Divoká magie

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Divoká magie

Příspěvek od Welwet »

NEmohl jsem si dovolit nevsimnout jedne fakt hodne huste veci :)
Je to Divoká magie

Ma nekdo skusenosti ? gomete jak to fakci ?

jeste docetl jsem se ze je v manualu vzorec , problemek je ze mam manual englisch a moc ENGLISCH neumim :(
nema nekdo manual v CZ ??
Obrázek
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Divoká magie

Příspěvek od Field Mouse »

Funguje to takto - když sešleš kouzlo, je určitá šance (tuším 5 či 10%), že bude divoký náraz. Když je divoký náraz, hodíš 1k100 a podle toho, co ti padne, se stane nějaký z efektů popsaný v tabulce divokého nárazu. Náraz taky můžeš vyvolat dweomerem, ten a ještě různé chaotické štíty přidávají v hodu 1k100 nějaké bonusy, takže dosáhneš lepšího efektu.
Leč nikdy jsem divokého mága opravdu nezkoušel, jakkoli to zní zábavně, poznámka, že ten náraz "může mít na mága naprosto zhoubný vliv" ve mě vždycky evokovala předtuchu mnoha zbyčetných loadů. Ale jestli to za divocha dohraješ, určitě napiš, jaké to bylo :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Divoká magie

Příspěvek od Welwet »

Urcite,premejslim o Skaldovi a o tom magovi..ale prvne dohraju za rozehranou postavu , nerad delam novou bo vim ze bych to potom nemusel dohrat za zadnou.
Jinak ta tabulka by bodla :)
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Divoká magie

Příspěvek od PostTrauma »

Já jsem hrál s divokým mágem párkrát a je to naprosto neznatelné. Maximálně to sem tam sežere spell (místo chtěného kouzla se stane kdo ví co). Nicméně dweomer je docela zajímavý - je to kouzlo 1. úrovně a mág se při něm pokusí zakouzlit některé kouzlo, které má ve spellbooku (nemusí ho mít namemorované). Pak si hodí tou 1k100 a uvidí, jestli se mu to povedlo. Chaotické štíty přidávají tuším 15 a 25 k tomu hodu, plus se připočítává level mága. Nicméně pokud si pamatuju, tak i vysoká čísla byla občas dost negativní. A že by tam celkově bylo moc pozitivních výsledků se taky říct nedá : ) Vždycky jsem radši zůstal u magických střel.

Ale na obranu divočáka je to jediný mág, který má spell slot navíc a může zároveň používat všechna kouzla : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Divoká magie

Příspěvek od Welwet »

Ty jo tak to me se treba obvikle zhruba 75% kouzel podarily..jen me trosku stvalo kdyz jsem chytl nejakou barvu nebo tak neco..
to uz bylo horsi, ale me jinak mag az tak extra sam o sobe nebavi.. takze je to pro me docela jasna volba :twisted: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Divoká magie

Příspěvek od Field Mouse »

zkus zaklínače, ten je super-uber :)
Jinak tabulku mám, napiš mail, pošlu ten cz manuál ve kterém to je
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Divoká magie

Příspěvek od Welwet »

Dik oboum..


yenn : rikam ze anglictina neni moje silna stranka =))
Obrázek
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Divoká magie

Příspěvek od Tarreb »

Welwet: Zkus google překladač, alespoň se zasměješ.
Jinak u té divoké magie-jeden efekt je, že ti ten divoký náraz sežere všechno zlato, klidně i 80 000 :-x :evil:
P.S Ty efekty jsou všechny podrobně rozepsané v manuálu.
Uživatelský avatar
Fandangho
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 31.7.2011 23:24

Zákoutí divoké magie

Příspěvek od Fandangho »

Můj kamarád bojoval něaký tužší souboj v Watcher's Keep,a seslal jedno z divokých kouzel.

Následující efekt byl tento:

Změna barev oblečení

Změna pohlaví

Vybráno kouzlo "vyvolej planetára",které bylo vynásobeno 4x.

No,a nakonec ohnivá koule.

Vysledek bylo komando 4 nasraných planetárů,řezajících do slečny v zeleném. Aneb Ave Divoká Magie!
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“