Vzájemná kompatibilita módů

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Vzájemná kompatibilita módů

Příspěvek od Edvin »

Rozhodl jsem se zaše oprášit BG 2 a pro tentokrát si ho zahrát plně vyladěný, omódovaný a ze zvýšenou obtížností. DLOUHO ( dny ) jsem pročítal všechny různý popisky a seznamy různých módů abych vybral pouze rozumné věci ( celkem nějakých 20 ). Samozřejmě že jsem si stáhnul i všechny česky lokalizované verze modu, protože jsem se dovtípil že alespoň tady by neměl být problém s jazykovou kompatibilitou. Zjistil jsem však, že když nahraju " BG2 Tweaks v9 a Unfinished Business v19 " ( což jak jsem pochopil, by měla být absolutní počáteční nutnost ) tak se mi " znepřístupní " zase jiné mody, které jsou už taky lokalizované a taky velmi důležité ( Ascension, Saerileth, Sorcerer's Place Collection ). " Chyba " ( pokud se to tak dá nazvat ) projevuje tak že místo aby se mi v tom malém černém okně nabídla možnost instalace, okno jen problikne a oko nemá ani šanci postihnout co tam bylo napsáno ( ale pár řádků textu tam bylo )

Existuje nějaký systém co se kompatibility módů týče, který by mi umožnil to nainstalovat ? ( Ona ta instalace čisté BG 2 taky chvíli trvá a to ještě nemluvím o smazání těch zbylých omódovaných soubory, což trvá věčnost ! ) Nešlo by to třeba nějak na tvrdo vložit do hry bez instalace ?

Zatím jsem byl sto příjít jen s teorií, že mody měníní zakládní systém hry ( třeba BG2 Tweaks v9 ) tedy, ne že přidávají něco navíc, ale mění něco starého nejsou kompatibilní s žádnými mody dělajícími podobné věci, protože instalator pak už nenajde ty " původní " soubory aby je mohl přepsat ( nebo upravit ).
Edit: Hmm, takže asi ne, jelikož mi pak už nešli nainstalovat ani jednoduché ( ale velmi užitečné ) mody typu " Dungeon Be Gone "

P.S.
Když už tu píšu, je skutečně " Tactics " nejlepší volba co se týká zvýšení obtížnosti ? Někde jsem tu zaslech, že Tactis je pouhé kvantitativní vylepšení... Základní BG2 už procházím ve spánku a hledám nějakou rovnocenou výzvu, ale ať to není jen něco ve smyslu + 500 % HP, + 500 % Attack
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Vzájemná kompatibilita módů

Příspěvek od Edvin »

Ok, takže po MNOHA hodinách ( hraju si s tím od rána ) jsem konečně zjistil že problém je v souboru " dialog.tlk " ten se při instalaci módů aktualizuje ( přidávají se nové dialogy ) a tak už pak ty další mody nedokážou najít ten původní a proto nejdou nainstalovat. Dokonce mě to i upozorňuje že ho to nenašlo.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná kompatibilita módů

Příspěvek od Razfallow »

Mody je občas třeba instalovat v určitém pořadí. Zkus to podle tohodle seznamu - http://downloads.spellholdstudios.net/B ... nglish.pdf

Edvin píše: P.S.
Když už tu píšu, je skutečně " Tactics " nejlepší volba co se týká zvýšení obtížnosti ? Někde jsem tu zaslech, že Tactis je pouhé kvantitativní vylepšení... Základní BG2 už procházím ve spánku a hledám nějakou rovnocenou výzvu, ale ať to není jen něco ve smyslu + 500 % HP, + 500 % Attack
http://www.gibberlings3.net/scsii/

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“