BG1 v 800x600 - povodny vzhlad

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
to som ja
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 4.7.2010 18:49

BG1 v 800x600 - povodny vzhlad

Příspěvek od to som ja »

caute! chcem sa vas spytat... da sa hrat baldurs gate 1 v rozliseni 800x600 alebo viac bez pouzitia easytutu? vzhlad bg 2 sa mi velmi nepaci a preto by som chcel hrat v tom povodnom ale rozhodne nie v povodnom rozliseni.


dakujem!!
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

to som ja: Původní vzhled získáš, když k EasyTutu nainstaluješ Original BG1 GUI.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
to som ja
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 4.7.2010 18:49

Re: BG 1 v 800x600 - povodny vzhlad

Příspěvek od to som ja »

dakujem, ale predtym nez to stiahnem mam este jednu otazku:

screenshoty som si pozrel a je to v pohode ale bude tam aj povodna hudba, zvuky, obrazky NPC postav a vsetko co sa uz v bg 2 zmenilo - teda boj z dvoma zbranami, nove povolania atd...?
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

to som ja: Pravidla (nová povolání...) zůstanou jako v BG2, portréty by měly být původní (když jsem hrál naposledy s EasyTutu, měl jsem v BG1 „starou“ Imoen). Zvuky kouzlení z BG1 lze obnovit pomocí Restored BG1 Casting Sounds. Jak je to s hudbou, to si teď nevybavuji, ale spíš zůstává původní.

Ještě jsem si vzpomněl na mod One Pixel Productions, který vrací některé další prvky grafiky BG1.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Podbi
Sigilan
Příspěvky: 40
Registrován: 4.7.2006 12:38
Bydliště: Brno

Re: BG 1 v 800x600 - povodny vzhlad

Příspěvek od Podbi »

Zdravím,
mám problém s BG 1 EasyTUTU, když nastavím v BGConfigu rozlišení na 1024 x 768, tak vše proběhne v pořádku. Vyletí mi obdélníček s barvičkama, odklepnu, uložím a vše se tváří jak má. Jakmile ale zapnu hru, tak se z neznámého důvodu spustí s rozlišením 800 x 600... Nevíte, co by mohlo tento problém způsobovat ?
Díky.
Uživatelský avatar
Valiant
Sigilan
Příspěvky: 95
Registrován: 6.1.2006 9:49
Bydliště: Levice (hometown), Sliač (worktown), Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: BG 1 v 800x600 - povodny vzhlad

Příspěvek od Valiant »

Zdravím, pokiaľ dobre viem, tak BG1 (či už bez alebo spolu s ToTSC) sa dá hrať na vyššom rozlíšení aj s pomocou Widescreen módu. Nepotrebuješ zrejme Tutu, a tým pádom ani BG1 GUI mód. A samozrejme ostane všetko tak, ako v originálnej hre - zvuky, obrázky, postavy apod, pretože hra bude stále bežať na svojom pôvodnom engine (BG1), a nie na engine BG2, prekonvertovanom pomocou Tutu... :-)

Myslím ale, že takto to hráva málo ľudí. Mnohým totižto v BG1 chýba práve to, čo už BG2 má vylepšené - romance, bantery, interakcie, boj dvoma zbraňami, lepšia grafická podpora, nové grafické efekty pri kúzlení apod...
Kiski aka Valiant, the 3ds Max mage
Slovakia
Tower Of Deception creator

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“