Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PostTrauma »

Koukal jsem se teď na ty screenshoty z BG:EE a to GUI mi přijde příšerně vošklivý. Nejhorší je na tom ta modrá barva.

A zajímalo by mě, jestli je napadlo použít geniální systém IWDII na přizpůsobení quick slotů, ale obávám se, že ne.

Celkově se obávám, že se tady zadělává na velký zklamání, protože od takovýhohle projektu budou lidi čekat něco extra (na druhou stranu kdyby přišlo něco extra, konzervativci si budou stěžovat, že autoři zničili původní atmosféru, myšlenku, koncepci, whatever...).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
P0dbi
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 27.7.2012 10:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od P0dbi »

Máš možná pravdu, že očekávání jsou veliká, ale já se i přesto těším. Nijak drahá hra nebude, a pokud autoři splní větší část toho, co slíbili, bude to myslím stát za to. :-)
Every hamster has his day.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PostTrauma »

Když jsem četl, že bude BG:EE, tak jsem měl radost, že s tím něco udělají a že to bude super si zas zahrát takovou dobrou hru, protože jich moc není. Když jsem se ale teď podíval na ty screenshoty, tak jsem si uvědomil, že se toho vlastně moc nezmění, ale bude to spíš něco jako pár modů dohromady, akorát to bude stát čtyři kila. Pro někoho, kdo tu hru nemá, je to samozřejmě dobrá cena, ale jestli mám zaplatit čtyři sta za pár NPC a dungeonů, to si je radši stáhnu z Gibberlings nebo Spellholdu.

Ten předchozí odstavec zní dost negativisticky, ale ve skutečnosti pořád vidím BG:EE jako něco pozitivního : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Velehal »

Problém vidím v tom, že na EE nebudou hned fungovat mody. A já si BG bez NPC Project, SCS I a II, Item a Spell revision, aTweak apod. neumím moc představit. Bude nějaký čas trvat, než to bude s EE kompatibilní. Je hezké, že to odstraní bugy a člověk nebude muset instalovat různé fixpacky, leč to, co přidávájí výše zmíněné mody, tam nebude.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Bhaall »

Spoustu módu tam bude impletováno hned od začátku ;-) a to včetně nejnovější verze 1PP tedy v6 -> nádhera!
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Velehal »

Jenže pokud se nepletu, půjde o různé fixpacky, zmiňované grafické vylepšení apod. Hezké, ale ne zásadní.
Bez NPC Project budou postavy mlčet (až na ty nové).
Bez SCS I budou protivníci tupí a snadno porazitelní (ne že by to bylo s SCS I moc jinak) a je otázka, zda budou vůbec využívat kouzel z BG2.
I když SCS I by mělo být z Enhanced Edition kompatibilní hned v den vydání. Takže alespoň tak. Stejně tak BG2 Tweak.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od AlieN »

Řekl bych že jediným důvodem existence BG:EE je tabletová verze. Pro tu bych si to klidně koupil.
Ale jinak... vhodné snad jen pro člověka extrémně líného si instalovat základní mody.
Uživatelský avatar
P0dbi
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 27.7.2012 10:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od P0dbi »

Já si od toho slibuji hlavně nostalgický zážitek. BG jsem hrál kdysi dávno "čisté", pak i s různými "Módy", takže BG:EE beru tak, že mi umožní vrátit se ke své nejoblíbenější hře zpátky s něčím novým, co jsem ještě neviděl a spoustou nostalgických pocitů. :-) Uvidíme, co z toho mi Overhaul Games splní...
Every hamster has his day.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Idaho »

Pokud jste si BG:EE už zakoupili, nebo zakoupíte, již si můžete stáhnout tzv. preload. Jedná se o 1,3gb dat, které budou základem pro hraní, které bude možné od 28. listopadu
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Idaho »

Dnes se rozjelo druhé kolo preloadu a můžeme si taks táhnout dalších 500 mb dat. Bohužel, jak se zdá, tak čeština to do vydání (zítra 28.11) nestihne.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Idaho »

Včera 28.11, ve 21:00 našeho času bylo oficiální spuštění možnosti stáhnout posledních 100 mb a hrát. Osobně se mi podařilo dostahovat až po jedenácté hodině (na ofiko forum bylo neuvěřitelných 20k lidí).
Hra šlape nádherně, šel jsem spát až po druhé hodině, čeština je, kompletní a přímo ve hře.

Naházel jsem 97 :-D
Arggon
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 21.11.2006 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Arggon »

no hra funguje hlavně v angličtině, v češtině mám bohužel němou hru jen s texty(opravý se prý brzy), ale jinak super, mě se líbí že ponechali původní vzhled štítů a částečně i některé typy helem a podobný nepodtstaný nesmysle, ale udělají radost. Já jsem TUTU nikdy nepropadl, BG1 má být jiná než BG2
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Bhaall »

BG by mělo mít vzhled od Eraphine :P
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Idaho »

Našel jsem magický prsten!
A vzápětí mě rozmáz obr jednou ranou

Chystal jsem se na Tarneshe, kouzla, lektvary a ten blb byl hned mrtvej, byl lehčí než dřív, nebo jsem měl kliku? :)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“