Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PostTrauma »

Frco: No, moc se netěš. BG:EE z 90% jen opravuje chyby a přidává technické věci. Co se týče obsahu, jsou tři nová NPC, každé má quest, ke dvěma z nich se vztahuje i nová lokace. Pak je tam pár nových předmětů, ale nic převratného. Jinak je to Tutu. A ano, vývojáři plánují hru upravovat za chodu. Už vyšlo 5 updatů a na fóru se diskutují další úpravy do dalších updatů. Bohužel mají vývojáři svázané ruce smlouvami, takže se ničeho zásadního nedočkáme.

Ještě jsem zapomněl Black Pits - asi dvouhodinová záležitost se souboji v aréně bez souvislosti s normální hrou.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Frco »

to v tom black pits boli ako protivnici aj fire giant a beholder? Tie dve prisery som videl na screenoch.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PostTrauma »

Frco: Ano, ale beholderovi se dá vyhnout.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
ShaDoOoW
Sigilan
Příspěvky: 16
Registrován: 23.4.2008 17:14

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od ShaDoOoW »

Hele lidi, nikdy jsem bg1 nehrál (teda zkoušel jsem to ale odradilo mě to už na začátku kvůli GUI). Slyšel jsem o té enhanced edition, ale z toho co jsem čel tady nevím nevím.

Změnilo se už kolem EE něco? Je pro nového hráče lepší hrát tu EE nebo si stáhnout mody? Jako moc se mi do EE nechce BG1 mám originál koupenou a dávat 4kila za něco co prakticky udělala komunita se mi nechce. Z toho co jsem četl tady - hlavně z těch changelogů co sou tu vypsané - to vypadá že EE přinesla víc chyb než jich opravila a ikdyž je postupně opravuje nějak z toho nemám dobrý pocit.

Bohužel o modech do BG1 nemám žádný přehled, nevím ani co to je ten black pits.

Existuje nějaký balík modů obsahující všechny dostupné opravy a třeba to vylepšení GUI? Prostě něco jako neoficiální patch? Něco co mi nezmrší gameplay zvýšením počtu mobů atp.

dík za radu :roll:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PostTrauma »

ShaDoOow: Pro BGEE mluví jednoduchost instalace. Jinak je to prakticky Tutu s fixpacky a troškou nového obsahu. Pro mody zase mluví mnohem větší přizpůsobitelnost hry na základě výběru modů a jejich komponent.

Pokud si nechceš pořídit BGEE, myslím, že ti bohatě stačí použít Tutu nebo Trilogy a příslušné fixpacky - u Tutu je to, myslím, jen BG1 fixpack, u BGT je to BG1, BG2 a BGT fixpack. Krom toho ale můžeš použít i spoustu dalších modů. Dobrý je na to IE Modlist, i když některé linky nefungují. Dobré mody do BG1 jsou třeba Unfinished Business, NPC Project a Tweaks (pro Tutu i BGT je třeba použít BG2Tweaks).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Kail
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 4.4.2012 14:20

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Kail »

Lidi, povězte mi jen: ty patche a updaty se stahují automaticky při spuštění, nebo je potřeba jít jim naproti?
Dík
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PostTrauma »

Při spuštění dostaneš možnost updatovat. Stačí máčknout knoflík a zbytek se udělá sám.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Kail
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 4.4.2012 14:20

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Kail »

PostTrauma píše:Při spuštění dostaneš možnost updatovat. Stačí máčknout knoflík a zbytek se udělá sám.
Což se stalo naposledy někdy 14. prosince, od té doby se naši milí vývojaři odmlčeli. Můžete s tím souhlasit? Já to totiž nainstaloval až před Silvestrem, tak aby mi něco neuniklo. Dík
Uživatelský avatar
P0dbi
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 27.7.2012 10:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od P0dbi »

Ano, Kaile. 14. 12. 2012 vyšel zatím poslední oficiální update.
Every hamster has his day.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PostTrauma »

No, přes svátky jsi nemohl čekat nějakou velkou aktivitu. A třeba se ještě všichni vývojáři od Silvestra neprobrali : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Velehal »

Jsem stále skeptičtější k tazvané EE. Vyčkávám s koupí do doby, než na ní půjdou mody, ale i tak sleduji občas tamní fóra. A z těch mám stále více pocit, že jediné co se jim podařilo bylo to, že na BG přilepili pár modů (Tutu, Widescreen apod.), přidali nové GUI, zoom, to vše za cenu nového zabugování hry. BG s Tutu je poslední roky zcela stabilní a pokud vím, nijak zásadně zabugované.
S diskuzí na fóry BG EE jsem pochopil, že hra zavádí spoustu nových bugů, patche některé řeší, ale hned přidávají nové, některé věci, které spravoval fixpack, nejsou opraveny apod. Navíc na hru nefunguje několik skvělých modů, které za ty léta vznikly.
Smysl takového podniku mi uniká.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PostTrauma »

No, smysl to má na ipady a tak. Jinak se uvidí, co všechno ještě opraví a hlavně, jak to bude vypadat s mody. Doufám, že do budoucna se některé přizpůsobí. Mně osobně se podle návodu nepovedlo zprovoznit ani jeden mod.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Hot Pants
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 25.1.2013 19:38

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Hot Pants »

ahoj, hele mám el classico problém s INTEL open GL atd... (sice bych měl mít v noťasu neitegrovanýho Radeona, ale to už pořešim jinde ;) ) ale chci se jako věrnej pařan starejch dobrejch RPG a Dungeonovek zeptat, jestli by mi někdo nelinknul odkaz na ten poslední update, co by to měl opravovat, ale obávám se, že to ještě nelze co? jinak bych to asi našel. :) díky!!!!!!!!!! :wall:
Lojza.Point
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 29.12.2008 11:23

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Lojza.Point »

Hot Pants píše:ahoj, hele mám el classico problém s INTEL open GL atd... (sice bych měl mít v noťasu neitegrovanýho Radeona, ale to už pořešim jinde ;) ) ale chci se jako věrnej pařan starejch dobrejch RPG a Dungeonovek zeptat, jestli by mi někdo nelinknul odkaz na ten poslední update, co by to měl opravovat, ale obávám se, že to ještě nelze co? jinak bych to asi našel. :) díky!!!!!!!!!! :wall:
Ti chybí knihovna. Měl jsem stejný problém.

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/07293/Chybejici_knihovna_-_OpenAll.rar_604.79KB.html
Tady ji máš :-)
Uživatelský avatar
DelMann2
Sigilan
Příspěvky: 43
Registrován: 3.2.2009 17:08

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od DelMann2 »

Má cenu to hrát?

BG jedničku jsem nikdy nehrál, byl by tohle decentní úvodník?

Prej je to takový divný, až špatný. Nevím, jestli to má cenu.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“