Co se vyrovná BG?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od Chmur »

Díky za odpovědi. Fallout znám. Není to špatná hra, naopak, nicméně mi více sedí prostředí fantasy než postapokalyptického světa. IWD 2 mi přišla na první pohled lepší než jednička, ale chybí mi čeština. Bohužel nevládnu angličtinou tak dobře, abych s ní dosáhl stejného zážitku jako v rodném jazyce. A čeština se nedá stáhnout. Četl jsem na toto téma diskuzi, kde se většina lidí shodla na tom, že je to správné a člověk si má koupit originálku s překladem. Já si koupil celý set, kde žádný překlad není. Musel bych tedy zřejmě kupovat samostatně dvojku a do toho bych šel jen u bombastické hry. Obávám se však, že IWD2 do této kategorie nepatří.
BGI, BGII i vydané datadisky považuji za unikátní. Příběh mi na rozdíl od většiny her nepřipadá jednoduchý. Nebo jinak, možná že hlavní linie je jednoduchá, ale je tam spousta tajemna, zajimavých questů, vztahů mezi postavami v družině a zajímavých soubojů. Navíc tam člověk může skládát různé magické zbraně, prožívat romance atd. Je to podle mně nejpropracovanější hra, co jsem měl možnost hrát. Grafika BGII je o dost lepší než v jedničce, a pro potěšení mého oka dostačující.
Diablo jako milovní klasiky znám. Dobré pro chvíle oddechu, skvělá atmosféra. Sacred jsem taktéž dohral. Modernější diablo, i když podle mně jeho kvali nedosahuje.
Mám rád hry s dobrou atmosférou, více hrdiny v partě, fantasy prostředím a dějem, kde se nejen zabíjí.....
Jinak se kouknu na vámi doporučené hry, co neznám....
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

IWD2 se dá v češtině sehnat v TESCu i třeba za stovku, když se dobře díváš, navíc rovněž vyjde u SCORE (199,-). A jsi-li warezák, tak na ulozto.cz bude a podle mě jen v češtině.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od Chmur »

Ještě jsem chtěl podtknout, že hraju jen RPG s izometrickým pohledem. Jsem náročný...vím:-), ale mám málo času na hraní a tak si to chci užít podle svého gusta. Z vámi doporučovaných her mě na netu zaujmul Planescape Torment. Co jsem se díval, tak by to měla být hra v izometrickém pohledu.
Nicméně...Kde se dá koupit? Díval jsem se na Xzone a tam ji nemaj. Znáte ještě nějaké lepší internetové obchody s hrami?
PS: Co je warezák?
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Chmur: Planescape: Torment je dlouhodobě nedostatkové zboží. Ale chystá se reedice. O jiné možnosti nevím.

"Warezák" je v tomto případě uživatel nezákonně pořízených počítačových programů.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od Zero »

Chmur píše:Je to podle mně nejpropracovanější hra, co jsem měl možnost hrát.
V tom případě ti garantuji, že Planescape Torment je o hodně propracovanější.
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od HiHi789 »

Co třeba Dragon Age, které má příští týden vyjít?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

N,o vzhledem k tomu, že jej ještě nikdo z tohoto fóra nehrál, a tudíž nelze posoudit jeho kvality, je to dost rána naslepo. Navíc psal, že preferuje isometrická RPG.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od HiHi789 »

Kamera má možnost nastavení isometrického pohledu. Jinak je to jen návrh na slušné rpg, které by ho mohlo bavit, když preferuje práci s družinou než osamoceným bijcem.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od PostTrauma »

Planescape: Torment. Otázkou ale je, co ve vyrovná PS:T? : ) Snad už jedině hraní naživo.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od Zero »

Pravda, Tormentu se nic nevyrovná. A je to dost žalostné, že za těch cca.10 let není žádné RPG, které by Torment předčilo, možná tak se něco trochu blíží jeho kvalitám (pro mě je to VtM-Bloodlines)
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od 90210 »

Serii BG se imho nevyrovna nic, ale dobrych izometrickych RPG je nastesti dost.

Urcite zkus ty Fallouty, treti dil jsem nehral (a ani me moc nelaka), ale prvni 2 dily jsou super.
Planescape Torment me osobne moc nechytl, nekteri lidi tady na foru maj tendence to hodne precenovat. Kazdopadne to urcite stoji za dohrani, celkem jsem se bavil, ale nic do bych si chtel zahrat podruhy.
Arcanum jsem vydrzel hrat asi 2 minuty, nez me podivnej pristup a priserna grafika, kterou strci do kapsy vetsina dosovych her zapudily.
Ze starsich pecek bys mozna mohl zkusit Al-Qadim, kterej je myslim skvele hratelnej i dnes (a vypada lip, nez o 10 let mladsi Arcanum), nebo legendarni Ultimy 7 + datadisk a 8. I kdyz u tech nevim, jestli to na tebe nebude moc oldskool.
No a samozdrejme Diablo 1,2. Atmosfericky a okamzite hratelny, i kdyz je to spis takova rezbicka.
V neposledni rade tady mas hromady japan rpg s Final Fantasy 7 v cele.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od Zero »

90210 píše: Planescape Torment me osobne moc nechytl, nekteri lidi tady na foru maj tendence to hodne precenovat. Kazdopadne to urcite stoji za dohrani, celkem jsem se bavil, ale nic do bych si chtel zahrat podruhy.
Nikdo torment nepřeceňuje. Stejně tak můžu říct, že většina přeceňuje BG, které Tormentu nesahá ani po paty, ale fakt je takový, že prostě máme každý jiný názor. Pro mě je nejlepší Torment, pro tebe BG.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od sevencreature »

Zero píše:Nikdo torment nepřeceňuje.
Zero píše:většina přeceňuje BG, které Tormentu nesahá ani po paty
Heh.

Taky nemám P:T nějak zvlášť v oblibě, ale nějak jsem si na ty chvalozpěvy pokaždé, když ho někdo někde zmíní zvykl. Koneckonců, nikomu tím neubližují, myslím. Navíc to špatná hra není.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od Zero »

sevencreature píše:
Zero píše:Nikdo torment nepřeceňuje.
Zero píše:většina přeceňuje BG, které Tormentu nesahá ani po paty
Heh.
Heh. :lol:

Jo, napsal jsem to dost divně. :lol: Chtěl jsem tím říct, že stejně jako někteří tvrdí, že Torment se přeceňuje, tak jiní můžou tvrdit, že zase BG se přeceňuje. Zbytek příspěvku platí. :-)
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Co se vyrovná BG?

Příspěvek od HiHi789 »

Jako rpg PS:T nejlepší není, jako hra ano.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“