Druid (a jeho multi/dual classy) v BG2

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Druid (a jeho multi/dual classy) v BG2

Příspěvek od Mirorich »

Zdravím.
Chtěl bych se zde přítomných zeptat, na jejich názory na využitelnost Druida pro charname v BG2. Podobné téma jsem tu nenašel a myslím si, že je to docela škoda. Sám jsem v BG2 hrál za druida (přeměňovatel) jen jednou, ale to už je HODNĚ dlouho a samotnou hru jsem s ním nedohrál myslím. Pokusím se zformulovat pár otázek.

1) který typ druida je z vašeho pohledu nejlepší (defaultní Druid, Přeměňovatel, Mstitel, Totemický druid) a proč?

2) v případě volby muticlassu Bojovník/druid, nebo dual classu bojovní (lvl.7/Druid), která z těchto možností se vám zdá rozumnější a do jakých zbraňových dovedností nejlépe rozdělovat body (hlavně co se týče dualclassu, bo v multiclassu se nedá šlápnout vedle)?


Předem díky za postřehy. Momentálně sice hraji za mnicha, ale časem bych si chtěl dát BG i za Druida nebo dualclass druida, tak se nějaké rady budou hodit. :)
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Druid (a jeho multi/dual classy) v BG2

Příspěvek od Razfallow »

1) V základní hře bez modifikací je asi nejlepší Totemický druid. Vždy se hodí, když můžeš vyvolat nějaké potvůrky, na které nepřátelé zaútočí, a ty si můžeš v klidu kouzlit.

2) Záleží, co od postavy čekáš. Dual bude ke konci lepší v kouzlení, multi zase v boji. Jinak je všeobecně lepší dual až na 9.lvl, kvůli životům. Můžeš zkusit Kensaie, druid má pár defenzivních kouzel, která se k tomu hodí - Barkskin a Ironskin.
Zbraně - hole a kopí. Holí je ve hře slušný výběr - Staff of Ram patří asi k těm nejzajímavějším.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Druid (a jeho multi/dual classy) v BG2

Příspěvek od Mirorich »

Ok, díky za odpověď.

Jinak co se týče těch čistých druidů, tak já osobně bych se přikláněl k Mstitelovi. Sice je trochu penalizován na statech, ale pokud si člověk přenesl postavu z BG1 (kde pilně sbíral knížky), tak to není tak hrozné. Myslím si, že ta přeměna v Salamandra (a ještě něco tam myslím je) by nemusela být špatná.

Jinak když bych u toho duala udělal tedy Kensai/druid, jak by to bylo se zbrojí? Vím že kensai nemůže žádnou používat, čili bych nemohl používat ani tu koženou co jinak může používat druid, že?
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Druid (a jeho multi/dual classy) v BG2

Příspěvek od Ave »

Jinak když bych u toho duala udělal tedy Kensai/druid, jak by to bylo se zbrojí? Vím že kensai nemůže žádnou používat, čili bych nemohl používat ani tu koženou co jinak může používat druid, že?
Nebude moci nosit zbroj. Mělo by to být stejné jako když dualneš bojovníka na klerika, ten pak může nosit jen tupé zbraně
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Druid (a jeho multi/dual classy) v BG2

Příspěvek od Mirorich »

Díky.

A ještě bych snad měl jeden dotaz, pokud budu dualovat na druida z bojovníka 9 úrovně, nemůže se stát, že by se mi nějak uzavřela možnost být Arcidruidem v druidském hájku?(vím že abych se mohl ucházet o vedení musím být min. na 14 úrovni, ale jestli to třeba nějak neznemožní to předchozí povolání válečníka)
Omlouvám se, jestli pokládám hloupé dotazy, ale s duallclass postavama nemám žádné zkušenosti (u hlavního hrdiny).
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Re: Druid (a jeho multi/dual classy) v BG2

Příspěvek od Danča »

Zdravím, hraji za druida kvůli druidskému hájku a úkoly s ním spojenými. Už podruhé (hraju podruhé odznova) po tom, co jsem uvedena do hájku jako druid háje, a mám zneškodnit čarodějnici, řekl duch háje, která je v trollím doupěti, tam ta čarodějnice není. Poprvé jsem v něm zabila všechny trolly, před úkolem. Teď jsem to opatrně obešla a když jsem úkol dostala, není tam, jen trollové a duchové.
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Re: Druid (a jeho multi/dual classy) v BG2

Příspěvek od Danča »

Tak ta čarodějnice byla blízko doupěte. Všechno ok.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“