Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od Ave »

Pokud si dobře vzpomínám, tohle téma již bylo uvedeno v sekci Planescape Torment a já si po delší době uvědomila, že přes nadšení ostatních zde takový topic není.

Takže se tímto ptám Vás, národe Sigilský :

Kam v celé své kráse Baldurovy Brány by jste se nejraději skutečně podívali? Komu by jste chtěli položit pár dotazů nebo si jen nezávazně poklábosit? A co, popřípadě koho (nebo obojí) by jste i rádi vzali sebou, ať už pro legraci, na památku či jen tak pro radost?

Plus

Který z úkolů by jste si rádi splnili?

A třešnička - Co by jste rádi sdělili (samozřejmě z bezpečné vzdálenosti) Sarevokovi, Jonu Irenicovi nebo Amelyssan, mít tu možnost?

-----------------------------------------
Původní nápad od Cesare
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od Field Mouse »

Rád bych se podíval do větrných vršků za dryádami a donesl jim Illychovy žaludy, stejně tak by dryáda byla dorbým suvenýrem z výpravy - jen tak pro radost :)
Poklábosit určitě s paladinama v řádu, s charnamem, Haer Dalisem, Lordem Roenallem, Ribaldem a Sameonem.
Sarevokovi bych řekl, ať před obřadem vyhlášení za vládce BG důsledněji zamezí vstupu charnameho.
Irenicovi bych v jeho mládí vzkázal ať neblbne a nezrazuje elfy, protože jinak se z něj stane psychopatický úchylák, který stejně nevyhraje a nakonec zvolá "To end like this!?".
Amellysan bych, dokud byl čas, vzkázal, že v Athkatle je Irenicus, který má moc rád, když jej někdo kopne do koulí. Jejich souboj by byl jistě zajímavý.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od Ave »

Field Mouse píše: Amellysan bych, dokud byl čas, vzkázal, že v Athkatle je Irenicus, který má moc rád, když jej někdo kopne do koulí. Jejich souboj by byl jistě zajímavý.
Tož toto, to je snad to nejlepší, co jsem v poslední době slyšela/četla :lol:

Pokud jde o mě:
Nejradši bych si asi prohlédla majestátní Planární kouli nebo tvrz de'Arnise. Pokud jde o úkoly, asi bych ráda plnila úkol pro Jana Jansena nebo úkoly v Podtemně. Ráda bych si popovídala s takovým Keldornem, Minsem, Jaheirou...a se strážci na Strážcově tvrzi hlavně. Adalon bych vrátila o jedno vajíčko míň a odnesla si to jedno sebou. Každý chce mít vlastního draka, ne? xD A pokud jde o koho bych si sebou odnesla...Asi Tsujathu xD

Co bych řekla Sarevokovi hm..."Když si nedáš bacha, skončíš na věčnost v Pekle a pak ještě rád poděkuješ Charname, že tě odtaď v Bhallově trůnu vytáhne."
Irenicovi bych řekla " Hochu, sadmaso-kůže-oblečení už hodně dlouho není v módě..."
A Amellysan bych asi řekla "Ty jsi pěkně ambiciózní žena. Můžu se přidat?"
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od Mecker »

Chtěl bych vidět Baldurovu Bránu. Pěkné, velké pro mě příjemné město s mnoha hospodami. Nejraději bych chodil na medovinu do hostince U Helmy a Pláště a bavil se s mou oblíbenou družinou Veselých bláznů. Se Sarevokem bych klidně spolupracoval. Za rozumnou cenu ovšem. Mou oblíbeňkyní je Imoen, asi tu bych si vzal sebou (když jsem hrál BG poprvé před 11 lety, tak se mě moc líbila, hmm asi se mě líbí dodnes :think: ). Rád bych si i vyzkoušel práci s Taeromem Fuiruimem v kovárně na nějakém mocném předmětu.
Z úkolů bych chtěl zažít záhadu Umar, ale asi bych měl strach.
Irenicuse bych se snažil dostat na svou stranu (nemyslím dobrou), líbí se mi jeho odhodlání. Bodhi nemám rád, asi by ji někdy ožehlo slunce. Amellysan a pětku bychom si s Johnem podali.

Field Mouse píše:Sarevokovi bych řekl, ať před obřadem vyhlášení za vládce BG důsledněji zamezí vstupu charnameho..
Hodně dobrá poznámka.


Ave: pěkný nápad s tímto topicem.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od Ave »

Mecker píše:Ave: pěkný nápad s tímto topicem.
Poděkuj spíš Cesare, která s tímto topicem začala v Planescape torment sekci. Hlavní nápad byl její, jen jsem si myslela, že by bylo škoda neudělat takový topic i pro Baldur's Gate :)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od PostTrauma »

Vzhledem k tomu, že narozdíl od PST, kde je cestování sférami něco naprosto přirozeného, v BG je to zobrazeno jako čistě traumatická záležitost, bych se držel více při zemi.

