovy esence nevyvážené.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Síla charname aneb powergaming

Příspěvek od Field Mouse »

Ono vůbec charname se svými společníky dosáhne za půl roku síly, na kterou musel Elminster studovat miliardu let :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Síla charname aneb powergaming

Příspěvek od PostTrauma »

Těžko říct, jestli dosáhnou síly Elminstera; k otevřené konfrontaci hra nedává prostor : ) Ale minimálně dosáhnou větší síly než Dizzt : ) Ale to je jenom druhým dílem, kde ty levely lítaj nahoru jak divý.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Síla charname aneb powergaming

Příspěvek od Jab »

PostTrauma píše:Těžko říct, jestli dosáhnou síly Elminstera; k otevřené konfrontaci hra nedává prostor : )
Dal se zabít, když s tebou přišel pokecat po vyčištění Abazigalova doupěte. Ale už si moc nepamatuji, nakolik se vůbec bránil. Jen jsem o tom někde slyšel, tak jsem si to i jednou vyzkoušel. Standartně tak samozřejmě nečiním. :-P
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: Síla charname aneb powergaming

Příspěvek od Miros »

Elminster má ještě nějakou prestižní povolání armage. Nevíte někdo co to dává za bonusy a jak by se teoreticky dal získat? Dočetl jsem se jenom, že maximum je 5 levelů a že to posiluje kouzla.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“