Určitě bych se zdaleka vyhnul místům jako je chudinská čtvrť, hřbitov, doky nebo most. Nebezpečí přepadení, únosu a pohřbení zaživa je příliš veliké, nemluvě o všudypřítomných žebrácích a pravděpodobně i smradu.

Rád bych se naopak podíval na promenádu, do chrámové čtvrti a vládní čtvrti. Dají se tam vidět architektonicky zajímavé kousky. Konkrétně bych zašel do všech chrámů a podíval se do paladinského řádu. Určitě bych si nenechal ujít dobrodruhův krámek a taky cirkus.

Krom Athkatly bych se podíval do vyčištěné (sic!) strážcovy tvrze a nechal bych se pŕivítat v Suldanesselaru. Ostatně podívat se do Trhova nebo tvrze de'Arnise by taky nemuselo být špatné.

Domů bych si asi vzal pár svitků přání a ifrítí lahev, popřípadě podobné vychytávky (pavouk Kitthix, roh Valhally...).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Ubik
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 8.3.2011 9:56
Bydliště: Léčebna
Kontaktovat uživatele:

Re: Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od Ubik »

Zdravim

Rozhodně bych se rád prošel v Podtemnu... ta atmosféra mě vždycky dostane (zvuky v pozadí, klaustrofobie, Drowi architektura)
Poklábosil bych si hrozně rád s tím flegmatickým Beholderem strážící truhlu v Sahuaginském městě :)
Co bych si ssebou odnesl? Asi bezedný pytel; ten by se mi doma hodil.

A z questů se mi jednoznačně líbí "Prošetři úmrtí na Umařině vrchovině" ale to bych chtěl mít po boku Minsca a Booa, jinak bych tam nevlez :D
Tak si říkám, že bych ten quicksave v reale "občas" taky využil... ehm ;)
Gotrek
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 30.7.2010 10:44

Re: Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od Gotrek »

Ma napadlo, po precitani prvej trilogie o Drizztovi, ze je skoda, ze Podtemno v BG nevytvorili uplne tmave, a vtedy by kuzlo a schopnosti infravizie dostali poriadnu dolezitost :/
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od Girtmen »

Tak ja napíšu pár věcí které ve hře nejsou a rád bych aby tam byli. Chtěl bych se mrknout v Baldurs gate 2 do sigilu a nebo do astrálních sféry potažmo bych si dal ještě duelík s irenicusem. Jo a kdybych náhodou potkal amelisan tak jí řeknu ať chcípne poznámka (ta mrcha mi dala pěkně zabrat takže je to oprávněné potažmo ty minioni zvlášť ten poslední tok energie) no a co se týká sarevoka tak bych ho nějradši kopal do zadku až do 10 pekla. A nebo ještě líp použít na něj jeho vlastní jméno a ze sarevoka se stane poslušnej pejsek kterej nekousne.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Imagine... Pro Baldur's Gate Trilogii

Příspěvek od Carlos »

Hm, dlouho jsem tu nebyl a proto jsem si nechal toto téma trestuhodně uniknout.
Tak tedy:

Jednoznačně nejatraktivnější místo k návštěvě by byly hospody - drtivá většina v Baldurově Bráně a Pět Džbánků - tam bych chtěl s Minscem.

Rád bych si zabojoval (proti vyrovnanému soupeři, samozřejmě) na pěsti v Aréně a potom pomohl Hendakovi.

S největší radostí bych si promluvil s Jaheirou a prožil s ní románek (dodnes jde, podle mého vkusu, o nejuvěřitelnější a zároveň dostatečně sexy postavu ve videohrách. Ve dvojce. V jedničce mi připomínala kombinaci Shakiry a Dagmar Havlové. A to nepočítám fakt, že byla vdaná (well, možná spíš ženatá, jak se to vezme).
Dalšími postavami na pokec by byla Imoen, s níž bych si střihl quest v Planární kouli. Khalid, s kterým bych zkusil vybít pár Skurutů. Yoshimo, kterému bych vymluvil zradu. Viconie, s níž bych si chtěl povídat o povrchovém světě, ukázat jí ho z lepší stránky a vyvraždit hajzly, kteří by ji odsuzovali kvůli tomu, že je drow. A nakonec taky se Sarevokem na podobné téma jako s Viconií.

Rozhodně bych si vzal domů Lilarcor (a k tomu pěkně tlustý roubík), Prsten Beranidla (ten by se hodil do práce), chrániče s dobrým ochranným číslem a kouzelnou lampu (občas bych si s džinem pokecal, dali bysme karty... třeba by mě i přiučil nějaké malé kouzlo).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“